همزمان با هفته ايمني در برابر بلاياي طبيعي
كارگاه آموزشي آمادگي دربرابرمخاطرات زلزله در لردگان برگزار شد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
سرپرست شبکه بهداشت و درمان لردگان گفت: در اين کارگاه يک روزه شرکت کنندگان با کمک رساني به آسيب ديدگان در مواقع وقوع حادثه ها آشنا خواهند شد.
مرجع : پایگاه خبری سلام لردگان
كارگاه آموزشي آمادگي دربرابرمخاطرات زلزله در لردگان برگزار شد
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از پايگاه خبري تحليلي سلام لردگان؛ علي کريمي سرپرست شبکه بهداشت و درمان لردگان با اعلام اين خبر گفت: بمناسبت هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي کارگاه آموزشي ايمني در برابر زلزله و آسيب پذيري در بلاياي طبيعي 150 نفر از کارشناسان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان لردگان  با حضور استاد خيام باشي رئيس گروه پژوهشي مديريت بحران و پدافند غيرعامل پژوهشکده معماري و شهرسازي کشور و استاد دانشگاه در محل سالن جلسات درمانگاه شماره يک لردگان برگزار گرديد.

وي افزود: در اين کارگاه يک روزه شرکت کنندگان با کمک رساني به آسيب ديدگان در مواقع وقوع حادثه ها آشنا خواهند شد.

احسان خيام باشي رئيس گروه پژوهشي مديريت بحران و پدافند غيرعامل پژوهشکده معماري و شهرسازي کشور  نيز در اين دوره آموزشي گفت: بلاهاي مرگبار جهاني تاکنون جان 20 ميليون نفر را گرفت و ايران ما در اين بلاها جزء 10 کشور آسيب پذير جهان است.

وي افزود: تاکنون 40 نوع حادثه در دنيا شناسائي و ثبت گرديد در ايران 32 نوع آن وجود دارد و اتفاق افتاد؛ از نظر مرگ و مير کشور ايران در خسارات بين رتبه اول تا سوم قرار گرفت.  

خیام باشی در ادامه گفت: کمربند زلزله در جهان  صد درصد از دو کشور،  ژاپن که کل اين کشور را در بر دارد و دوم کشور ايران که کل سکونت گاهي آن را دربر مي گيرد و عمده خسارات ما در بافت هاي فرسوده همان ساختمانهاي خشت و کلي که تعداد آنها هم کم نيست و براي بازسازي بافتهاي فرسوده آنطور که گفته شد 100 سال نياز است تا بر طرف شوند.

انتهاي پيام1026ج /630ل
 

کد مطلب: 37835