قابل توجه مسئولان
دل‌زدگی جوانان کوهرنگ از اوضاع نابسامان اماکن ورزشی
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
شور و شوق جوانان کوهرنگ به ورزش ریشه‌ای دیرینه دارد و کسب مقام‌های مختلف ورزشی نشان از سعی و تلاش آنان در استفاده بهینه از حداقل امکانات ورزشی موجود در کوهرنگ است که فضای ناکافی و مستهلک بودن وسایل باعث رکود و دلزدگی جوانان این دیار شده است.
دل‌زدگی جوانان کوهرنگ از اوضاع نابسامان اماکن ورزشی
به گزارش جهانبین نیوز؛ در اینکه وجود امکانات و تجهیزات به‌روز ورزشی می‌تواند نقطه اصلی برای بارور کردن استعدادهای ناشکفته جوانان و نوجوانانی باشد که سرشار از انرژی هستند و با کم‌ترین تجهیزات و یا امکانات ورزشی می‌توانند استعداد خود را به معرض نمایش بگذارند.

همه قبول داریم که اعتبارت کم است اما عدم توجه به ورزش در کوهرنگ از سوی مسئولان یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که متاسفانه در حال انجام است، چراکه جوانان روستایی به همان اندازه که جوانان شهری از امکانات ورزشی بهره می‌برند سهم دارند.

ورزشکارانی در این شهرستان وجود دارد که به جهت دارا بودن پتانسیل و ظرفیت بسیار بالا در زمینه‌های ورزشی به دلیل عدم فراهم‌سازی زیرساخت‌ها با مشکلاتی مواجه هستند که نیازمند عزم راسخ مسئولان می‌باشند.

خیلی از جوانان این شهرستان از وضعیت موجود و عدم توجه مسئولان استانی به حوزه ورزش کوهرنگ گلایه‌مند هستند و خواستار رسیدگی به وضعیت موجود می‌باشند.

کوهرنگ متاسفانه سالن‌های ورزشی استاندارد ندارد اما همین دو سه مورد سالن والیبال موجود هم نیازمند تعمیرات اساسی به لحاظ سیستم روشنایی، گرمایشی و سرمایشی، محوطه‌سازی و آسفالت گرم هستند که به دلیل کمبود اعتبارات در این سال‌ها مظلوم‌تر از گذشته به حال خود رها شده‌اند.

سالیان درازی است که هیئت‌های مختلف ورزشی مانند هیئت فوتبال، والیبال، بدنسازی، کشتی، هنرهای رزمی و از این قبیل از نبود فضای ورزشی در این شهرستان به شدت رنج می‌برند بطوری که به‌ نوعی دلزدگی برای ورزشکاران این شهرستان مبدل شده است.

امکانات و تجهیزات ورزشی باتوجه به عشق و علاقه نوجوانان و جوانان به ورزش در شهرستان کوهرنگ به هیچ وجه جواب‌گوی نیاز آنان نیست و لازم است مسئولان شهرستانی و استانی برای شکفته شدن استعدادهای جوانان این شهرستان آستین همت را با بالا زده و ورزش این شهرستان را حمایت کنند.

تا جایی که علاقمندان به فوتبال به دلیل نبود زمین مناسب به شهرهای دور و نزدیک سفر کرده و این خود موجب بروز مشکلات، زحمات و هزینه‌های زیادی می‌شود.

زمانی که شهرستان کوهرنگ محل برگزاری مسابقات فوتبال شهرستان بود بیش از ۲۳ تیم فوتبال هرساله شاهد حضور چشمگیر مشتاقان به ورزش بودیم ولی حالا… .

سرانه فضاهای ورزش بسیار کم است تا جایی که طول پیست اسکی که کوه و صخره است و سال گذشته بدلیل عدم بارش برف تعطیل بود را جزء فضای ورزشی حساب می‌کنند.

زمین فوتبال شهرستان کوهرنگ که روزی تیم‌های بسیاری با شور شوق معیادگاه ورزشکاران بود جهت درآمدزایی اقتصادی توسط اداره کل ورزش و جوانان استان به بخش خصوصی واگذار شد و همین امر سبب دوری ورزشکاران از ورزش و روی آوردن به ناهنجاری‌های زیادی شده است بطوریکه اگر زمان‌های گذشته در شهرستان کوهرنگ خبری از قلیان نبود اما در جامعه امروزی و در هر خانواده یک قلیان وجود دارد، معظلات فضای مجازی که بماند.

تنها یادگار باقی مانده از نسل طلایی فوتبالیست‌ها، زمین دیمه است که فاقد هرگونه امکانات می‌باشد و پستی و بلندی‌های زیادی، این زمین را مخروبه کرده است، هر چند طی یک سال گذشته تحت اقدامات جهادی و شبانه‌روزی سجاد یوسفی سرپرست جدید ورزش و جوانان کوهرنگ کمی بهبود یافته است اما سرانه ورزشی در شهرستان تقریبا صفر است.

درددل بسیار است و شاید به کتابی قطور برسد اما مجال گفتن نیست و انشالله در آینده به آن خواهیم پرداخت.

تنها انتظار جوانان کوهرنگ این است که در آستانه شروع لیگ فوتبال شهرستان کوهرنگ که بعد از پنج سال تعطیلی مجدد در حال راه‌اندازی است این مسابقات را تقویت مالی و معنوی کنند تا باز هم جوانان مثل سابق فارع از ناهنجاری‌ها دور هم جمع شوند.

همت بدری فرد کوهرنگ

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 39583