جانشين ستاد امر به معروف و نهي از منکر چهارمحال و بختياري:
برخی مسئولین اعتقادی به اجرای به امر به معروف و نهی از منکر ندارند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۰
جانشين ستاد امر به معروف و نهي از منکر چهارمحال و بختياري با اشاره به اینکه عدم احساس مسئولیت در بین مردم را یکی از موانع بزرگ بر سر راه امر به معروف و نهی از منکر عنوان و گفت: نبود ساختار، عدم اعتقاد برخی از مسئولین به اجرای امر به معروف و نهی از منکر و... از دیگر مشکلاتی است که بر سر راه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد.
برخی مسئولین اعتقادی به اجرای به امر به معروف و نهی از منکر ندارند
به گزارش جهانبین نیوز؛ عبدالمحمد سعیدی جانشين ستاد امر به معروف و نهي از منکر چهارمحال و بختياري در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر ظرفیت‌ محدودی از نظر نیرو و امکانات داریم اما رسانه‌ها در این زمینه کمک بسیاری می‌تونند داشته باشند.

رسانه‌ها در بحث امر به معروف و نهی از منکر قوی‌تر عمل کنند

وی با بیان اینکه در راس همه واجبات باید به مسئله امر به معروف و نهی از منکر پرداخته شود افزود: رسانه‌ها باید بیش از این‌ها به احیای امر به معروف و نهی از منکر توجه داشته باشند چون در جنگ نرم اگر از موقعیت‌ها به خوبی استفاده شود قطعا همانند جنگ سخت پیروز خواهیم شد.

جانشين ستاد امر به معروف و نهي از منکر چهارمحال و بختياري با اشاره به اینکه ما برای پیروزی در جنگ نرم امتیازی چون دین اسلام را در اختیار داریم و می‌توانیم از این امتیاز بسیار بهره ببریم افزود: در دوران انقلاب این جنگِ نرمِ ایران بود که دشمن را نابود کرد.

امر به معروف و نهی از منکر لازمه همه زمان‌هاست

سعیدی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر لازمه همه زمان‌ها است بیان داشت: امسال ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در نظر دارد ۱۳۵ عنوان برنامه اجرا کند که بخشی از آن را در ۶ ماهه اول سال انجام داده و بخشی دیگر از آن را در ۶ ماهه دوم سال انجام خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه براساس اصل هشتم فانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر توسط مردم نسبت به دولت، دولت نسبت به مردم و همه آحاد نسبت به یکدیگر باید انجام شود خاطرنشان کرد: معاونت مردم به دولت و دولت به مردم تشکیل شده و در حال فعالیت است.

جانشين ستاد امر به معروف و نهي از منکر چهارمحال و بختياري ادامه داد: در زمینه ترویج امر به معروف و نهی از منکر معاونت‌ها تشکیل شده، در هر اداره شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده و در هیئت‌های مذهبی شورای امر به معروف و نهی از منکر شکل گرفته است.

سعیدی اضافه کرد: همچنین در مدارس یادآوران امر به معروف و نهی از منکر بوجود آمده و در بحث دانشجویان طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر ایجاد شده است و از سال ۹۵ تاکنون ۲ هزار نفر به‌عنوان طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر آموزش و گزینش شدند که ۲۰۰ نفر آن‌ها ساماندهی شد.

جانشين ستاد امر به معروف و نهي از منکر چهارمحال و بختياري با تاکید بر اینکه تمامی عرصه زندگی بشری منکرات و معروفات است افزود: یکی از شیوه‌های جدید برای امر به معروف و نهی امنکر تهیه کارت هدیه برای همه اقشار جامعه مانند بازاری‌ها، تاکسی‌داران، آرایشگاه‌ها و... است که بنابر مقتضیات زمان پیام‌های امر به معروف و نهی از منکر را به آن‌ها انتقال می‌دهد.

وی از ارائه احکام به بازاریان، ترمینال‌داران، تاکسی‌داران و... خبر داد و گفت: همچنین شناسایی فردی که فرد خطاکار از او حرف‌شنوی دارد برای امر به معروف و نهی از منکر از دیگر اقدامات در این زمینه بوده که انجام شده است.

برخی مسئولین اعتقادی به اجرای امر به معروف و نهی از منکر ندارند

جانشين ستاد امر به معروف و نهي از منکر چهارمحال و بختياري از ساماندهی طلاب برای پاسخگویی به شبهات در فضای مجازی خبر داد و اضافه کرد: این افراد بصورت خودجوش کارشان را در این فضا آغاز کردند اما ما برای ساماندهی آن‌ها اقدام کردیم چون ما به دنبال فرهنگ‌سازی در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به اینکه عدم احساس مسئولیت در بین مردم را یکی از موانع بزرگ بر سر راه امر به معروف و نهی از منکر عنوان و خاطرنشان کرد: نبود ساختار، عدم اعتقاد برخی از مسئولین به اجرای امر به معروف و نهی از منکر و... از دیگر مشکلاتی است که بر سر راه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد.

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 36409