رئیس شورای شهر شهرکرد:
بدخواهان و زیاده‌خواهان قائل به تأمین آب شرب برای چهارمحال و بختیاری نیستند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
رئیس شورای شهر شهرکرد گفت: بدخواهان و زیاده‌خواهان در کشور قائل به تأمین آب شرب سالم برای چهارمحال و بختیاری نیستند، و این افراد تلاش می‌کنند تا در اجرای طرح قانونی انتقال آب بن-بروجن که مصوب دولت است‌، خلل ایجاد کنند.
بدخواهان و زیاده‌خواهان قائل به تأمین آب شرب برای چهارمحال و بختیاری نیستند
به گزارش جهانبین نیوز؛ علیرضا توکلی رئیس شورای شهر شهرکرد در ششمین همایش بام ایران در حسرت آب با بیان اینکه بدخواهان و زیاده‌خواهان در کشور قائل به تأمین آب شرب سالم برای چهارمحال و بختیاری نیستند، گفت: این افراد تلاش می‌کنند تا در اجرای طرح قانونی انتقال آب بن-بروجن که مصوب دولت است‌، خلل ایجاد کنند، اما تونل غیرقانونی گلاب را قانونی جلوه می‌دهند.

وی چهارمحال و بختیاری را دارای دو مزیت طبیعی آب و هوا دانست و بیان داشت: در دو دهه گذشته منابع آب های زیرزمینی و آب های سطحی در استان به شدت کاهش یافته است و این تداوم باعث می شود تا تعادل بین انسان و محیط زیست به خطر بیفتد، این شرایط دشوارتر خواهد شد وقتی که همسایگان استانی ما با زیاده خواهی برای حفظ اقتصاد خود با انتقال غیرقانونی آب، حیات مردم استان ما را به خطر می اندازند.

توکلی در ادامه با اشاره به این که کاهش منابع آب زیرزمینی موجب فرونشست زمین و ایجاد کانون های ریزگرد در دشت های استان ازجمله دشت شهرکرد شده است بیان داشت: یکی از تبعات مهم این آسیب های زیست محیطی مهاجرت سرمایه ها و نخبگان استان است.

رئیس شورای شهر شهرکرد بیان داشت: در شرایطی که حوزه های آبخیز کارون و زاینده رود بین سه استان خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان مشترک است بنابراین ظرفیت های این حوزه های باید فراتر از تقسیمات کشوری و سیاسی مورد ارزیابی قرار گیرد در این صورت است که تعادل بخش بین حوزه ای و سیاست های توازن منطقه ای در بخش های اقتصادی و اجتماعی و به تبع آن توسعه صنعت و کشاورزی تحقق یافته، ماندگاری جمعیت را در استان چهارمحال و بختیاری تضمین می نماید.

وی بحران منتصب به آب در اصفهان را دست آویزی برای سیاستمداران، سرمایه داران و کارترهای صنعتی و همچنین لابی گرهای دولتی به انجام اقدامات غیرقانونی و خلاف شرع در انتقال غیرکارشناسانه آب و متوسل شدن به مواضعی دانست که جز رسوایی برای خودشان چیزی ندارد و ادامه داد: این همایش دو هدف را دنبال می کند، نخست بررسی اثرات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی افت آبهای زیر زمینی استان وبررسی چالش های انتقال آب بین حوزه ای.

توکلی گفت: ما امروز مطالبات انباشته شده فراوانی در زمینه آب داریم که برای پیگیری این مطالبات از راه قانونی و کارشناسی شده وارد شده و خواهیم شد و برگزاری چنین همایش هایی را هم در راستای پیگیری مطالبات می دانیم.

رئیس شورای شهر شهرکرد در پایان خاطرنشان کرد: در تداوم این حرکت مردمی در سایه وحدت و همدلی برای یک هدف مشترک بکوشیم و با برگزاری چنین همایش هایی صدای مطالبات مردم را به گوش مسئولین برسانیم.

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 36783