فعال سياسي مطرح کرد
استعفاي حريري تحت فشار عربستان/دود حماقت هاي آل سعود به چشم خودشان مي رود
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
يک کارشناس مسائل سياسي استعفاي سعد حريري را يک طرح اسرائيلي و عربستاني دانست و گفت: دود تمام کارهاي احمقانه حکام کج فهم و ناپخته آل سعود به چشم خودشان مي رود.
استعفاي حريري تحت فشار عربستان/دود حماقت هاي آل سعود به چشم خودشان مي رود
به گزارش جهانبین نیوز، سيد محمد علي عدناني در گفتگو با کلار به استعفاي سعد حريري نخست وزير لبنان اشاره کرد و گفت: عربستان براي ايجاد اختلاف در جبهه مقاومت و برهم زدن امنيت لبنان با استعفاي از پيش طراحي شده که از لحن و ادبيات آن مشخص بود يک طرح سعودي اسرائيلي است حريري را مجبور به استعفا کرد.

وي به بيان اين که حريري در کشور عربستان از سمت نخست وزيري لبنان استعفا داد، گفت: چنين امري از نظر قانون، شرع و ديپلماتيک در هيچ جاي دنيا نيست که نخست وزير کشوري در يک کشور ديگر استعفا دهد.

عدناني ادامه داد: عربستان در واقع حريري را گروگان گرفته است تا اهداف خودش را پياده کند و با فشار آوردن به جبهه مقاومت بين ارتش و ملت و حزب الله لبنان اختلاف ايجاد کند.

اين فعال سياسي گفت: رئيس جمهور و مردم لبنان به خوبي مي دانند استعفاي سعد حريري يک طرح اسرائيلي و عربستاني است که با هوشياري و دقت نظر ملت لبنان شکست خواهد خورد.

اضمحلال عربستان نزديک است/دود اين اقدامات به چشم خودشان مي رود

وي در ادامه استعفاي اجباري حريري را يک اهانت بين المللي دانست و گفت: کشوري مانند لبنان که از رئيس جمهور، انتخابات و دموکراسي برخوردار است اما متاسفانه عربستان به خاطر اهداف شوم آمريکايي اسرائيلي دست به چنين اقدامي زده است.

اين کارشناس مسائل سياسي افزود: مردم لبنان از اقوام و اديان مختلف خوب مي دانند امنيت و مقاومتي که اکنون از آن برخوردار هستند به برکت حزب الله لبنان است.

وي با اشاره به اين که پژواک اقدامات عربستان به خودش باز مي گردد، گفت: اگر عربستان در قضيه سعد حريري عاقلانه رفتار نکند و خوي درندگي، استکباري و ديکتاتوري خودشان را ادامه دهند مثل شاه ايران سرنگون خواهند شد که به همين زودي ها اين اتفاق خواهد افتاد.

عدناني ضمن بيان ين که عربستان با اين اقدمات به فروپاشي و اضمحلال نزديک مي شود، گفت: دود تمام کارهاي احمقانه حکام کج فهم و ناپخته آل سعود به چشم خودشان مي رود.

وي تصريح کرد: عربستان کشوري عربي و مدافع عرب ها نيست بلکه يک دولت اسرائيلي است که به صورت مستقيم و غير مستقيم در کشورهاي عراق، سوريه، يمن و بحرين دخالت هاي بي جا مي کند که باعث فتنه و بلا و در منطقه مي شود.

انتهاي پيام1022ج /۵۴۰ ک

کد مطلب: 37082