مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری خبر داد
حضور کارگردان و فیلمنامه‌نویس کشور در جمع اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سامان
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری از حضور کارگردان و فیلمنامه‌نویس مطرح کشور در جمع اعضای فعال در زمینه هنرهای نمایشی کانون سامان خبر داد.
حضور کارگردان و فیلمنامه‌نویس کشور در جمع اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سامان
فرزاد رحیمی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ از حضور کارگردان و فیلمنامه‌نویس مطرح کشور در جمع اعضای فعال در زمینه هنرهای نمایشی کانون سامان خبر داد.

وی با اشاره به اجرای طرح معرفی شخصیت انسیه شاه حسینی از اسفندماه ۹۶ تاکنون و بازدید اعضا از فیلم‌های پنالتی و شب بخیر فرمانده افزود: کودکان و نوجوانان از قبل با این شخصیت آشنا شده و طی حضورش در کانون آثار سینمایی وی را نقد کردند.

در این جلسه انسیه شاه حسینی ضمن تشریح چگونگی جذب شدنش به فیلمسازی، مطالعه کتاب و کسب تجربه‌های مختلف را دو عامل اصلی موفقیت خود در کار فیلمسازی دانست.

در پایان جلسه اعضا سوالات متعددی از این کارگردان مطرح پرسیدند که بیشتر در رابطه با فیلم های وی بویژه فیلم پنالتی و شب بخیر فرمانده بود.

انسیه شاه حسینی فضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را فضایی پویا و با نشاط خواندند و برای حضور در جلسات نمایش و نقد فیلم در میان اعضای کانون ابراز علاقمندی کرد.

شاه‌حسینی متولد ۱۳۳۳ گرگان، فارغ‌التحصیل کارگردانی سینماست.

وی فعالیت هنری را با کارگردانی و فیلمنامه‌نویسی فیلم‌های کوتاه آغاز کرد. فیلم بلند «غروب شد بیا» نخستین تجربه کارگردانی اوست.

شاه‌حسینی اولین زن رزمنده ایرانی است که در موضوع جنگ ایران و عراق فیلم ساخته است.

حضور در سی و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال ۲۰۰۹ با فیلم پنالتی ازجمله موفقیت‌های وی در زمینه هنرهای سینمایی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 39052