سردار سيد مرتضي ميريان فرادنبه:
صنايع موشکي الگويي مناسب در صنعت نفت/چندين خرمشهر در عراق و سوريه فتح شده است
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۳
رئيس اداره عمليات زميني ستاد کل نيروهاي مسلح ضمن بيان اين که صنايع نظامي، هسته اي و موشکي الگويي مناسبي براي صنعت نفت است، گفت: ما روزي که در جنگ وارد شديم بيش از 95 درصد از نظر نظامي وابسته بودبم اما امروز از استقلال کامل برخورداريم و به بيش از 35 کشور دنيا صادرات داريم.
صنايع موشکي الگويي مناسب در صنعت نفت/چندين خرمشهر در عراق و سوريه فتح شده است
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از کلار، سردار سيد مرتضي ميريان در يادواره آبروي محله "شهيد مسلم احمدي" پناه طي سخناني، گفت: مهمترين محصول خون شهدا امنيت است که همه ما آن را احساس مي کنيم.

وي با اشاره به آشوب ها و ناامني هاي موجود در کشورهاي همسايه ايران، افزود: امروز پس از گذشت سالها از جنگ هيچ تهديد جدي عليه ايران نيست و قدرتي هم در مقابل ما جرات ايستادگي ندارد.

ميريان با اشاره به پشتيباني قوه قضاييه از نيروهاي مسلح و مراقبت نيروهاي نظامي و امنيتي از مرزها که امنيت را ايجاد مي کنند، گفت: کشور ما متجاوزيني دارد که مرتب به دنبال توطئه و دسيسه عليه ايران هستند.

رئيس اداره عمليات زميني ستاد کل نيروهاي مسلح ادامه داد: علت ناامني هايي که با آن در کشور مواجه بوديم متاسفانه ضعف دولت هاي کشورهاي همجوار ماست که اجازه پرورش به آنها در آن بستري که وجود دارد را مي دهند.

سردار ميريان با اشاره به حضور مستشاري ايران در کشورهاي سوريه و عراق، گفت: اگر جمهوري اسلامي و نيروهاي مدافع حرم نبودند هيچ حرمي در اين کشورها باقي نمانده بود و با خاک يکسان مي شدند.

چندين خرمشهر در عراق و سوريه فتح شده است

ميريان در ادامه گفت: بالاي ۹۵ درصد کشور عراق از وجود گروه هاي تکفيري پاکسازي شده است در حالي که ۴۰ درصد اين کشور سقوط کرده بود دولت سوريه هم ۴۰ درصد اين کشور را در اختيار داشت اما امروز ۷۰ درصد آن را به دست گرفته است.

وي با بيان اين که تا امروز چند خرمشهر در کشورهاي عراق و سوريه فتح شده است، تصريح کرد: ارتفاعات قلمون و عرسال کاملا پاکسازي شده و همه هم تسليم شده اند.

فرمانده پيشين يگان صابرين ضمن بيان اين که پايتخت داعش در سوريه ديرالزور و در عراق هم موصل بود، گفت: پايتخت موصل سقوط کرده و ديرالزور هم در حال فتح شدن است.

صنايع موشکي الگويي مناسب در صنعت نفت

ميريان خاطر نشان کرد: اسرائيل، آمريکا و سرويس هاي جاسوسي کشورهاي منطقه به دنبال آن بودند تا با ايجاد کردن گروه هاي تکفيري جلوي جمهوري اسلامي را سد کنند و سرمايه هاي اسلام را از بين ببرند.

رئيس اداره عمليات زميني ستاد کل نيروهاي مسلح گفت: ما روزي که در جنگ تحميلي وارد شديم بيش از ۹۵ درصد از نظر نظامي وابسته بودبم اما امروز از استقلال کامل برخورداريم و به بيش از ۳۵ کشور دنيا صادارات داريم و در صنايعي که روزي صفر بوديم همچون هسته اي، نظامي و موشکي به خودکفايي کامل رسيده ايم؛ چرا الگوي اين صنايع را که در آن دانشمندان ما زير ۳۵ سال هستند در صنايع ديگر دنبال نمي کنيم.

وي با بيان اين که صنعت نفت ما بالاي ۱۰۰ سال سابقه دارد اما امروز با کشورهاي غربي قرارداد مي بنديم، تصريح کرد: عدم مديريت مانع از استقلال صنعت نفت شده و امروز مي گويند بايد وابسته باشيم آن هم به کشورهايي همچون انگليس که رد پايش ۴۰۰ سال در کشور ماست و اجازه ندادند جلو برويم.

انتهاي پيام1022ج /۵۴۰ ک

کد مطلب: 36117