بانوی ورزشکار در چهارمحال و بختیاری:
به‌عنوان یک ورزشکار به حجابم افتخار می‌کنم
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۹
بانوی ورزشکار در چهارمحال و بختیاری گفت: به‌عنوان يک بانوي ورزشکار به حجاب خودم افتخار مي کنم و با افتخار با حجابم بر روي سکوي قهرماني می‌روم و پرچم جمهوري اسلامي ايران را بالا مي گيرم.
به‌عنوان یک ورزشکار به حجابم افتخار می‌کنم
مينا خدامي فرد و مريم نادري از دارندگان چندين مدال رنگارنگ در مسابقات کشوري و بين المللي و از بانوان محجبه در لردگان گفت‌وگويي به مناسبت هفته عفاف و حجاب با جهانبین نیوز؛ انجام دادند.

به‌عنوان یک ورزشکار به حجابم افتخار می‌کنم

مينا خدامي فرد ۱۷ ساله و فعال در رشته کاراته در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: علاقه ام به ورزش خصوصا رشته کاراته از سن ۱۲ سالگي شروع شد و با حمايت هاي خانواده و مربي ام خانم نادري رفته رفته به اين رشته ورزشي علاقه مند شدم و اين ورزش را در ۱۲ سالگي شروع کردم و به صورت حرفه اي ادامه دادم.
 
 
وي در خصصوص موفقيات خود و  کسب مقام ها و عناوين خود گفت:  هم  اکنون داراي کمر بند مشکي دان 2 رشته کارته هستم و مدال هاي زياد در عناوين مختلفي کسب نمودم که ازجمله مقام هايي که بدست آوردم مي توان به کسب سه مدال  طلاي کشوري و چند مدال نقره بين المللي در جام يادواره شهيد حججي اشاره کرد.
 
 
خدامي فرد در پاسخ به اينکه آيا موضوع حجاب در مسابقات و ميادين ورزشي محدويتي براي شما ايجاد مي کند، گفت: خير، حجاب هميشه به من روحيه مي داد و به‌عنوان يک بانوي ورزشکار به حجاب خودم افتخار مي کنم و با افتخار با حجابم بر روي سکوي قهرماني می‌روم و پرچم جمهوري اسلامي ايران را بالا مي گيرم.
 
وي با بیان اینکه حجابم باعث شد ارزش‌هايم نسبت به قبل بيشتر و بيشتر شود افزود: هنگامي که با حجاب کامل در ميدان به مبارزه مي روم حس غرور به من دست مي دهد و احساس  مي‌کنم يک نفر من را ياري مي کند.

اولين توصيه‌ام به ورزشکاران رعايت حجاب است

مريم نادري ۲۵ ساله با بيش از ۱۰ سال سابقه در رشته کاراته و داراي مقام هاي شهرستاني، استاني، کشوري و بين المللي بوده که در حال حاضر مربي کاراته بانوان در شهرستان لردگان است در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: حمايت هاي خانواده و برادرانم باعث شد به سمت ورزش کاراته بروم و در حال حاضر نيز بيش از ۱۰۰ بانوي کاراته کار را آموزش مي دهم و اولين توصيه ام به ورزشکاران رعايت حجاب است. 

 
 
وي در پاسخ به سوال اينکه آيا حجاب مانع موفقيت بانوان ورزشکار مي شود گفت: به هيج وجه، بلکه معتقدم در بسياري از موارد باعث رشد و تعالي نيز مي شود.
 
نادري بيان داشت: بهترين راه ترويج حجاب از نظر يک ورزشکار استفاده از روسري هاي و شال هاي خوشرنگ و با رعايت حجاب کامل در مسابقات است که  مي توان چهره اسلام را به بهترين شکل نشان بدهيم تا اينکه به جهانيان نشان بدهيم که حجاب براي بانوان محدوديت نيست و بانوان مي‌توانند با حجاب اسلامي بهترين باشند.  

انتهاي پیام1026ج /630ل

کد مطلب: 39744