از ابتدای سال جاری؛
کشف بیش از ۲۳۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲
فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان بیش از ۲۳۳ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق بخصوص در محورهای مواصلاتی استان کشفیات داشتیم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است.
کشف بیش از ۲۳۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در چهارمحال و بختیاری
به گزارش جهانبین نیوز؛ سردار غلامعباس غلامزاده فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان بیش از ۲۳۳ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق بخصوص در محورهای مواصلاتی استان کشفیات داشتیم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه مبارزه با کالای قاچاق یکی از اولویت‌های پلیس است تصریح کرد: در این راستا ما بیشتر به دنبال این هستیم که کسانی که بصورت عمده قاچاق کالا و از استان ما به عنوان یک محور ترانزیتی استفاده می‌کنند را دستگیر و تحویل مراجع قانونی دهیم.

سردار غلامزاده بیشترین کشفیات از ابتدای امسال تا کنون را درمحورهای اصلی عنوان و یادآور شد: قسمت اعظم این کشفیات در محورهای لردگان-بروجن و بروجن-شهرکرد اتفاق افتاده است.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از مردم استان درخواست داریم در راستای مبارزه بی‌امان با کالای قاچاق که یک پدیده ضداقتصادی است و باعث از رونق افتادن تولید داخلی می‌شود اطلاعات و اخبار در رابطه با کالای قاچاق و فعالیت‌ها در این زمینه را اعلام کنند افزود: مردم هرگونه خرید و فروش، نگهداری و حمل کالای قاچاق را از طریق سامانه ۱۱۰ به همکاران ما در نیروی انتظامی اطلاع دهند تا پس از بررسی‌های در این زمینه اقدامات پلیسی انجام گیرد.

وی بیشترین کشفیات کالای قاچاق را وسایل اسباب بازی، قطعات خودرو و قطعات موتور سیکلت دانست و ادامه داد: فروشندگان باید فاکتور معتبر داشته باشند و ماموران بازرسی باید به موارد این چنینی رسیدگی کنند.

سردار غلامزاده اضافه کرد: مردم در جاهایی می‌توانند به یاری ما بشتابند که کالایی مشکوک ببینند اما پیگیری موارد اعلام شده، بر عهده ماموران ما بوده و این درصورتی است که اطلاعات بصورت سازمان یافته به ما برسد.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری هدف نیروی انتظامی را بیشتر برخورد با باندها و قاچاق عمده عنوان و یادآور شد: برخی از کالاها از استان‌های هم‌جوار و به خصوص استان‌های جنوبی وارد این استان می‌شود یا به صورت گذری عبور می‌کنند که با تلاش شبانه‌روزی همکاران ما توقیف و متوقف می‌شوند.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج

کد مطلب: 31831