گزارش تصویری
بارش اولین برف زمستانی شهر فارسان را سفيدپوش کرد+تصویر
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
باگذشت 16 روز از فصل زمستان، حال و هواي شهر فارسان رنگ و بوي زمستاني به خود گرفته و جاي‌جاي اين شهرستان لباس سفيد بر تن کرده است.
بارش اولین برف زمستانی شهر فارسان را سفيدپوش کرد+تصویر
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از پايگاه خبري تحليلي پيرغار، صبحگاه روز شنبه در حالي روز آغاز شد که براي اولين بار در فصل زمستان شهر فارسان رخت زمستاني بر تن کرد و بارش باران به بارش برف تبديل‌شده است.

به دنبال ورود سامانه بارشي در دو روز گذشته بارش برف در شهرستان فارسان ادامه دارد و اين مناطق شاهد اولين بارش برف زمستاني است. 

اين وضعيت جوي در حالي است که در جاده‌ها و گردنه‌هاي صعب العبوراستان زمين پوشيده از برف است و در مناطقي از ارتفاعات کوهستاني با افت دما و بارش برف همراه است.
در سال گذشته اولين بارش برف در آخرين روز از زمستان داشتيم که نشان از خوش‌قدمي شب بلند يلدا بود که چهره شهرستان فارسان را سفيدپوش و باعث خوشحالي  کشاورزان  اين شهر شد.

شهرستان فارسان يکي از شهرستان‌هاي استان چهارمحال و بختياري که در شمال غربي استان واقع‌شده است؛ مرکز آن شهر فارسان است، جونقان، باباحيدر، گوجان، چليچه و پردنجان شهرهاي ديگر آن هستند.

شهرستان فارسان از لحاظ هندسي بيضي‌شکل است که در بين کوه‌هاي سر به فلک کشيده پنهان‌شده است، منطقه‌اي جلگه‌اي و حاصلخيز، باصفا و معتدل که داراي آب‌وهواي کوهستاني است.

از مهم‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري اين شهرستان مي‌توان به چشمه و آبشار پيرغار روستاي ده‌چشمه، چشمه و غارسراب روستاي اميدآباد، چشمه قلعه فارسان، چشمه و غار سيدعيسي روستاي بيدکل، چشمه کفشينه، گردشگاه آبمراد شهرچليچه، پارک ساحلي فارسان، گردشگاه منطقه اسعديه چليچه، گردشگاه روستاي چوبين، گردشگاه پازن‌پير شهر گوجان، ارتفاعات کوه جهان‌بين و کلک اشاره کرد.

انتهاي پيام1026ج /590پ

کد مطلب: 37917