گزارش تصویری/
نمايشگاه تجسمي صحنه‌هاي عاشورا در روستاي کران راهاندازی شد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۷
مسئول برگزاري نمايشگاه تجسمي صحنه‌هاي عاشورا در روستايي کران گفت: هم‌زمان با فرارسيدن ماه محرم و ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله‌الحسين (ع)، مدافعان و مروجان فرهنگ عاشورا، اقدام به برپائي نمايشگاه روضه کربلا کردند که در اين نمايشگاه، واقعه کربلا از آغاز تا پايان به تصوير کشيده شده و راويان نيز در اين خصوص روايت‌گري مي‌کنند.
نمايشگاه تجسمي صحنه‌هاي عاشورا در روستاي کران راهاندازی شد
مريم قاسمي، مسئول برگزاري نمايشگاه تجسمي صحنه‌هاي عاشورا در گفت‌وگو با خبرنگار جهانبین نیوز گفت: هم‌زمان با فرارسيدن ماه محرم و ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله‌الحسين (ع)، مدافعان و مروجان فرهنگ عاشورا، اقدام به برپائي نمايشگاه روضه کربلا کردند که در اين نمايشگاه، واقعه کربلا از آغاز تا پايان به تصوير کشيده شده و راويان نيز در اين خصوص روايت‌گري مي‌کنند.
 
وی گفت: موسسه فرهنگي راسخون با همکاري پايگاه مقاومت مرضيه کران اقدام به برپائي اين نمايشگاه کردند که با استقبال بسيار خوبي از جانب عموم مردم مواجه شد و به‌صورت روزانه طبق برنامه‌ريزي و هماهنگي‌هاي صورت گرفته مدارس مختلف به‌صورت نوبه‌اي از اين نمايشگاه ديدن مي‌کنند و واقعه کربلا توسط راويان براي ايشان روايت مي‌شود.
 
قاسمی در ادامه عنوان کرد: اين موسسه فرهنگي تاکنون توانسته است تعداد زيادي از کودکان و نوجوانان را جذب کرده و مراسم عزاداري حضرت اباعبدالله (ع)  را به مدت ده روز در همان محل برگزار کند.
 
اين نمايشگاه تا پايان ماه محرم برپا خواهد بود و از کليه خواهران و برادران عزادار و مشتاق فرهنگ عاشورا دعوت مي‌شود تا از اين نمايشگاه ديدن شود.

کران يکي از روستاهاي چهارمحال و بختياري در شهرستان فارسان است که خانه‌هاي روستايي در اين روستا در يک خط ممتد ساخته شده است و موجب شده که روستا شکل و ساختار خاصي پيدا کند و در عين حال به عنوان طولاني‌ترين روستاي کشور شناخته شود.

انتهای پیام1026ج /590پ

کد مطلب: 40431