از هفتم تا نهم آبان ماه
برگزاری جشنواره درون دانشگاهی حرکت در دانشگاه شهرکرد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد با اشاره به برگزاری جشنواره درون دانشگاهی حرکت در تاریخ هفتم تا نهم آبان ماه در دانشگاه گفت: این جشنواره برای رقابت، عرضه و نمایش دستاوردهای دانشجویی در دو مرحله درون دانشگاهی و ملی یا برون دانشگاهی برگزاری می‌شود.
برگزاری جشنواره درون دانشگاهی حرکت در دانشگاه شهرکرد
به گزارش جهانبین نیوز؛ حمیدرضا عزیزی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد، در نشست خبری دهمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت ا‌ظهار کرد: انجمن‌های علمی یکی از زیرمجموعه‌های معاونت فرهنگی هستند و متناسب با رشته‌های مهم دانشگاه تشکیل می‌شوند.

عزیزی با بیان اینکه سابقه تشکیل انجمن‌های علمی در دانشگاه شهرکرد به سال ۸۰ باز می‌گردد افزود: تا به امروز ۳۷ انجمن علمی در دانشگاه شهرکرد وجود دارد که از این تعداد ۳۱ انجمن طبق فرمت وزارتخانه فعال هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد ادامه داد: در سال ۹۴ هفت انجمن علمی در این دانشگاه تشکیل شد و طبق نیاز دانشگاه در سال ۹۵ سه انجمن بین‌رشته‌هایی کارآفرینی‌، رباتیک و هوش مصنوعی و نانو راه‌اندازی شد.

وی انجمن‌های علمی را بستری جهت انجام فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویان عنوان و تأکید کرد: در این انجمن‌ها مهارت انجام کار گروهی، مهارت تبدیل ایده به عمل، مهارت ایجاد ارتباط، مهارت مدیریت و اجرا مهارت تأمین هزینه‌ای مالی، مهارت هم‌اندیشی و آزاداندیشی و مهارت تفکر انتقادی به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

عزیزی مزیت دیگر این انجمن‌ها نسبت به سایر تشکل‌های دانشجویی را مهیا شدن زمینه فعالیت گروهی دانشجویان علاقه‌مند به‌دوراز گرایش‌های سیاسی دانست و بیان داشت: در دانشگاه شهرکرد شاهد جهش و استقبال خوبی از انجمن‌ها بودیم و در سال ۹۴، یک هزار و ۷۰۰ دانشجو در انتخابات انجمن‌های علمی شرکت کردند و این رقم در سال ۹۵ با رشدی حدود ۹۵ درصد به ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو رسید.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد از فعالیت ۲۱۷ دانشجو در شوراهای مرکزی انجمن‌های اسلامی خبر داد و تأکید کرد: ۳۱ عضو هیئت‌علمی در این انجمن‌ها فعالیت دارند.

وی با اشاره به برنامه‌های برگزار شده توسط انجمن‌های علمی در دانشگاه شهرکرد خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها شامل برگزاری مسابقات جام ملی سرعت پهبادها، برگزاری اولین رویداد استارت آپ ویکند در دانشگاه، برگزاری اولین مسابقه برنامه‌نویسی، برگزاری اولین جشنواره ایده شو، برگزاری دومین دوره مسابقات پهبادها در شهریورماه، برگزاری چهاردهمین مسابقه کشوری Cmat و... هستند.

عزیزی با اشاره به برگزاری جشنواره درون دانشگاهی حرکت در تاریخ هفتم تا نهم آبان ماه در دانشگاه اضافه کرد: این جشنواره برای رقابت، عرضه و نمایش دستاوردهای دانشجویی در دو مرحله درون دانشگاهی و ملی یا برون دانشگاهی برگزاری می‌شود و بخش درون دانشگاهی آن شامل دو مرحله رقابتی و نمایشگاهی است.

وی افزود: مرحله رقابتی این جشنواره در ۲۰ تیرماه سال جاری با ارسال ۱۴۰ اثر برگزار شد و از بین آن‌ها ۲۱ اثر انتخاب شد که در مرحله نمایشگاهی در قالب ۱۴ غرفه در محیطی با زیربنای ۱۵۰ مترمربع عرضه خواهند شد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد ادامه داد: از ۱۴ غرفه فعال در نمایشگاه ۱۳ غرفه متعلق به انجمن‌های علمی و یک غرفه متعلق به بسیج علمی استان است و از ۲۱ اثر عرضه شده در آن یک اثر برگزیده و از ۶ غرفه تجلیل می‌شود.

عزیزی بیان داشت: درنهایت برگزیدگان به جشنواره ملی حرکت که از تاریخ یک تا سوم آذرماه در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می‌شود اعزام خواهند شد.

وی اهداف این جشنواره را افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های علمی، حمایت و تشویق دانشجویان، شناسایی دانشجویان دارای ایده و ممتاز، انعکاس تجربه‌های موفق بین دانشجویان، تشویق دانشجویان به فعالیت‌های متناسب با اولویت‌های کشور، ایجاد بستری مناسب به‌منظور آشنایی صاحبان حرف با توانایی دانشجویان عنوان و اضافه کرد: این جشنواره می‌تواند کمک مؤثری در جهت ارتباط دانشگاه و صنعت باشد.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج

کد مطلب: 36766