امام جمعه شهرستان بن:
مصلي بزرگ شهر بن در انتظار آخرين نتايج ايستايي و قدرت باربري خاک
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۴
امام جمعه شهرستان بن گفت: با توجه به نتايج آزمايشگاهي، مصلي بزرگ شهر بن در انتظار آخرين نتايج ايستايي و قدرت باربري خاک م‌باشد.
مصلي بزرگ شهر بن در انتظار آخرين نتايج ايستايي و قدرت باربري خاک
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از خبرنگار زنگ خبر مصلي بزرگ شهرستان بن چندين سال متوالي در انتظار نتايج ايستاي و خاک برداري است.

اجراي اين مصلي از سال ۹۱ و در وسعت ۸ هزار مترمربع آغاز شده ولي تاکنون هيچ‌گونه حرکتي اين پرژه نداشته است.حجت الاسلام و المسلمين ميرافضلي امام جمعه شهرستان بن نسبت به اجراي شدن اين پروژه به  خبرنگار زنگ خبرگفت: باتوجه به مشکلات فني مصلي بزرگ شهر بن نزديک به یک سال و نيم پيگيري حل مشکلات انجام شده است ابتدا از طريق آزمايشگاه مکانيک خاک استان اصفهان که ايستايي و قدرت باربري خاک زمين مصلي بن را ضعيف اعلام کرده است.
 
امام جمعه بن افزود: نتايج دو آزمايشگاه شهرکرد و اصفهان در مورد ايستايي خاک مصلي بصورت متقابل مورد تحقيق و مطالعه آزمايشگاه‌ها قرار گرفت و سپس در طي يک جلسه هم‌انديشي معضلات ابتدايي رفع شد.

وي در ادامه افزود: در نهايت شرکت اصفهان بعد از چهار سال متقاعد شد که خطاي خود را بپذيرد و اين خطا را طي دو اصلاحيه که زمان بر بود پذيرفت و انتظارات مشاور طراح ما را در تهران برآورده کرد.

ميرافضلي بيان داشت: نهايتا براي رفع معضلات در ذهن مشاور طراح جلسه‌اي را با حضور نماينده مکانيک خاک چهارمحال و بختياري، شهردار شهر بن، امام جمعه شهر بن و جمعي از دوستان در تهران برگزار و انتظارات مردم براي برطرف شدن مشکلات بعد از چندين سال بطور جد به اين دوستان  ابلاغ شد و مباحثي که در آينده بحث خواهد شد.

امام جمعه بن گفت: اميد است با آخرين برداشتي که از زمين مصلي صورت مي‌گيرد تکليف زمين مصلي روشن و البته اين برداشت شامل هزينه‌هاي خاصي است که در حال رايزني با شرکت مکانيک خاک هستيم تا سريع‌تر و کم‌هزينه‌تر اين برداشت‌ها انجام شود.

وي بيان کرد: آزمايش سرعت و گمان‌ها را مجددا براي رفع احتمالات خطر انجام مي دهيم و اگر به نتايج موردنظر دسترسي پيدا بکنيم ان شاءالله بعد از صدور مجوز، ساخت و ساز را شروع خواهيم کرد و در صورت دادن مجوز به مردم عزيز قول مي‌دهيم که امسال عمليات عمراني و ستون اجرايي شود.

میرافضلی در پايان افزود: معضلي که براي ما وجود دارد عدم مجوز به لحاظ ايستايي خاک است و همچنين در رابطه با بودجه نيز رايزني‌هايي را در تهران انجام داده‌ايم و به کمک مردم و خيرين نيز در اين راستا نيازمنديم.

انتهاي پيام1026ج/520ز

کد مطلب: 36092