نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری:
ارزیابی گذشته قطعاً می‌تواند چراغ راه آینده ما باشد/مسئولان و مردم باید فارغ از نگاه‌های بخشی و قومی به استان یک‌پارچه آباد فکر کنند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۵ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به همه مردم استان و ملت ایران تاکیدکرد: همه مردم و مسئولان استان باید در سال جدید به «استان یک پارچه آباد» فکر کنند و تلاش کنند رونق فرهنگی و اقتصادی بیش از گذشته‌ای را در استان شاهد باشیم.
ارزیابی گذشته قطعاً می‌تواند چراغ راه آینده ما باشد/مسئولان و مردم باید فارغ از نگاه‌های بخشی و قومی به استان یک‌پارچه آباد فکر کنند
به گزارش جهانبین نیوز؛ نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۵ هجری شمسی، با تبریک سال نو و نوروز به همه مردم استان و ملت ایران تاکیدکرد: همه مردم و مسئولان استان باید در سال جدید به «استان یک پارچه آباد» فکر کنند و تلاش کنند رونق فرهنگی و اقتصادی بیش از گذشته‌ای را در استان شاهد باشیم.


متن کامل پیام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد به شرح زیر است:


بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌
یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل والنّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال

آغاز سال ۱۳۹۵ را محضر شما بینندگان عزیز و هم استانی‌های عزیز و گرامی و همه عزیزانی که در هر جای این مرز و بوم و درجاهای دیگر بیننده این تصاویر هستند، تبریک عرض می‌کنم

سال ۱۳۹۵ امتیاز بزرگی که دارد آن است که، در روزهای آغازین آن میلاد با سعادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(علیها سلام الله) است و ان‌شاءالله سالی بسیار مبارک و میمون خواهد بود. لذا خدمت همه شما بینندگان، شنودگان و هم استانی‌های عزیز و خوب هم سال نو را و هم میلاد باسعادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(علیها سلام الله) را تبریک مضاعف دارم.

سالی که گذشت در حقیقت سال پرتلاطمی برای مردم و برای کشور بود. مذاکرات در میان بود و شش کشور مدعی یک طرف و جمهوری اسلامی ایران به تنهایی درمقابل آن‌ها قرار گرفته بود. آن‌ها تمام تلاش خودشان را به کار گرفته بودند تا از جمهوری اسلامی ایران امتیاز بگیرند و به نوعی باج‌خواهی داشته باشند ولی از آن‌جا که مذاکرات صرفاً به عنوان یک آزمون دیگر آغاز شده بود و بنای امتیازدهی و باج‌دادن و امثال آن مطرح نبود، مقام معظم و معزّز رهبری (ادام‌الله‌ذله) و همچنین مردم با حساسیت مسئله را دنبال می‌کردند و مستمر هدایت‌های لازم صورت می‌گرفت تا بالاخره کار مهمی که توسط تیم مذاکره کننده انجام شد، پایان بخشیدن به سریال شکننده بود که در نهایت به برجام منتهی شد و بیش از این اجاز داده نشد که این‌ها بتوانند قیم مآبانه با جمهوری اسلامی ایران مواجه داشته باشند.

امّا این که برجام چه محتوایی دربردارد، چندان مهم نیست؛ آن چه اصل است، این است که باید به این باور رسید و این تجربه مذاکرات و برجام هم این باور را بیشتر تقویت کرد که باید متکی بر توانمندی‌های درون بود و اقتصاد مقاومتی را باید جدی گرفت و هیچ دل‌خوشی و امیدی به بیرون به‌ویژه آمریکا و هم‌پیمانانش نداشت؛ این نکته اول.

نکته دوم، این که سال گذشته دو حماسه مردمی داشتیم. حماسه یوم الله ۲۲ بهمن و حماسه یوم الله هفتم اسفند که به فضل پروردگار و با حضور دشمن‌شکن مردم به انجام رسید و هر دو حماسه مردمی، «پیوند ناگسستنی امّت را با رهبری و نظام» به نمایش گذاشت. در سال گذشته شاهد تلاش بسیار زیاد دشمن هم بودیم تا کشور را قطب‌بندی کند و اختلافات داخلی را دامن بزند که نام‌گذاری هوشمندانه سال توسط مقام معظم و معزّز رهبری به نام سال «دولت و ملّت همدلی و هم‌زبانی» و بصیرت عمومی و ولایت مداری مردم، همه آن مکرها و نقشه‌ها را خنثی کرد.

اکنون که در آغازین روزهای سال جدید هستیم، جا دارد از خودمان بپرسیم، آن چه که در سال قبل انجام شد چه نمره‌ای در محضر پروردگار متعال دارد؟ عمده این است؛ یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال؛ آن چه مهم است این است که در این سالی که گذشت بهترین حال در ما تحقق پیدا کرده باشد و ارزیابی ما از سال گذشته آن باشد که ان‌شاءالله نمره‌ای ارزشمند محضر پروردگار متعال داشته باشیم؛ عزیزان من، ارزیابی گذشته قطعا می‌تواند چراغ راه آینده باشد.

در استان به فضل پروردگار «همدلی و هم‌زبانی» خوبی را داشتیم و در سایه همین همراهی‌ها و همدلی‌ها، کارهای خوبی در استان انجام شد که در نوع خودشان قابل تحسین است. هم در عرصه‌های عمرانی و هم در عرصه‌های فرهنگی؛ من اگر بخواهم در عرصه‌ فرهنگی یک نمونه بیان بکنم باید «کنگره بزرگ ۲۴۰۰ شهید استان» را بگویکم که حقاً و انصافاً یک کار بزرگ فرهنگی بود الحمدلله، که به همت همگانی در استان شکل گرفت؛ اگر بخواهم از کارهای عمرانی و اقتصادی هم یک مورد را بگویم که انصافاً انسان دلش شاد می‌شود و خدای بزرگ را شکر می‌گوید، «خدمت به محرومین در منطقه بازفت و صمصامی و گازرسانی به آن منطقه و بر زمین خوردن کلنگ تونل چِری» است که من در سال گذشته که توفیق داشتم ایّام نوروز در بازفت بودم به مردم صمصامی و هم به مردم بازفت قول دادم که گاز این دو منطقه حل بشود که با عنایت ویژه‌ای که شخص مقام معظم رهبری داشتند این موضوع حل شد؛ چون با امکاناتی که از طریق برنامه‌های دولتی می‌بایست اختصاص می‌دادند تحقق این أمر امکان پذیر نبود؛ لذا با عنایت که از سوی شخص مقام معظم رهبری و دفتر ایشان صورت گرفت، گاز این دو منطقه کلنگش زده شد و امیدوار هستیم که به زودی گاز را در صمصامی و بازفت و بهره‌برداری از تونل چِری که نجات دهنده استان از بن بست است را مشاهده کنیم. این‌گونه حرکت‌ها بسیار مهم است و زمانی هم که من پیشنهاد انجام این کارها را به آقای استاندار دادم که شما کار را آغاز کنید خدا بزرگ است و کمک خواهد کرد، ایشان پذیرفتند و به لطف الهی کار آغاز شد و انصافاً می‌توانم بگویم کار شاخصی است و البته کارهای بسیار دیگری در استان بوده که هر کدام به نوبه خودشان ارزشمند است.

البته استان باید آینده‌ای به مراتب بهتر از این‌ها را شاهد باشد. مطالبه این بنده حقیر مدام از مسئولان کشوری و استانی آن بوده است که به امثال این استان‌ها باید نگاه ویژه صورت بگیرد و آن قدر تلاش و امکانات به کار گرفته شود که تعادل میان همه استان‌های کشور برقرار شود. البته از مردم عزیز استان هم انتظار دارم که فارغ از نگاه‌های بخشی و قومی به «استان یک پارچه آباد فکر» کنند و همه کمک کنند تا رونق فرهنگی و اقتصادی را ان‌شاءالله در استان بیش از گذشته شاهد باشیم. جوانان عزیز استان بیش از اقشار دیگر می‌توانند در این أمر نقش‌آفرین باشند

اینجانب به نوبه خودم به خودم می‌بالم که در این استان و در خدمت این مردم سلحشور و این جوانان غیور هستم. همه سعی و تلاش‌مان آن است که ان‌شاءالله شهرها و روستاهای ایمانی و مساجد پررونق داشته باشیم. از خدای متعال می‌خواهم که کمک‌مان کند و به مسئولان استان توفیق خدمتگذاری و به مسئولان فرهنگی توفیق رونق بخشیدن به مسائل فرهنگی و به همه مردم خوبمان دنیا و آخرت آباد عنایت کند و شرّ دشمنان را از سر این کشور و مملکت کوتاه کند. سال خوب، پربار و پررونق را برای همه شما عزیزان مسئلت دارم.


والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 27922