تجمع مردم شهرستان سامان وبن در حمایت از آب استان:
زمانیان/ با صرفه جویی 10درصدی آب، اصفهانی ها نیازی به تونل های گلاب وبهشت آباد ندارند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۷
مردم شهرستان های سامان وبن صبح امروز با تجمع در منطقه رودخانه زاینده رود حمایت خود را از آب استان اعلام کردند.
زمانیان/ با صرفه جویی 10درصدی آب، اصفهانی ها نیازی به تونل های گلاب وبهشت آباد ندارند
به گزارش خبرنگار جهانبین از سامان، جمع زیادی از مردم و مسئولین شهرستان های سامان وبن در تجمعی اعتراض آمیزنسبت به انتقال آب استان از طریق حفر تونل های گلاب و بهشت آباد خواستار رسیدگی مسئولین کشور به این امر بودند.
در این تجمع که نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن ونماینده لردگان درمجلس شورای اسلامی به همراه مسولان این شهرستان ها حضور داشتند، تجمع کنندگان خواستار توقف حفر تونل های گلاب وبهشت آباد در چهارمحال و بختیاری شدند.


یکی از اجتماع کنندگان در گفتگو با خبرنگار ما گفت:   اجرای پروژه‌های تونل گلاب ۱ و ۲ و تونل بهشت‌آباد موجب خشکسالی و کم‌آبی استان چهارمحال و بختیاری می‌شود،،با ساخت تونل گلاب تمام یا بخش چشم گیری از آب رودخانه زاینده رود به استان اصفهان منتقل می‌شود.
دیگری افزود: شغل ۹۰ درصد از مردم روستاها و شهرهای حاشیه زاینده رود در چهارمحال و بختیاری کشاورزی و باغداری است و با انتقال آب استان به استان های همجوار جمعیتی بیش از 1500خانوار بدون موقعیت شغلی می شوند.
یکی دیگر از شهروندان سامانی  تصریح کرد: پروژه تونل گلاب و بهشت‌آباد تمام آب‌های زیرزمینی استان چهارمحال و بختیاری را به یغما می‌برد، که با استمرار اعتراضات مردم و مجمع نمایندگان استان این دو پروژه متوقف می شود.

نماینده مردم شهرکرد بن و سامان در مجلس در جمع معترضان سامانی هم گفت:  اکنون آب آشامیدنی ۲۸ شهر استان چهارمحال و بختیاری از چاه تأمین و ۲۷۰ روستا با تانکر آبرسانی می‌شوند، این در حالی که استان اصفهان با صرفه‌جویی و بهینه‌سازی ۱۰ درصدی در مصرف آب می‌تواند از انتقال آب گلاب و بهشت آباد بی‌نیاز باشد.
سید سعید زمانیان افزود: با توقف پروژه‌های تونل گلاب ۱ و ۲ و تونل بهشت‌آباد، خشکسالی استان چهارمحال و بختیاری تا حدودی کاهش پیدا می کند.

کد مطلب: 10565