در اولين روز از هفته منابع طبيعي
زنگ طبيعت در مدارس اردل نواخته شد+تصاوير
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
همزمان با نخستين روز از هفته منابع طبيعي و آبخيزداري، زنگ طبيعت در مدارس شهرستان اردل به صدا درآمد.
زنگ طبيعت در مدارس اردل نواخته شد+تصاوير
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از  هفت چشمه، همزمان با اولين روز از هفته گراميداشت منابع طبيعي زنگ طبيعت با حضور امام جمعه و بخشداري مرکزي شهرستان اردل در مدرسه شهيد امامي اين شهرستان به صدا درآمد.

حجت الاسلام حميد بهرامي رئيس تبليغات اسلامي شهرستان اردل در اين مراسم که به همت ادارات آموزش و پرورش و منابع طبيعي و آبخيزداري اين شهرستان و با حضور امام جمعه، بخشدار مرکزي، رئيس تبليغات اسلامي، رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان اردل، مدير، معلمان و دانش آموزان برگزار شد اظهار کرد: عمل صالح و کار خير تنها محدود به ساخت اماکني مانند مدرسه يا مسجد نيست بلکه کاشتن يک نهال نيز عمل صالحي ماندگار است.

بهرامي تصريح کرد: اهميت بحث منابع طبيعي آنگاه روشن‌تر مي‌شود که نقش درختان و فضاي سبز را در توليد اکسيژن و سالم و پاکيزه شدن هوا و در نتيجه زندگي سلامت و همراه با آسايش انسان ها را مورد توجه قرار دهيم.

وي افزود: خداوند زمين را مأمن و محل زندگي انسان قرار داده و با نظم و درايتي خاص جنگل‌ها، مراتع‌، کوه‌ها، درياها و ديگر عوامل طبيعي را خلق نموده تا اين کره خاکي قابليت زندگي انسان را پيدا کند.

رئيس تبليغات اسلامي شهرستان اردل خطاب به دانش آموزان گفت: شما فرزندان ايران اسلامي خود بايد محافظان و پرورش دهندگان درختان باشيد و از هم‌اکنون محيط زيست را براي آينده خود حفظ و آماده کنيد.

قرائت مقاله و اجراي سرود دانش آموزان با موضوع اهميت درخت‌کاري از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.

امام جمعه، بخشدار مرکزي شهرستان اردل و رؤساي ادارات منابع طبيعي، تبليغات اسلامي و بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان اردل سپس به همراه دانش آموزان و فرهنگيان اين مدرسه با حضور در فضاي سبز تازه احداث شده در جنب اين مدرسه به کاشت نهال پرداختند.

انتهاي پيام1026ج /۵۷۰ه

کد مطلب: 38782