در چهارمحال و بختياري
آغاز اجراي پروژه بزرگ باجگيران پس ازبيست سال
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
رئيس سازمان جهادکشاورزي استان ازاجراي پروژه تامين آب روستاي باجگيران پس ازبيست سال، خبر داد.
آغاز اجراي پروژه بزرگ باجگيران پس ازبيست سال
به گزارش  جهانبین نیوز دکتر ذبيح الله غريب رئيس جهاد کشاورزي چهارمحال و بختياري گفتگو با خبرنگار بام ایران خبر؛ گفت: در راستاي شعار سال (اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال) هدف گذاري درراستاي اجراي پروژه هاي نيمه تمام تدوين شد که تعداد ۶پروژه که عمدتاً درسنوات گذشته بين ۵ تا ۲۰ سال راکد و يا نيمه فعال بودند با مشارکت سرمايه گذاري بخش خصوصي آغاز شد.

وي، با اشاره به اينکه، يکي از اين ۶ طرح، پروژه بزرگ باجگيران است افزود: اين پروژه ازحدود ۲۰ سال پيش به دليل عدم تامين اعتبار راکد بود که درابتداي سال جاري با هماهنگي وتفاهم نامه منعقد شده با سرمايه گذار آغاز شد.

دکتر غريب، اظهار کرد: بخش انتقال آب شامل تکميل خط انتقال آب و تامين تاسيسات و اجراي شبکه برقي با اعتباري بالغ بر ۱/۵ميليارد تومان از محل سرمايه گذاري و اعتبارات دولتي و ۷۰۰ ميليون تومان از محل کمک بلاعوض جهاد کشاورزي در حال اجر است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان، گفت: فاز اول اين طرح ۱۵۰هکتار مي باشد که به کشت سيب زميني و کلزا اختصاص يافته است و در فاز دوم نيز ۹۰ هکتار به بهره برداري مي رسد.

آقاي اميني سرمايه گذار اين طرح نيز، هدف از مشارکت در اجراي اين طرح را رشد اقتصادي استان عنوان کرد و افزود: هم اکنون در ۷۰ هکتار از اين طرح کشت سيب زميني انجام شده است که پيش بيني مي شود از هر هکتار ۵۰ الي ۶۰ تن سيب زميني برداشت شود و بصورت مستقيم براي ۵۰ نفر و بصورت غيرمستقيم و فصلي براي ۱۵۰ نفر اشتغال زايي ايجاد شده است.

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 36860