بخشدار مرکزي شهرستان اردل خبر داد
صدور مجوز 20 مجتمع بوم گردي و خانه مسافر در اردل
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
بخشدار مرکزي شهرستان اردل از صدور مجوز 20 مجتمع بوم گردي و خانه مسافر در روستاهاي اين شهرستان به منظور اسکان مسافران و گردشگران خبر داد.
صدور مجوز 20 مجتمع بوم گردي و خانه مسافر در اردل
به گزارش جهانبین نیوز، محمد انصاري بخشدار مرکزي شهرستان اردل در گفت و گو با خبرنگار هفت چشمه با بيان اين خبر گفت: با همکاري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري استان چهارمحال و بختياري مجوز ۲۰ مجتمع بوم گردي و خانه خانه مسافر در روستاهاي بخش مرکزي اين شهرستان صادرشد.

انصاري اظهار داشت: خانه‌هاي مسافر املاک شخصي مردم هستند که درقالب ويلا، آپارتمان، خانه و سوئيت به گردشگران داخلي و خارجي اجاره داده مي‌شوند.

وي گفت: کار صدور مجوز بهره‌برداري مجتمع هاي بوم گردي و خانه‌هاي مسافر از سوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري با هدف ارتقاي امنيت گردشگران و ساماندهي و نظارت بهتر بر اين اقامتگاه‌ها انجام مي‌شود و کميته هماهنگي خانه مسافر نيز درشهرستان همه با هدف برنامه‌ريزي بهينه و رسيدگي به شکايات و تخلفات احتمالي تشکيل‌شده است.

انصاري با اشاره به بازنگري آئين نامه ايجاد، اصلاح، تکميل، درجه بندي، نرخ گذاري تأسيسات گردشگري و نظارت بر آنها مصوب يازدهم شهريور ماه سال ۹۴ هيأت محترم دولت و شيوه نامه اجرايي خانه مسافر گفت: خانه مسافرهايي در شهرستان به منظور فراهم کردن امنيت مسافران و تأمين اماکن اقامتي مطابق علايق مسافران با تنوع فرهنگي و اقتصادي و شناسنامه دار کردن، کنترل و نظارت بر اسکان گردشگران ساماندهي شده است.

وي بابيان اينکه هم اکنون دو مجتمع بوم گردي در روستاهاي گردشگري رستم آباد و بهشت آباد فعال مي باشد افزود:مجوزات مجتمع بوم گردي و خانه مسافر ۱۸ روستا نيز گرفته شده و انشالله تا پايان سال تکميل خواهند شد.

انتهاي پيام1026ج /۵۷۰ه

کد مطلب: 37648