همزمان با سالروز گرامی داشت رحلت امام (ره) برگزار شد
آشنایی کودکان و نوجوانان روستاهای گندمان با شخصیت امام خمینی (ره)
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱
شخصیت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی برای کودکان و نوجوانان توسط کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تشریح شد.
آشنایی کودکان و نوجوانان روستاهای گندمان با شخصیت امام خمینی (ره)
به گزارش جهانبین نیوز؛ همزمان با سالروز گرامی داشت رحلت امام خمینی (ره) کودکان و نوجوانان روستایی در منطقه گندمان با آثار، شخصیت و فعالیت های رهبر کبیر انقلاب آشنا شدند.

فرزاد رحیمی مدیرکل کانون چهامحال و بختیاری در حاشیه این برنامه در گفت و گو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: معرفی اهداف والای رهبر فرزانه انقلاب از جمله مواردی است که در آشنایی کودکان و نوجوانان با این شخصیت برجسته مدنظر طرح ها و برنامه های کانون است و اجرای این طرح ازجمله فرایند هایی است که در آن اعضا و مخاطبین روستاها و مناطق محروم می توانند با شخصیت های مختلف مذهبی، ملی و انقلابی آشنا شوند.

وی افزود: معرفی شخصیت؛ فعالیتی فرهنگی است که طی آن مربي جنبه يا جنبه هايي از ويژگي هاي شخصيت مطرحي را در نظر گرفته و به منظور آشنايي و تاثيرگذاري براي اعضا مورد شناسايي و بررسي قرار مي دهد در این فعالیت، کودکان و نوجوانان با استفاده از ابزار های جذاب و متنوع آموزشی نظیر کاردستی، قصه گویی، شعرخوانی، نقاشی و... با شخصیت ها و چهره های شاخص ادبی، فرهنگی، علمی، هنری،تاریخی، مذهبی و... آشنا می شوند.

رحیمی تاکید کرد: در اين روش معرفي شخصيت به صورت نوشته همراه با طرح و تصوير به گونه اي مناسب در معرض ديد اعضا قرار مي گيرد، در اين شيوه مي توان از مسابقه، جدول نيز استفاده كرد، همچنين مي توان اعضا را به تحقيق و مطالعه پيرامون شخصيت مورد نظر ترغيب كرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: معرفي به وسيله بيان مستقيم خود مربي، گفتگو با شخصيت مورد نظر در قالب نمايش، برگزاری نمايشگاه عكس و نمايش فيلم زندگي شخصيت، و در صورت امكان فراهم كردن زمينه ديدار با يك شخصيت برجسته و نامي كه در قيد حيات است، ازجمله فعالیت های متنوع فرهنگی در راستای اجرای طرح معرفی شخصیت برای کودکان و نوجوانان است.

وی بیان داشت: قرار است طی اجرای این طرح در مناطق روستایی پانل معرفی شخصیت های برجسته یاران انقلابی امام خمینی (ره) برپا شود و در معرض دید کودکان و نوجوانان جهت آشنایی بیشتر این قشر با اهداف و آرمان های انقلاب قرار گیرد.

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 34817