فرمانده ناحيه مقاومت بسيج فارسان گفت:
بازسازي واقعه عظيم و تاريخي غدير خم براي اولين بار در شهرستان فارسان
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج فارسان گفت: به مناسبت فرا رسيدن عيد سعيد غدير خم، بازسازي واقعه عظيم و تاريخي غدير براي اولين بار در شهرستان فارسان برگزار مي‌شود.
بازسازي واقعه عظيم و تاريخي غدير خم براي اولين بار در شهرستان فارسان
به گزارش جهانبین نیوز؛ به نقل از پايگاه خبري تحليلي پيرغار، موسي انصاري با تبريک آغاز دهه امامت و ولايت از بازسازي واقعه عظيم روز غدير براي نخستين بار در شهرستان فارسان خبر داد و گفت: تعظيم اين روز عظيم و تاريخي که در مکتب شيعه به عيد الله اکبر معروف است واجب است و بايد پيام آن نيز به تمام مسلمان جهان رسانده شود.

وي ادامه داد: غدير يکي از مهمترين و تاثيرگذارترين حوادث تاريخ صدر اسلام است که طبق نص صريح قرآن با کل ماموريت رسالت پيامبر برابر است اما گاها ديده مي‌شود که در انتقال مفاهيم و پيام اين حادثه با عظمت تاريخي در کشورمان کوتاهي مي‌شود.

انصاري افزود: از آنجايي که دشمنان اسلام در پي اين امر هستند که به ارزش‌ها و اصول انقلاب ما آسيب برسانند، ما نيز نبايد اجازه چنين امري را بدهيم و وظيفه داريم با انتقال پيام درست وقايع تاريخي در صدر اسلام چهره حقيقي اسلام و خباثت‌هاي دشمنان را معرفي کنيم.

وي هدف از بازسازي اين واقعه بزرگ را رساندن پيام غدير به آيندگان بيان کرد و گفت: ما بايد بتوانيم با چنين برنامه‌هايي پيام غدير را نيز به مانند عاشورا به تمام شيعيان و مسلمان جهان برسانيم زيرا غدير روز عهد و پيمان با ولايت و يادآور حلقه وصل دو اصل مهم نبوت و امامت، روز رسوايي دشمن و آزمون بزرگ ولايت مداري است.

وي با بيان اينکه بازسازي واقعه تاريخي غدير خم سي ام شهريورماه همزمان با عيد سعيد غدير خم ساعت 16 در پارک قلمستان و ساحل رودخانه شهر فارسان برگزار مي‌شود افزود: از همه علاقمندان به خاندان عصمت و طهارت جهت بازديد از اين نمايش بازسازي و بازروايي واقعه تاريخي غدير خم دعوت بعمل مي‌آيد.

وي در پايان هدف از بازسازي واقع غدير را آشنايي بيشتر اقشار مختلف مردم با واقعه غدير و اتفاقات رخ داده در آن عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه ما به عنوان شيعيان علي ابن ابي طالب (ع) هنوز خطبه پيامبر اکرم (ص) در روز غدير خم را خوب مطالعه نکرده‌ايم و عده‌اي از اتفاقات پيش آمده در واقعه غدير اطلاعي ندارند که هر کدام آنها مهر تاييدي بر امامت و ولايت اميرالمومنين علي (ع) و حقانيت شيعيان است.

لذا حضور در اين مراسم که به زبان هنر قصد معرفي غدير را به مردم دارد به همه خانواده‌هاي محترم پيشنهاد مي‌شود.

گزارش تصويري از روند بازسازي واقعه عظيم و تاريخي  غدير خم

انتهای پیام1026ج /590پ

کد مطلب: 30632