​در شرايط جوي برفي و باراني:
رانندگان نکات ايمني را در ايام بارش‌هاي زمستاني جدي بگيرند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان چهارمحال و بختياري گفت: رعايت و آگاهي از نکات ايمني قبل از آغاز سفر و هنگام رانندگي در شرايط جوي برفي و باراني کمک بسزايي به ارتقاي ايمني راننده و همراهان مي‌کند.
رانندگان نکات ايمني را در ايام بارش‌هاي زمستاني جدي بگيرند
به گزارش جهانبین نیوز؛ احمد جمشيدي مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛ در خصوص بارش‌هاي آتي اظهار داشت: بارش برف و باران يکي از پديده‌هاي زيباي عالم هستي و به عنوان نعمت الهي موجب خير و برکت است اما بي‌توجهي به نکات ايمني در هنگام نزول اين موهبت الهي بعضاً موجب بروز حوادث ناگواري همانند سوانح رانندگي ناشي از لغزنده بودن جاده‌ها و غيره مي‌شود که همه ساله صدمات جاني و خسارت‌هاي مالي فراواني را به جا مي‌گذارد.

وي تأکيد کرد: آگاهي از نکات ايمني قبل از آغاز سفر و هنگام رانندگي در شرايط جوي برفي و باراني کمک بسزايي به ارتقا ايمني راننده و همراهان مي‌کند.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان در خصوص تأثير خودداري هموطنان از سفرهاي غيرضروري در ايام بارش‌هاي زمستاني گفت: هموطنان مي‌توانند با خودداري از سفرهاي غيرضروري از سوانح و مسائل پيش آمده در جاده‌ها در هنگام بارش برف جلوگيري کنند.

جمشيدي اضافه کرد: رانندگان در صورت ضرورت سفر مي‌توانند با همراه داشتن زنجيرچرخ و آگاهي از نحوه بستن آن، بررسي وضعيت باد لاستيک‌هاي وسيله نقليه و همچنين لاستيک يدک، همراه داشتن آب و غذاي کافي، لباس گرم و راحت، همکاري و توجه به هشدارهاي مأموران پليس راه و راهداران و غيره سفري ايمن و با برنامه داشته باشند.

وي عنوان کرد: ضروري است که رانندگان و هموطنان پيش از آغاز سفر از پر بودن مخزن سوخت خودرو اطمينان حاصل و همچنين از سيستم گرمايشي خودروي خود بازديد کرده و در صورت وجود نقص حتما در جهت رفع آن اقدام کنند.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان تصريح کرد: چنانچه شهروندان در روزهاي برفي مجبور به سفر با خودروهاي شخصي يا اتوبوس هستند، بهتر است در چنين مواقعي با برنامه‌ريزي و رعايت نکات ايمني، آگاهي از وضعيت راه‌ها و پيش‌بيني هواي ساعات و روزهاي آينده سفر خود را آغاز کنند.

جمشيدي در خاتمه با آرزوي سفري ايمن در روزهاي برفي براي شهروندان ضمن اعلام آمادگي اين اداره‌کل براي ورود سامانه بارشي پيش رو ادامه داد: شهروندان قبل از آغاز سفر به منظور مديريت سفر خود با بهره‌گيري از سامانه پيام کوتاه ۱۴۱ از آخرين وضعيت راه‌ها اطلاع حاصل کنند.

گفتني است، اين سامانه از طريق نرم‌افزار ۱۴۱ هم قابل دسترسي است و نرم‌افزار ۱۴۱ از طريق برنامه بازار و يا تارنماي «www.۱۴۱.ir» به صورت رايگان قابل دريافت و نصب بر روي گوشي‌هاي تلفن همراه است.

انتهاي پيام1026ج /۵۳۰ب

کد مطلب: 38541