مدیرکل دامپزشکی چهارمحال وبختیاری:
چهار شهرستان چهارمحال وبختیاری در لیست قرنطینه آنفلوآنزای پرندگان قرار گرفتند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
مدیرکل دامپزشکی استان گفت: چهار منطقه استان شامل لردگان، سامان-بن، شهرکرد و کوهرنگ تحت قرنطینه قرار گرفته و از ورود و خروج طیور زنده بدون هماهنگی دامپزشکی جلوگیری بعمل می آید.
چهار شهرستان چهارمحال وبختیاری در لیست قرنطینه آنفلوآنزای پرندگان قرار گرفتند
دکتر عبدالمحمد نجاتی مدیرکل دامپزشکی چهارمحال وبختیاری در گفت وگوبا جهانبین نیوز، با بیان اینکه هیچ مورد بیماری در استان گزارش نشده است، عنوان کرد: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بیماری است ویروسی و قابل انتقال به انسان و یکی از بیماری های تنفسی طیور بوده که خسارات فراوانی را به صنعت مرغداری وارد می کند.

چهار شهرستان در لیست قرنطینه آنفلوآنزای پرندگان قرار گرفتند

وی شروع ناگهانی بیماری و تلفات، تورم و کبودی تاج و ریش طیور، بی حالی شدید وپژمردگی و دورهم جمع شدن پرندگان، خونریزی زیر جلدی ساق پا ایجاد مشکل در سیستم تنفسی و ریزش ترشحات بینی و چشم و کاهش مصرف دان را از نشانه های بیماری در پرندگان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه بیماری در کشور های همجوار و چند استان از کشور شیوع یافته باید تدابیری اندیشیده شود تا از ورود بیماری به استان جلوگیری نماییم.

نجاتی گفت: چهار منطقه استان شامل لردگان، سامان-بن، شهرکرد و کوهرنگ قرنطینه قرار گرفته و از ورود و خروج طیور زنده بدون هماهنگی دامپزشکی جلوگیری بعمل می آید.

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در چهارمحال وبختیاری گزارش نشده است

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال وبختیاری اظهار داشت: از فصل سرمای امسال تاکنون با توجه به اینکه حدود ۵۰۰ نمونه به آزمایشگاه سازمان دامپزشکی ارسال شده اما خوشبختانه موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان گزارش نشده است.

وی گفت: در صورتی که تمامی دستگاه های مرتبط با یکدیگر همکاری نمایند از ورود هرگونه بیماری می توان جلوگیری نمود.

انتهای پیام/1022ج

کد مطلب: 38014