فرمانده سپاه ناحیه شهرکرد:
ابهاماتي که بعد از برکناري وزير آموزش و پرورش در افکار عمومي باقي مي ماند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
فرمانده سپاه ناحیه شهرکرد گفت: يا استعفاي وزير آموزش و پرورش اين افکار را به ذهن جامعه تداعي کرد که اين برکناري با موضوع صندوق ذخيره فرهنگيان چه ارتباطي ميتواند داشته باشد.
ابهاماتي که بعد از برکناري وزير آموزش و پرورش در افکار عمومي باقي مي ماند
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از اسماعيل مولوي فرمانده سپاه ناحیه شهرستان شهرکرد در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر اظهار کرد: آموزش و پرورش بعنوان يک نهاد آموزشي و پرورشي داراي نقش بي بديل در رشد و تربيت جوانان اين مرز و بوم است که بر همين اساس دولت ها برنامه خاصي در جهت ارتقا سطح کيفي و کمي آن پيش بيني مي کنند.

وي تصريح کرد: تلاش در جهت بکار گيري افراد توانمند خصوصاً در سطح مديران ارشد اين نهاد يکي از راهکارهاي ارتقاء سيستم آموزش و پرورش در هر کشوري مي تواند باشد که کشور ما نيز مستثني از اين قاعده نيست.

مولوي ادامه داد: افراد مي توانند علاوه بر سياست گذاري کلان آموزشي با استفاده از ظرفيت هاي مختلف و ايجاد فرصت هاي مناسب و با انتخاب افرادي لايق نسبت به تربيت جامعه سازان آينده اين کشور اقدام لازم را بعمل آورند.

وي اذعان داشت: در اين دولت نيز هر چند استفاده از افراد با تجربه مد نظر بوده اما بعضاً بواسطه اقدامات آگاهانه يا ناآگاهانه در حوزه آموزش و پرورش خاصه صندوق ذخيره فرهنگيان بعضاً نارضايتي هايي را به وجود آورده و برآورده نشدن خواسته هاي آموزشي کشور منجر به طرح استيضاح از وزير آموزش و پرورش در مجلس شوراي اسلامي مطرح گرديد.

مولوي يادآور شد: طرح استيضاح و همزمان برکناري که به نظر مي رسد اگر دولت بحث برکناري وزير را به بعد از جلسه استيضاح موکول مي کرد شايد زواياي بيشتري از ضعف عملکرد و همچنين تخلفات صورت گرفته در صندوق فرهنگيان مشخص مي شد که اين امر مي تواند نسبت به آسيب شناسي اين گونه تخلفات کمک شاياني بعمل آورد و از اين طريق بتوان نقاط آسيب پذير که منجر به اين تخلفات مي شود را بهتر شناسايي کرد.

وي افزود: عملا با برکناري قبل از استيضاح وزير اين امکان يا از دست رفته يا ضعيف تر شده که شايسته بود رئيس جمهور در جهت شفاف سازي و رفع ابهامات اذهان عمومي منطقاً فرصت استيضاح که حق قانوني نمايندگان مجلس به عنوان وکلاي مردم مي باشد را به اين اقدام نمي گرفتند.

انتهاي پيام1026ج /۵۳۰ب

کد مطلب: 31382