نماينده مردم استان چهارمحال و بختياري در مجلس خبرگان رهبري:
دانشجويان بايد به سلاح علم، منطق و استدلال براي ترويج ارزش‌هاي اسلامي مسلح شوند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
نماينده مردم استان چهارمحال و بختياري در مجلس خبرگان رهبري: آحاد جامعه اسلامي و بويژه دانشجويان بايد به سلاح علم، منطق و استدلال براي ترويج ارزش‌هاي اسلامي مسلح شوند.
دانشجويان بايد به سلاح علم، منطق و استدلال براي ترويج ارزش‌هاي اسلامي مسلح شوند
به گزارش جهانبین نیوز؛ به نقل از منطقه آزاد؛ سومين کارگاه آموزشي طلايه‌داران امر به معروف و نهي از منکر با شرکت ۱۵۰ نفر از دانشجويان دانشگاه هاي سراسر استان اعم از دانشگاه شهرکرد، علوم پزشکي، پيام نور، علمي – کاربردي، آموزشکده فني و واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري براي نخستين بار در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.

نماينده مردم استان چهارمحال و بختياري در مجلس خبرگان رهبري در اين مراسم گفت: در جامعه اسلامي بايد با امر به معروف و نهي از منکر، از بروز فساد جلوگيري شود و يکي از مهمترين مسايل در موفقيت اين موضوع اعتقاد به دنياي پس از مرگ است که مي تواند راهگشاي تعالي و رشد بشر باشد.

آيت الله عليرضا اسلاميان در کارگاه آموزشي طلايه داران امر به معروف و نهي از منکر در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با بيان اينکه امر به معروف و نهي از منکر از مسائل مهم و زيربنايي در اسلام است اظهار داشت: ارشاد جامعه و دفع فساد از مهم‌ترين اهداف اين فريضه است.

وي افزود: امر به معروف و نهي از منکر براي حفظ و احياي ارزش‌هاي ديني است و در صورت فراموشي آن، ساير فرايض و ارزش‌ها نيز کمرنگ و فراموش مي‌شود.

نماينده مردم استان چهارمحال و بختياري در مجلس خبرگان رهبري تأکيد کرد: جامعه اسلامي بايد با امر به معروف و نهي از منکر، زمينه جلوگيري از بروز فساد براي دستيابي به سلامت و سعادت جامعه را فراهم کند.

اسلاميان با بيان اينکه اسلام، دين منطق و داراي برنامه کاملي براي رشد، ترقي و تعالي انسان است اضافه کرد: آحاد جامعه اسلامي و بويژه دانشجويان بايد به سلاح علم، منطق و استدلال براي ترويج ارزش‌هاي اسلامي مسلح شوند.

ترويج فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر، آموزش شيوه‌هاي امر به معروف و نهي از منکر و انواع تذکر لساني، از موضوعات اين کارگاه آموزشي يکروزه بود.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد گفت: اين کارگاه آموزشي براي نخستين بار در سطح دانشگاه ها با همکاري و مشارکت حوزه معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، ستاد امر به معروف و نهي از منکر استان چهارمحال و بختياري و شهرستان شهرکرد، تشکل جامعه اسلامي و بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد که دانشجويان به ويژه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد استقبال خوبي از اين کارگاه داشتند.

دکتر عبدالله قاسمي پيربلوطي افزود: از پتانسيل دانشجويان و تشکل ها خصوصا دانشجويان فرهنگي و انقلابي مي توان در حوزه امر به معروف و نهي از منکر نظير برگزاري باشکوه نماز جماعت، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، حجاب و عفاف، رعايت اصول اخلاقي اسلامي و اخلاق حرفه اي، درک صحيح از آسيب هاي اجتماعي مانند شبکه هاي اجتماعي، اعتياد، بدحجابي و غيره در راستاي اعتلاي فرهنگ اسلامي دانشگاه بهره کافي برد.

در پايان، به دانشجويان شرکت کننده پس از موفقيت در آزمون، گواهي پايان دوره و کارت طلايه داران امر به معروف و نهي از منکر اعطا شد.


انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 36961