در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان مصوب شد؛
تشکیل کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب کتابخوانی در چهارمحال و بختیاری
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۰
کارشناس مسئول امور همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گفت: بر اساس مصوبه ۶۹۲ شورای فرهنگ عمومی به زودی کارگروه توسعه و ترویج کتابخوانی در استان فعال می شود.
تشکیل کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب کتابخوانی در چهارمحال و بختیاری
به گزارش جهانبین نیوز؛ فروغ حبیبیان، کارشناس مسئول امور همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان با بیان این خبر افزود: در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با حضور کلیه اعضا برگزار شد پس از تشریح مصوبه ۶۹۲ شورای فرهنگ عمومی کشور توسط مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و بر اساس نظر مساعد نماینده محترم ولی فقیه و تصویب شورای فرهنگ عمومی مقرر گردید کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی تشکیل به زودی در استان فعال شود.

در این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با ارزیابی مطلوب از اقدامات اداره کل کتابخانه های عمومی استان اظهار کرد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از مهمترین و چشمگیرترین فعالیت‌های فرهنگی این نهاد در سال‌های اخیر بوده است.

جعفر مردانی، راه اندازی کارگروه توسعه و ترویج کتابخوانی در استان را اقدام شایسته ای در جهت رشد شاخص‌های فرهنگی در استان دانست و گفت: امید است با همکاری نهادها و تحت نظارت شورای فرهنگ عمومی استان بتوان شاهد تحقق اهداف متعالی این کارگروه باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این جلسه پس از تشریح مصوبه مذکور گفت: این کارگروه به عنوان زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی به ارائه راهکارهای افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان می پردازد.

وی تصریح کرد: مصوبات این کارگروه فصل الخطاب دستگاه های اجرایی در خصوص ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خواهد بود و بی شک همکاری و تعامل دستگاه ها در این حوزه می تواند راهگشا باشد.

گفتنی است مصوبه ۶۹۲ در تاریخ ۲۳/۰۸/۹۶ در شورای فرهنگ عمومی کشور، به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و رشد کمی و کیفی آن در سطح جامعه به تصویب رسید و به سه محور اصلی فرهنگ سازی؛ ایجاد، گسترش و تجهیز کتابخانه ها و اجرایی سازی ، نظارت و پایش می پردازد.

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 39663