گزارش تصويري/
جشنواره فرهنگي ورزشي (بومي محلي) جنوب غرب کشور در لردگان برگزار شد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
رئيس ورزش و جوانان شهرستان لردگان از برگزاري مسابقات و جشنواره فرهنگي ورزشي جنوب غرب کشور (بومي محلي روستايي -عشايري) در شهرستان لردگان خبر داد.
مرجع : پایگاه خبری سلام لردگان
جشنواره فرهنگي ورزشي (بومي محلي) جنوب غرب کشور در لردگان برگزار شد
به گزارش جهانبین نیوز؛ عيسي حسني رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان لردگان در گفت‌وگو با خبر نگار سلام لردگان گفت: جشنواره فرهنگي، ورزشي و هنري روستائيان و عشاير جنوب غرب کشور با همت اداره ورزش و جوانان شهرستان لردگان، هيات ورزش روستايي و عشايري و موسسه مردم نهاد ره آوران سلامت جوان نويد لردگان با حضور پنج استان خوزستان، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختياري و کهگلويه و بوير احمد روز جمعه چهاردهم ارديبهشت 97 در شهرستان لردگان با حضور مسئولين کشوري، استاني و شهرستاني برگزار شد.
در ادامه حميد کريمي مديرکل ورزش و جوانان استان گفت: پخت غذاهاي محلي، ورزش هاي بومي و محلي (شال بازي، چوب بازي، سوارکاري، الختر، طناب کشي و... در اين جشنواره انجام گرفت که بسيار مورد استقبال واقع شد که اينگونه حرکات در راستاي سياست هاي ورزش و جوانان کشور مي باشد که به دنبال غني سازي اوقات فراغت روستائيان و عشاير کشور مي باشد

کريمي افزود: برگزاري اينگونه جشنواره ها باعث ايجاد تبادل فرهنگي بين استان ما و ساير استان هاي کشور خواهد شد و باعث رشد فرهنگ و اعتلاي فرهنگ ورزش و توسعه ورزش و استعداديابي در کشور خواهد شد.

در اين جشنواره نمايشگاه حمايت از کالاي ايراني نيز داير بود که با معرفي صنايع دستي و محصولات ساخته شده در شهرستان لردگان بسيار مورد استقبال واقع شد.

گفتني است؛ در پايان از 85 نفر از مدال آوران رشته هاي مختلف ورزشي شهرستان تجليل به عمل آمد.
 

انتهای پیام/1026ج

 

کد مطلب: 39207