مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری:
رابطه مستقیم بین سطح سواد و ارتکاب جرم وجود دارد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۵
مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: تحقیقات و بررسی های به عمل آمده نشان می دهد که رابطه مستقیم و تنگاتنگی بین سطح سواد و ارتکاب جرم وجود دارد، هر چند به عقیده کارشناسان، فقر را نیز می توان یکی از اصلی ترین علل بی سوادی یا کم سوادی برشمرد.
رابطه مستقیم  بین سطح سواد و ارتکاب جرم وجود دارد
به گزارش جهانبین نیوز، حجت‌الاسلام مرتضوی مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری اظهارکرد: شاید درنگاه نخست نتوان فقر را، نخستین عامل ارتکاب جرائم معرفی کرد اما تحقیقات و بررسی های به عمل آمده نشان می دهد که رابطه مستقیم و تنگاتنگی بین سطح سواد و ارتکاب جرم وجود دارد، هر چند به عقیده کارشناسان، فقر را نیز می توان یکی از اصلی ترین علل بی سوادی یا کم سوادی برشمرد.

وی ادامه داد: همه دستگاه های فرهنگی استان با همکاری و همفکری هم به منظور کاهش آسیب های جامعه باید قدم بردارند تا بتوانیم جامعه سالم و عاری از آسیب داشته باشیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی بیان کرد: در همین راستا کارگاه آموزشی پیشگیری از وقوع جرم و آسیب شناسی ویژه روحانیون، هیئت های مذهبی و مداحان با همکاری معاونت پیشگیری از جرم دادگستری، معاونت طرح هجرت و اداره کل اوقاف وامور خیریه استان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مرتضوی گفت: در باره تاریخ دقیق برگزاری کارگاه آموزشی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرکرد و کارشناس پیشگیری از جرم دادگستری نشستی جداگانه برگزار و زمان دقیق برگزاری کارگاه تصویب و به اداره کل تبلیغات اسلامی اطلاع‌رسانی شود.

گفتنی است، این نشست روز دو شنبه ۱۳ دی ۹۵ در دفتر مدیر کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با حضورمعاون فرهنگی،آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد، کارشناس معاونت پیشگیری از جرم دادگستری، معاونت طرح هجرت و کارشناس امور مبلغین اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد.

انتهای پیام/1022ج

کد مطلب: 32548