بخشدار بخش ناغان خبر داد
"دورک اناري" ميزبان جشنواره انار
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
همه ساله اهالي روستاي دورک از توابع بخش ناغان شهرستان کيار با فرارسيدن پاييز به شکرانه برداشت محصول انار خود اين نعمت الهي را در قالب جشنواره انار شکرگزاري مي کنند.
گزارش جهانبین نیوز به نقل از پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار بخشدار بخش ناغان شهرستان کيار از برگزاري جشنواره انار به ميزباني روستاي دورک خبر داد.

وي زمان برگزاري اين جشنواره را هشتم مهرماه سال جاري اعلام کرد و افزود: همه ساله با فرارسيدن پاييز و هنگام برداشت محصول انار اهالي روستاي دورک به پاس نعمت هاي الهي و برداشت محصول انار خود از باغات اين روستا جشنواره انار برگزار مي کنند.

ابراهيمي افزود: انار دورک يکي از مرغوب ترين گونه هاي اين ميوه بهشتي است که با فرارسيدن فصل پاييز هنگام برداشت انار دورک نيز فرا مي رسد.

بخشدار ناغان اضافه کرد: روستاي دورک به لحاظ برخورداري از کوچه باغ هاي اناري و آيين سنتي «ناردُنگ (رب گيري از انار)»، همه ساله، ميزبان خيل گردشگراني از سراسر کشور و بويژه استان هاي همجوار نظير اصفهان و خوزستان است.

وي جمعيت اين روستا را نزديک به ۲۰۰۰ نفر عنوان نمود و افزود: همه ساله، به طور متوسط بيش از ۱۲ تن رب انار در استان چهارمحال و بختياري توليد و روانه بازار مي شود و بيش از ۸۰ درصد از رب انار دورک اناري، در استان هاي اصفهان، تهران و خوزستان به فروش مي رسد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار روستاي دورک از توابع شهرستان کيار استان چهارمحال و بختياري، مهمترين مرکز توليد انار اين استان است و در ۱۲۰ کيلومتري شهرکرد و در مسير ارتباطي ناغان، لردگان قرار دارد.

انتهاي پيام1026ج /۵۸۰ک

کد مطلب: 30813