درپی حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در ارتفاعات هلن صورت گرفت
نامه نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
به دنبال سقوط یک فروند جت شخصی ترکیه‌ایی در ارتفاعات هلن چهارمحال و بختیاری، نماینده ولی‌فقیه در استان نامه‌ای محضر مقام معظم رهبری ارسال کرد.
نامه نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی
به گزارش جهانبین نیوز؛ به دنبال سقوط یک فروند جت شخصی ترکیه‌ایی در ارتفاعات هلن چهارمحال و بختیاری، نماینده ولی‌فقیه در استان نامه‌ای محضر مقام معظم رهبری ارسال کرد که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر نورانی و عظیم الشأن مرجع عالیقدر و قائد حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیة الله العظمی الامام خامنه‌ای دامت برکاته

سلام علیکم

این روزها در استان چهارمحال‌ و بختیاری شاهد حادثه ناگوار سقوط هواپیمای ترکیه‌ای در قله هلن شهرستان کیار بودیم؛ ضمن ابراز تأسف از وقوع حوادثی اینچنین، آنچه بسیار بسیار مهم است و متأسفانه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد فرهنگ انسانی ایمانی ایرانیان و استان اخلاق‌محور چهارمحال‌ و بختیاری است. فرهنگی که انسان های نوع‌دوست را وا می‌دارد تا فارغ از هر گونه نگاه ملّی و قومی و مذهبی کمر به خدمت بسته و هر فریاد امدادطلب را پاسخگو بوده و خود را با انواع چالش ها و سختی ها مواجه کند و فریادرس همنوع باشد.

مردان غیرتمند محلّی در این حادثه همین که مشاهده کردند بالای قله بسیار مرتفع و سخت‌گذر، واقعه‌ای روی داده و نیاز به کمک دارند خود را شبانه و با حدّاقل امکانات به کوه زده و این مسیر پرخطر و صعب‌العبور را طی نموده و در اوّلین ساعات حادثه به محل می‌رسند و ضمن خاموش نمودن آتش از بسیاری ضایعات جلوگیری می‌نمایند و مانع سوختن کامل اجساد در آتش می‌شوند و بعد از آن با فاصله کوتاهی نیروهای بسیجی، امدادی و انتظامی استان خود را به محل حادثه رسانده و انجام وظیفه می‌نمایند و ظرف کمتر از ۱۵ ساعت همه کارهای لازم انجام شده و کار خاتمه می‌یابد؛ کاری که ترک ها و امدادگران بین المللی آماده شده بودند تا کمک رسان باشند بدون کمک آن‌ها و حتی بدون کمک توانمندان کشور و فقط با کمک درون استانی آن هم استانی کوچک از کشور قهرمان ایران به صورت تحسین برانگیز عملیاتی شد و خاتمه کار اعلام گردید.

اینجانب بعنوان خادمی کوچک در این استان دلاورخیز به مردان و زنانِ اینچنین برخود می‌بالم و از این مردان غیور و تلاشگر در منطقه عمیقاً تشکر می‌کنم و به همه نیروهای امدادی و انتظامی و بسیجی خدا قوت می‌گویم و از رسانه‌ها می‌خواهم که این ارزشهای والای ایرانی مسلمان را به رخ جهانیان بکشند، جهانی که بسیاری از سردمداران آن در توحّش و در قتل و غارت و خون‌ریزی از همنوعان خود بر یکدیگر سبقت می‌گیرند و مست قدرت و زر و زیور خود هستند باید بفهمند که انقلاب اسلامی ایران پرورش دهنده انسان های والا و قهرمانان برجسته در ارزشهای انسانی است؛ در پرتو انقلاب اسلامی و تعالیم ناب اسلام است که نوع‌دوستی فارغ از هر گونه ملیت و نژاد و فارغ از هرگونه رنگ و مذهب برجسته شده و پاسخگوئی به ندای مظلومان و ستم دیدگان و گرفتاران را وظیفه دینی و اخلاقی دانسته و عدم پاسخ را خروج از اسلام می‌شمارد.

جای تأسف است که فضاهای مجازی و رسانه‌های ما این ارزش ها را برجسته نمی‌کنند و از کنار قهرمانی های راستین همچون فداکاران دورک اناری شهرستان کیار عبور می‌کنند و آن را بعنوان دست آورد عظیم اسلام عزیز و انقلاب اسلامی طرح نمی‌کنند!!

عزت و عظمت انقلاب اسلامی و اعتلای کلمة الله و سربلندی ایران و ایرانی و بالندگی پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را در پرتو رهنمودهای سراسر حکمت حضرتعالی از خدای متعال مسألت دارم. ظِلّکم مستدام

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد
محمدعلی نکونام
۲۳/اسفند/۹۶

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 38881