معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری:
فعالیت سامانه بارشی تا روز جمعه در چهارمحال و بختیاری
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۴۸ ساعت آینده عبور امواج بارش‌زا از استان موجب افزایش ابر، وزش باد و رگبارهای پراکنده بخصوص برای نیمه شرقی استان خواهد شد و از اواخر وقت جمعه از استان خارج می‌شود.
فعالیت سامانه بارشی تا روز جمعه در چهارمحال و بختیاری
مهرداد قطره معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری در گفت‌گو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده آن است که طی ۴۸ ساعت آینده عبور امواج بارش‌زا از استان موجب افزایش ابر، وزش باد و رگبارهای پراکنده بخصوص برای نیمه شرقی استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا اوایل هفته آینده به تناوب در برخی از نقاط استان شاهد بروز رگبارهای پراکنده بهاری، رعد و برق، گاهی وزش باد نسبتا شدید و احتمال رخداد تگرگ برای مناطق مستعد خواهیم بود اضافه کرد: صبح امروز حداقل دمای شهرکرد در سردترین زمان به پنج درجه و در گرم‌ترین ساعت به ۲۲ درجه رسید و برای لردگان هم دیروز در گرم‌ترین زمان دمای ۲۵ درجه ثبت شد.

قطره بیان داشت: سامانه بارشی از اواخر وقت جمعه از استان خارج می‌شود و طی چند روز آینده در پی عبور این سامانه فعلا بارش دیگری برای استان پیش‌بینی نشده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: علی‌رغم بارش‌هایی که در فصل بهار در استان داشتیم هنوز با کمبود بارش مواجه هستیم به طوری که میانگین متوسط بارش‌ها در استان ۲۵۵ میلی‌متر است در صورتی که این میزان سال گذشته ۵۰۴ میلی‌متر بوده و ۴۹ درصد کاهش داشته است.

قطره ادامه داد: بارش‌ها نسبت به میانگین بلندمدت دوره مشابه در سال گذشته ۵۵ درصد کاهش داشته و چهارمحال و بختیاری درحال‌حاضر جزء ششمین استان خشک کشور قرار گرفته است.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج

کد مطلب: 39189