گزارش تصويري
بازسازي واقعه بزرگ غدير خُم در شهرستان فارسان
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۷
بازسازي واقعه بزرگ غدير خُم در شهرستان فارسان در حالي برگزار شد که خيل عظيم مشتاقان و عاشقان ولايت و امامت نظاره‌گر آن بودند.
بازسازي واقعه بزرگ غدير خُم در شهرستان فارسان
به گزارش جهانبین نیوز، آيين بازسازي واقعه تاريخي و معنوي غدير خُم در شهرستان فارسان برگزار شد.

آيين بازسازي واقعه غدير خُم و خطبه‌خواني غدير به‌صورت نمادين توسط سپاه ناحيه فارسان و با همکاري هيئت‌هاي مذهبي و هنرمندان و گروه‌هاي هنري در اين شهرستان برگزار شد.
 
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان فارسان با گراميداشت هفته ولايت و امامت و روز غدير خم در خصوص بازسازي واقعه غدير در شهرستان گفت: عيد غدير خم مهم‌ترين اعياد مسلمانان جهان است و بر لزوم برپايي مراسم جشن اين روز بزرگ تأکيد کرد و افزود با برنامه‌ريزي و تعامل صورت گرفته با دستگاه‌هاي مرتبط توانستيم مراسم باشکوهي در شأن اين روز گرامي برگزار نماييم.
 
حمید یزدانی در ادامه اظهار داشت: اشاعه فرهنگ غديرخُم و شناساندن زواياي مختلف اين واقعه مهم تاريخ اسلام به‌عنوان سرمايه نرم و معنوي نظام است.
 
وي تصريح کرد: واقعه غدير تنها متعلق به مذهب تشيع نبوده و يک رخداد مهم در جامعه اسلامي است که انتقال و تبيين مفاهيم ديني همگي آثار بزرگي در پي دارد.
 
وي با اشاره به اينکه تبيين اين واقعه و نقش آن در پيشبرد و توسعه اسلام براي نسل جوان از اهداف برگزاري اين واقعه است گفت: هدف اصلي از اجراي اين برنامه توجه بيشتر به جايگاه ولايت و امامت است .

انتهای پیام/590پ

کد مطلب: 40213