مبلغ اعزامي از حوزه علميه قم گفت:
تقوا بهترين پوشش معنوي براي انسان ها است
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۲
روحاني مبلغ اعزامي از حوزه علميه قم گفت: انسان با تقوا کسي است که وقتي در مورد موضوعي مطمئن نيست ، آن را قطعي بيان نمي کند ، خود را از دروغ گفتن و شايعه ي دروغ حفظ مي کند.
تقوا بهترين پوشش معنوي براي انسان ها است
به گزارش جهانبین نیوز، حجت الاسلام و المسلمين صمدي يزدي در گفت و گو با پيرغار  گفت: در اصطلاح قرآن، تقوا يک حالت روحي و ملکه اخلاقي است که هرگاه اين ملکه در انسان پيدا شد، قدرتي پيدا مي کند که مي تواند از گناه پرهيز کند؛ اگرچه گناه بر او عرضه شود.

صمدي يزدي افزود : بشر امروزه بشري مضطرب و نگران است.

وی با بیان اینکه تقوا باعث آرامش و يا به تعبير ديگر سکينه در قلب مي شود، تصریح کرد: ضعف  معنويت، دور شدن از اصول اخلاقي و پايبند نبودن به ارزش هاي والاي انساني باعث شده تا بشر روز به روز محتاج به تقوا و پرهيزگاري باشد.

این مبلغ در ادامه خاطر نشان کرد: تقوا بهترين پوشش معنوي براي انسان ها است  و انسان با تقوا کسي است که  وقتي در مورد موضوعي مطمئن نيست ، آن را قطعي بيان نمي کند.

وی با اشاره به اینکه فرد متقی خود را از دروغ گفتن و شايعه ي دروغ حفظ مي کند، اظهارکرد: تقوا  باعث مي شود انسان خود را از بسياري از گناهان دور کند و البته هر گناهي که باعث خسران و ضرر است و اين دوري باعث سود و منفعت بشر مي شود.

انتهای پیام1022ج /590پ

کد مطلب: 28960