استاندار چهارمحال و بختیاری:
مشوق‌های شغلی و اجتماعی برای بازگشت به تحصیل موثر است/توجه به کار فرهنگی در کنار سوادآموزی الزامی است
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۶
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: این موضوع که باید به کار فرهنگی در کنار سوادآموزی توجه شود بسیار ضروری است و باید برای بازگشت به تحصیل از مشوق‌های شغلی و اجتماعی استفاده کرد.
مشوق‌های شغلی و اجتماعی برای بازگشت به تحصیل موثر است/توجه به کار فرهنگی در کنار سوادآموزی الزامی است
به گزارش جهانبین نیوز، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: لازم است اداره آموزش و پرورش کمیته‌ای برای پیگیری کمک خیرین مدرسه‌ساز ایجاد کند و کمک خیرینی که قول همکاری در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز داده‌اند را پیگیری کند.

وی ادامه داد: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و رئیس جمهور قرار شد بی‌سوادی بطور کامل تا پایان برنامه پنجم توسعه ریشه‌کن شود اما اگر بخواهیم با این روش پیش برویم نباید امید داشته باشیم بی‌سوادی در چندین برنامه توسعه ریشه‌کن شود.

این مسئول با اشاره به تشکیل شورای پشتیبانی سواد‌آموزی افزود: لازم است برنامه جامعی با تقسیم کار بین ادارات، نهادها، دانشگاه‌ها، سپاه، بسیج و... برای مطرح کردن برنامه‌های خود در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی ایجاد شود.

سلیمانی بیان داشت: این موضوع که باید به کار فرهنگی در کنار سوادآموزی توجه شود بسیار ضروری است و باید برای بازگشت به تحصیل از مشوق‌های شغلی و اجتماعی استفاده کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه خوشبختانه وحدت‌رویه خوبی در این استان و در زمینه‌ مسائل مختلف وجود دارد گفت: امیدواریم این انسجام و وحدت‌رویه برای رفع بی‌سوادی کارگشا باشد.

وی یادآور شد: متاسفانه در سال‌های اخیر پدیده جدید و خطرناک ترک تحصیل ۶ تا ۹ ساله‌ها باوجود ارتباط بین راه‌ها، بهداشت، درمان و بالا رفتن سطح زندگی فراگیر شده است و این درحالی‌ست که بی‌سوادی یا عدم سوادآموزی کودکان ۶ تا ۹ سال در قرن ۲۱ قابل قبول نیست.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج

کد مطلب: 27026