هیچ کس این مهمان را دوست ندارد؛ پرسپولیس به هیچ میزبانی رحم نمی کند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹
طی چند فصل گذشته پرسپولیس بهترین تیم لیگ برتر ایران بوده و به جرأت می توان گفت هیچ تیمی توان رقابت با سرخپوشان تهرانی را نداشته است.
هیچ کس این مهمان را دوست ندارد؛ پرسپولیس به هیچ میزبانی رحم نمی کند
به گزارش حوزه ورزش جهانبین نیوز به نقل از نود،پرسپولیس که در شانزدهمین دوره لیگ برتر توانست با اقتدار عنوان قهرمانی را به دست آورد، در فصل جاری هم به روند فوق العاده خود ادامه داد تا باز هم مدعی شماره یک قهرمانی شناخته شود. پرسپولیس در شانزدهمین دوره لیگ برتر در مجموع تیمی بسیار قدرتمند نشان داد اما آنها در بازی های خانگی تیم دیگری بودند و آمار درخشانی را به جای گذاشتند. برانکو و بازیکنان در هفدهمین دوره لیگ برتر همچنان به روند موفق خود ادامه می دهند اما تیم این فصل برانکو یک تفاوت با پرسپولیس لیگ شانزدهم دارد؛ قهرمان فصل گذشته در بازی های خانگی بی رقیب بود اما در این فصل تیمی که فعلاً بر صدر جدول لیگ برتر تکیه زده، در بازی های خارج از خانه می تازد و دست نیافتنی شده است.

با نگاهی به نتایج بازی های خانگی پرسپولیس در لیگ برتر هفدهم، و مقایسه آن با نتایج بازی های خارج از خانه این تیم، به خوبی آشکار است که سرخپوشان در این فصل در بازی های خارج از خانه تیم دیگری می شود و همه رقبای خود را نگران می کند. تنها شکست تیم برانکو در خانه رقم خورد، و همچنین چهار بازی خانگی هم برای این تیم نتیجه ای بهتر از مساوی نداشته است. پرسپولیس از ۱۰ بازی خانگی خود تا این هفته، فقط در نیمی از بازی هایش پیروز شده، و به میانگین ۱/۹ امتیاز در هر بازی دست یافته است. گفتنی است پرسپولیس در جدول بازی های خانگی صدرنشین نیست؛ استقلال تهران با امتیاز برابر اما تفاضل گل بهتر در صدر جدول بازی های خانگی قرار گرفته و پرسپولیس تیم دوم است.


جدول کلی رقابت های این فصل نشان می دهد که پرسپولیس صدرنشین بلامنازع بازیهاست و استقلال تهران در رده ششم قرار گرفته است. این اختلاف در جایگاه دو تیم، و به خصوص، اختلاف امتیاز دو رقیب سنتی را چگونه می توان توجیه کرد؟ عملکرد و نتایج پرسپولیس در بازی های خارج از خانه و همچنین جایگاه سرخپوشان در جدول بازی های خارج از خانه به خوبی پاسخ این سئوال را آشکار و شفاف می سازد. شاگردان برانکو ۱۰ بازی در خانه حریف انجام داده و همچنان در خارج از خانه بدون شکست است.

کسب ۸ پیروزی و ۲ تساوی در بازی های خارج از خانه بیانگر این است که برانکو و تیمش در این فصل نتایج فوق العاده ای کسب کرده و از ۳۰ امتیاز ممکن، ۲۶ امتیاز به دست آورده و همین عملکرد بازی های خارج از خانه سرخپوشان باعث ایجاد اختلاف فاحش بین دو رقیب سنتی می شود؛ دو تیمی که در خانه نتایج کاملا مشابهی کسب کرده اند اما داستان دو تیم در خارج از خانه کاملاً متفاوت بوده و تفاوت نتیجه گیری دو تیم از زمین تا آسمان است. پرسپولیس که در بازی های خارج از خانه تنها در برابر فولاد خوزستان (تیم بدون شکست در بازی های خانگی) و سپاهان اصفهان به نتیجه مساوی دست یافته، با میانگین ۲/۶ امتیاز در هر بازی خارج از خانه به تیمی بی رقیب در رقابت های این فصل تبدیل شده و انتظار قهرمانی تیمی به جز سرخپوشان امری غیرممکن است که فقط معجزه می تواند آن را ممکن بسازد؛ چرا که با روند فعلی نتیجه گیری و عملکرد، به خصوص در بازی های خارج از خانه، پرسپولیس را باید مدعی شماره یک و تقریباً بدون رقیب رقابت های این فصل دانست. بدون تردید، هیچ میزبانی دوست ندارد این مهمان را در خانه اش ببیند.

انتهای پیام /1027ج

کد مطلب: 38124