جولان مانتو‌های عجیب در بازار/ ویترین‌هایی که بی‌هویتی را به نمایش می‌گذارند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
با گرم شدن هوا لباس‌هایی نامتعارف بر تن برخی جوانان خودنمایی می‌کند که حساسیت‌ها را برای کیفیت حجاب افزایش می‌دهد.
جولان مانتو‌های عجیب در بازار/ ویترین‌هایی که بی‌هویتی را به نمایش می‌گذارند
به گزارش جهانبین نیوز؛ مانکن‌هایی که پشت شیشه ویترین مغازه‌ها جا خوش کرده‌اند با داغی تابستان شکل و شمایل متفاوتی پیدا کرده اند البته این موضوع در شکل و اندازه مانتوها بیشتر به چشم می خورد.

فرقی نمی‌کند اگر مغازه‌های شمال تا جنوب شهر را هم که بگردی تمام مانتوها شبیه به هم هستند و تنها تفاوت مغازه ها در فروشندگانی است که می‌خواهند با مرغوب نشان دادن کالای خود، هزینه اجاره مغازه و دیگر مخارج را از مشتری بگیرند.

با اینکه هرساله طراحان و تولید کننده های لباس ایرانی تلاش می کنند که مدلی را با پوشش مناسب طراحی کنند و در بازار ترویج دهند اما باز هم ویترین های مغازه‌ها پر است از مانتوهایی که به مانتو شباهتی ندارند.

فروشگاههایی که خریداران را وادار می‌کنند آنچه را خرید کنند که این طرح ایرانی مخالف است، این را می‌توانی با گشت و گذار چند ساعته در بازاهای تهران مشاهده کرد.
 
موضوع ارائه لباس متناسب با فصل های مختلف، همواره توسط هنرمندان طراح در حال انجام است و حضور طرح های نامناسب در بازار به معنای ناتوانی و یا موفق نبودن طراحان و تولید کننده های ایرانی نیست، به هرحال طبیعی است که برخی افراد بنا به دلایل مختلف دارای سلیقه های مختلف باشند.
اینکه مردم حق انتخاب های مختلف را دارند امری طبیعی است و باید این موضوع را ریشه ای بررسی کرد اما در باب ارائه الگو و نمونه های جدید،تلاش های هنرمندان طراح و اقدامات تولید کننده ها در این جهت بسیار حائز اهمیت است شاید پیش از این در تغییر فصل ها حرفی برای گفتن نداشتیم اما حالا به تناسب فصول مختلف طرح های مختلف ایرانی هم در بازار دیده می شود.

  با وجود اینکه طرح های ایرانی و مناسب از سوی تولید کنندگان در بازار ارائه شده است اما که هنوز نیاز صدرصد جامعه را رفع نکرده و باید اجازه بدهیم طی فرایند چند ساله به نتیجه برسیم .

نیاز جامعه در لباس بانوان چون مانتو بسیار زیاد است به طوری که بالغ بر ۴۰ میلیون مصرف سالانه لباس بانوان است و تامین آن کار دشواری است، براساس گزارش ها روند طراحی ها و کار خوب است اما سرعت کافی نیست .
یکی از مشکلاتی که لباس جامعه را همواره مورد تهدید قرار می دهد پوشش نامناسب و کیفیت ضعیف و قیمت پایین طرح های نامناسب است که برخی سودجوها هم به این موضوع دامن می زنند البته بیشتر برخی دستفروش ها و واحدهای بدون مجوز این کار را انجام می دهند از این رو از اتحادیه های ذیربط درخواست کردیم تا براساس ضوابط تعیین شده پیگیر شوند و نظارت کنند.

انتهای پیام/1024ج

کد مطلب: 39655