خطيب نماز جمعه بروجن:
رسانه ابزاري براي نفوذ دشمنان است/علم به تنهايي براي پيشرفت نظام کافي نيست
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲
خطيب نمازجمعه بروجن با بيان اين که رسانه اعم از ماهواره، شبکه هاي اينترنتي، فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي که در اختيار مردم قرار دارد ابزار هاي نفوذ و نتيجه فعاليت هاي دشمنان است، تصريح کرد: رسانه هاي معاند از علم به گونه اي بهره برداري مي کنند که به نفع استعمار باشد.
رسانه ابزاري براي نفوذ دشمنان است/علم به تنهايي براي پيشرفت نظام کافي نيست
به گزارش جهانبین به نقل از کلار، حجت الاسلام دکتر رضا سعادت فر در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهر بروجن ضمن توصيه نمازگزاران به تقواي الهي، اظهار داشت: جامعه اسلامي که تقوا پيشه کند هرگز از تهديدهاي قدرت هاي شرق و غرب نخواهد ترسيد.

حجت الاسلام سعادت فر رسانه را يکي از ابزار نفوذ دانست و گفت: رسانه اعم از ماهواره، شبکه هاي اينترنتي، فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي که در اختيار مردم قرار دارد ابزار هاي نفوذ و نتيجه فعاليت هاي دشمنان است.

وي با بيان اين که يکي از شيوه هايي که رسانه هاي شيطاني به کار مي برند انحراف دادن به گرايش هاي فطري انسانها است، تصريح کرد: گرايش هاي فطري مانند حس کمال جويي، رشد و رقابت که در انسانها وجود دارد هم مي شود در مسير مثبت و هم منفي استفاده کرد.

سعادت فر کمال واقعي و صحيح را در داشتن تقوا دانست و گفت: رسانه هاي شيطاني قصد دارند کمال هاي انساني را به دو شيوه منحرف کنند.

رسانه هاي شيطان سعي در به انحراف کشاندن کمالات انساني دارند

خطيب نماز جمعه بروجن در ادامه با بيان اين که رسانه هاي شيطاني سعي دارند انسانها را در مسير شناخت کمالات منحرف کنند، افزود: در فرمايشات امام راحل(ره) زن نقش اساسي را در انسان سازي دارد شيئي براي هوس راني نيست اما رسانه هاي شيطاني به دنبال آن هستند که عکس اين موضوع را القاء کنند.

حجت الاسلام سعادت فر گفت: در همين راستا برخي شبکه هاي ماهواره اي جشنواره هاي برگزار مي کنند تا بتوانند حداکثر نگاه هاي آلوده را براي زنان جذب کنند و آن را نوعي کمال بدانند.

وي گفت: امام خميني (ره) مي فرمايند: "صلاح و فساد جامعه از صلاح و فساد زنان آن جامعه سرچشمه مي گيرد؛ زنها گمان نکنند که مقام زن آن است که بزک کرده بيرون بروند، اين مقام زن نيست بلکه عروسک بازي است.

وي با اشاره به حذف حجاب زنان به دست رضا خان ملعون در سال ۱۳۱۴، گفت: حجاب يک مصونيت است؛ خانه براي اين که مصون بماند نياز به ديوار دارد انسان هم براي اين که تقوايش حفظ شود حريم لازم دارد.

سعادت فر در خطاب به عده اي که به دنبال آن بودند تا تجمعاتي از زنان بي حجاب در خيابانها تشکيل دهند، گفت: حجاب حکم ديني است و زنان بايد ضوابط شرعي را رعايت کنند.

وي گفت: دشمنان بدانند اگر چه در کف خيابانها عده اي از روي غفلت و جهالت حضور پيدا مي کنند و حريم فرمانهاي الهي را مي شکنند اکثريت جامعه نيستند؛ اکثريت جامعه زنان مومن و متديني هستند که در سنگرهاي خانه و خانواده مشغول کار و فعاليت هستند.

علم به تنهايي براي پيشرفت نظام کافي نيست

خطيب نماز جمعه بروجن افزود: امت حزب الهي در عين صبر و استقامت و عنايتي که به امر به معروف و نهي از منکر دارد همواره فعاليت هاي ضد انقلاب را رصد و با بصيرت خود توطئه هاي ضد انقلاب را در نطفه خفه مي کند.

حجت الاسلام سعادت فر تاکيد کرد: رسانه هاي معاند از علم به گونه اي بهره برداري مي کنند که به نفع دشمنان و استعمار باشد.

وي با بيان اين که علم به تنهايي براي پيشرفت نظام کافي نيست، گفت: مقام معظم رهبري اخيرا فرمودند: "دليل سستي هاي کنون بنياد تمدن غرب نبود معنويت و آرمانهاي الهي است."

حجت الاسلام سعادت فر در ادامه ضمن بيان اين که تب کنکور، جذب مدارس نمونه و تيزهوشان نبايد در خانواده ها بالا برود، گفت: در مسير رسيدن به کمال در کنار درس خواندن هم به مسائل اخلاقي و هم فتوت و جوانمردي با تاسي از شهدا بايد اهميت داده شود.

وي، ربا را يکي از پديده هاي شوم در حال گسترش در جامعه دانست و گفت: خداوند ربا دهنده، ربا گيرنده، نويسنده قرارداد ربا و دوشاهد ربا را لعنت مي کند.

انتهاي پيام/۵۴۰ ک

کد مطلب: 32571