رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لردگان خبر داد
قصاب متخلف به یک سال حبس محکوم شد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
یکی از قصاب های شهر آلونی اقدام به کشتار غیر مجاز دام در خارج از کشتارگاه و نگهداري غير بهداشتي گوشت خارج از يخچال نموده که با معرفی آن به مراجع قضايي به يكسال حبس محكوم شد.
قصاب متخلف به یک سال حبس محکوم شد
دکتر ارژنگ صفیان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لردگان در گفت و گو با جهانبین نیوز، با بیان اینکه با متخلفینی که به راحتی با سلامت مردم بازی می کنند برخورد قاطع و قانونی می شود اظهار داشت: طي بازید اکیپ های نظارت و بارزسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، یکی از قصاب های شهر آلونی اقدام به کشتار غیر مجاز دام در خارج از کشتارگاه و نگهداري غير بهداشتي گوشت (خارج از يخچال) نمود که با معرفی آن به مراجع قضايي به يكسال حبس محكوم شد.

صفيان افزود: بازرسان بهداشتی گوشت در کشتارگاه ها به طور مستمر از لاشه های کشتاری بازرسی می نمایند و افرادی که به کشتارگاه مراجعه نمی کنند را کاملا" می شناسند پس بازرسان بهداشتی فراورده های خام دامی با مراجعه به قصابی های متخلف، ان ها را به مراجع قضایی معرفی می نمایند.

وی در ادامه اذعان داشت: همچنین نگهداری، حمل بهداشتی و عرضه فراورده های خام دامی فرآورده های خام دامی از وظایفی است که باید مراکز عرضه گوشت قرمز به آن توجه داشته باشند .

رئیس شبکه دامپزشکی لردگان تاکید کرد: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی ، متخلفان بدون هیچ اغماضی به مراجع قضایی معرفی می شوند.

صفيان از همه مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی در خواست، فرآورده های مورد نیاز خود را از مراکز معتبری که فرآورده های آنها دارای برچسب تاریخ تولید و تاریخ انقضا می باشد، تهیه نمایند.

انتهای پیام/1022ج

کد مطلب: 32223