کلار تحليل کرد
هياهو براي يک فيلم و کنسرت/ آيا سينما و موسيقي تنها دغدغه مردم بروجن است؟!
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴
آيا شايسته نيست آنهايي که مدعي دفاع از حقوق مردم هستند ساعتي را هم در شبکه هاي اجتماعي دلايل رشد پديده طلاق و راهکارهاي مقابله با آن را مورد بررسي قرار دهند تا گوشه اي از مشکلات واقعي مردم حل شود.
هياهو براي يک فيلم و کنسرت/ آيا سينما و موسيقي تنها دغدغه مردم بروجن است؟!
به گزارش جهانبین به نقل از کلار، سناريوي کنسرت هاي موسيقي چندي است از سوي دولت يازدهم براي سرگرم کردن مردم در ايران اسلامي رواج گرفته تا شايد به اين شيوه سوالات، دغدغه ها و مسائل مهم کشور را از سبد افکار عمومي خارج کنند.

اخيرا ماجراي لغو کنسرت موسيقي و عدم اکران فيلم "سلام بمبئي" از سوي عده اي در شبکه هاي اجتماعي آنچنان بزرگ نشان داده مي شود که گويي مردم بروجن مسائل و مشکلات مهم تري ندارند تا دکان هاي تلگرامي و رسانه ها نسبت به آن واکنش نشان دهند.

عده اي براي منحرف ساختن افکار عمومي از مشکلات اساسي جامعه مدتي است در شهر بروجن به دنبال آن هستند تا چنين القاء کنند برگزاري کنسرت هاي موسيقي خوشحالي و رضايت مردم را فراهم مي کند؛ نبايد با شادي آنها برخورد کرد در حالي که نمي دانند کنسرت دردي از بيکاري، گراني و مشکلات معيشت مردم حل نمي کند.

در همين حال جمعي نيز که به دنبال فرصت براي موج سواري هستند پا را از دايره انصاف و اخلاق بيرون نهاده و در کمال گستاخي مسئولان شهرستان و استان را مورد هجمه قرار مي دهند تا شايد از اين طريق آنچه که اسباب شادي مردم مي خوانند فراهم شود!!

برخي از کاربران شبکه هاي اجتماعي نيز در واکنش به بزرگ نمايي لغو کنسرت موسيقي و عدم اکران فيلم"سلام بمبئي" که محتواي آن صرفا نمايش رقص و آواز است نوشتند مردم بروجن با مسائل مهم تر و بسيار بزرگ تري از کنسرت و سينما مواجه هستند.

در واقع مي توان گفت فيلم سلام بمبئي در حالي روي پرده سينماهاي کشور قرار گرفته که بعد از انقلاب فيلمي با رقص و آواز آن هم به اين وسعت به نمايش در نيامده است!

حال اين سوال به ذهن متبادر مي شود آيا کنسرت موسيقي و پخش فيلم هندي رضايت و خوشحالي مردم را فراهم مي کند يا رفع گراني، بيکاري، کاهش پديده طلاق و بهبود وضعيت معيشت مردم؟

آيا بهتر نيست مدعيان دفاع از حقوق و فرهنگ مردم اندکي هم در شبکه هاي اجتماعي به مشکلات و دغدغه هاي اساسي مردم نظير پديده طلاق، بيکاري، فقر و ...که روزمره با آنها مواجه هستند بپردازند.

چندي پيش يک کارشناس مسائل خانواده در گفتگو با کلار، اظهار داشت: با توجه به ميزان مراجعات به دادگستري پيرامون مشکلات بين‌ زوجين و مراجعات به شعب شوراهاي حل اختلاف و مراکز مشاوره، افزايش روزافزون طلاق در شهرستان بروجن موضوعي است که نمي‌توان آن را ناديده گرفت.

کمال اشرف نيا مي گفت: برداشت ما از ميزان پرونده‌هاي طلاق، درخواست مهريه و درخواست نفقه بدون احتساب آمار عددي و غيررسمي حکايت از رشد پديده طلاق در شهرستان بروجن دارد.

آيا شايسته نيست آنهايي که مدعي دفاع از حقوق مردم هستند ساعتي را هم در شبکه هاي اجتماعي دلايل رشد پديده طلاق و راهکارهاي مقابله با آن را مورد بررسي قرار دهند تا گوشه اي از مشکلات واقعي مردم حل شود.

توصيه مي شود تحليل گران در شبکه هاي اجتماعي و رسانه ها وقتي را هم براي بررسي دلايل افزايش بيکاري، تعديل نيروها در شرکت هاي توليدي و افزايش مصرف مواد مخدر که اخيرا هم يک کودک و جوان بروجني را به کام مرگ کشاند صرف کنند تا شايد اندکي از دغدغه هاي مردم را پاسخ داده باشند.

محسن ربيعي
انتهاي پيام/۵۴۰ ک

کد مطلب: 32598