رئيس اداره تبليغات اسلامي بروجن خبر داد
پياده روي جاماندگان اربعين در بروجن/طي مسير 8 کيلومتري توسط عزاداران
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
رئيس اداره تبليغات اسلامي بروجن از برگزاري همايش بزرگ پياده روي جاماندگان اربعين از مسجد حاج کرامت تا امام زاده ميرحيدرشاه نقنه خبر داد.
پياده روي جاماندگان اربعين در بروجن/طي مسير 8 کيلومتري توسط عزاداران
به گزارش جهانبین نیوز، حجت‌الاسلام سيد ابوالفضل صالحي در گفتگو با کلار، اظهار داشت: براي دومين سال متوالي همايش پياده‌روي جاماندگان اربعين از مسجد حاج کرامت تا حرم امام‌زاده ميرحيدر شاه نقنه برگزار مي‌شود.

صالحي افزود: مراسم بزرگ و مذهبي پياده‌روي با حضور خيل عاشقان اهل‌بيت (ع) از ساعت ۹:۳۰ صبح با تجمع در ميدان شهرداري بروجن به سمت حرم ميرحيدر شاه نقنه برگزار مي‌شود و شرکت‌کنندگان مسير ۸ کيلومتري را همراه با سينه‌زني و عزاداري طي مي کنند

وي به پياده‌روي ۲۰ ميليوني زائران در روز اربعين حسيني اشاره کرد و گفت: پياده‌روي براي زيارت موجب پاداش اخروي، سلامتي، بخشش گناهان و حسنات زيادي مي‌شود.

صالحي دشمن‌شناسي را اصل و اساس پيروي از مکتب اباعبدالله (ع) دانست و گفت: پياده‌روي اربعين آثار و برکات زيادي دارد که موجب وحدت بين همه مسلمانان و شيعيان مي‌شود.

رئيس اداره تبليغات اسلامي بروجن ضمن بيان اين که همايش اربعين ظرفيتي مناسب براي نمايش وحدت مسلمانان است، گفت: عشق و علاقه و جذبه حسيني باعث حضور حجم گسترده از جمعيت در مراسم اربعين شده است.

حجت الاسلام صالحي در ادامه تصريح کرد: پياده روي اربعين منجر به خنثي شدن دسيسه‌هاي دشمنان و رشد اسلام‌خواهي شيعه در دنيا مي‌شود.

صالحي همچنين گفت: در پياده روي اربعين خداوند براي هر گامي که افراد بر مي‌دارند حسنه‌اي را نوشته، گناهي را پاک مي کند و درجه‌اي به رتبه آنان مي‌افزايد.

انتهاي پيام1022ج /۵۴۰ ک

کد مطلب: 36989