مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختياري:
نمايش 250 اثر هنري در همايش بزرگ روز هنر سامان
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰
مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختياري گفت: بيش از 250 اثر در اولين همايش بزرگ روز هنر سامان به نمايش گذاشته شده است.
نمايش 250 اثر هنري در همايش بزرگ روز هنر سامان
به گزارش جهانبین نیوز؛ به نقل از خبرنگار سامان ما، جواد کارگران در اولين همايش بزرگ روز هنر سامان با بيان اينکه بيش از ۲۵۰ اثر در اين همايش به نمايش گذاشته شده است، اظهار داشت: اين اثرها در بخش هاي هنرهاي تجسمي، صناعي دستي، موسيقي، شاهنامه خواني، عکاسي و... به نمايش گذاشته شده است.

کارگران هدف از برپايي اين همايش را دور همي هنرمندان شهرستان سامان عنوان کرد و بيان داشت: اين همايش در دهه امامت و ولايت در اين شهرستان برگزار شده است.

وي با بيان اينکه هر سال روز هنر در تمامي شهرستان برگزار خواهد شد، تصريح کرد: در شهرستان سامان از اين به بعد قرار است روز هنر به صورت فصلي برگزار شود.

مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختياري با بيان اينکه استعدادهاي قابل توجه اي در شهرستان سامان وجود دارد و اين همايش بهانه اي براي گرد همايي هنرمندان را به وجود آورد و موجبات اين را به وجود آورد که اطلاعات هنرمندان اين خطه را داشته باشيم.

جواد کارگران با اشاره بر اينکه بستر سازي هاي لازم بايد براي هنرمندان در شهرستان ها ايجاد شود، بيان داشت: براي تکيمل فرهنگ سراي شهرستان سامان ۵۰۰ ميليون تومان اعتبار در سال جاري اختصاص داده شده است اميد است هر چه سريعتر اين فرهنگسرا تکميل مورد بهره برداري قرار گيرد.

کارگران بيان داشت: با رايزني هاي صورت گرفته اعتبار تاخصيص داده شده در راستاي ساخت سالن آمفي تئاتر خواهد بود چرا که شهرستاني با تعداد ۲۵۰ نفر هنرمند به غير از شعرا که تعداد شعرا در شهر فرهنگ، شعر و ادب سامان زياد است نياز به يک مکان در شان هنرمندان با استعداد دارد.

وي با بيان اينکه هنرمندان با ارائه مستندات هنري خود در راستاي بيمه هنرمندان به اداره فرهنگ و ارشاد استان مراجعه کنند، اذعان داشت: هيچ محدوديتي و مشکل خاصي براي بيمه هنرمندان استان وجود ندارد.

انتهاي پيام1026ج /۶۰۱س

کد مطلب: 36075