ائمه جمعه در چهارمحال و بختیاری:
ترامپ، تجسم ناداني!/صهيونيست ها، سياستگذران آمريکا هستند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
نماز عبادی سیاسی جمعه در چهارمحال و بختیاری هم زمان با سراسر کشور اقامه شد. ائمه جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این استان به بیان مسائل روز و به‌ویژه هدف رئیس جمهور آمریکا در اقدام به انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اشغالی پرداختند.
ترامپ، تجسم ناداني!/صهيونيست ها، سياستگذران آمريکا هستند
به گزارش جهانبین نیوز؛ نماز عبادی سیاسی جمعه در چهارمحال و بختیاری هم زمان با سراسر کشور اقامه شد. ائمه جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این استان به بیان مسائل روز و به‌ویژه هدف رئیس جمهور آمریکا در اقدام به انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اشغالی پرداختند.

خطيب موقت نماز جمعه بروجن:

افزايش نرخ دلار قابل توجيه نيست/صهيونيست ها، سياستگذران آمريکا هستند

حجت الاسلام سيد محمد تقوي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهر بروجن ضمن توصيه نمازگزاران به تقواي الهي و با اشاره به اين که جمعيت بسياري از تحصيل کرده هاي ما بيکار هستند، گفت: به گونه اي بايد برنامه ريزي شود تا وقتي جوانان فارغ التحصيل شدند بتوانند وارد کاري شده و به مردم خدمت کنند.

افزايش نرخ دلار قابل توجيه نيست

حجت الاسلام تقوي به کاهش ارزش پول ملي اشاره کرد و گفت: در حقيقت تدبير درستي در اين زمينه انديشيده نشده، نرخ دلار افزايش پيدا کرده که قابل توجيه نيست.

وي با اشاره به مرگ عبدالله صالح رئيس جمهور پيشين يمن، تصريح کرد: طرح و توطئه اي که عربستان و حاميان او داشتند شکست خورد و مردم يمن متحد و يکپارچه دنبال حاکميت خودشان هستند و به جنايت ها و خيانت هاي عربستان هم اهميتي نمي دهند.

آمريکا کشور مستقلي نيست

خطيب موقت نماز جمعه بروجن با اشاره به تصميم اخير ترامپ رئيس جمهور آمريکا درباره قدس شريف، گفت: آمريکا يک کشور مستقلي نيست و در حقيقت به دست صهيونيست ها اداره مي شود.

صهيونيست ها، سياستگذران آمريکا هستند

وي با بيان اين که صهيونيست ها سياستگذران آمريکا هستند، افزود: تصميم اخير رئيس جمهور آمريکا تبعات بسيار زيادي در پي دارد و اعتراض هاي بسياري از ناحيه کشورهاي اسلامي و غير اسلامي در اين زمينه به وجود آمده است.

خطيب موقت نماز جمعه بروجن به سخنان رئيس جمهور کره شمالي اشاره کرد و گفت: وي گفته اسرائيل سرزميني ندارد و کشور غاصبي که زمين هاي مردم را اشغال کرده چگونه دنبال پايتخت مي گردد.

حجت الاسلام تقوي ضمن تاکيد بر ايستادگي مقابل کشور آمريکا، گفت: کره شمالي مقابل آمريکا ايستاده و ارزشي براي اين کشور مستکبر قائل نيست.

امام جمعه موقت لردگان:

انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آويو به قدس بازي سياسي خطرناکی است

حجت الاسلام کريم پور امام جمعه موقت لردگان در خطبه اول نماز جمعه اين هفته در خصوص نفي سبيل گفت: طبق آيه ۱۴۱ سوره مبارکه نساء خداوند متعال هيچگونه ولايت، تسلطي و سلطنتي از کافران بر مومنين قرار نداده است و نبايد داشته باشد.
وي افزود: خداوند براي مشرکين هيچگونه حق حکومتي قرار نداده است و هرکس که مي خواهد بداند که ولي او کيست بداند که جز خدا و رسول خدا کسي نمي تواند ولي او باشد.

کريم پور در ادامه گفت: اگر قدرتي داريد آن را در راه خدا و براي خدا قرار دهيد و به مقابله با دشمنان خدا و ائمه اطهار (ع) برخيزيد و راه مقابله با دشمن تقوي است و هميشه برد با اهل تقوا است.

وي به مولفه هاي قدرت در قرآن اشاره نمود و گفت: ايمان، معنويت، تقوا، وحدت، خدمت به فقرا، ولايت مداري، مبارزه با اشرافگري، همت بالا و باورهاي دوروني از جمله مولفه هاي قدرت است که در قرآن به آن اشاره شد.

امام جمعه موقت لردگان گفت: دين اسلام، برترين و کامل ترين دين در بين اديان است چون پاسخگويي همه نيازهاي انسان چه انسان هاي گذشته و چه انسان هاي امروزي است، در حالي که اديان ديگر مختص زمان خود بوده و هستند.

خطيب جمعه اين هفته در خطبه دوم پيرامون بيت المقدس و قدس گفت: در پي اقدام رئيس جمهور آمريکا در اعلام قدس به عنوان پايتخت اسرائيل و انتقال سفارتخانه خود از تل آويو به شهر قدس شريف چند روزي است که خبر يک رسانه هاي جهان گرفته است و يک بازي سياسي خطر ناک است.

وي افزود: شهر قدس که مسجد الاقصي نخستين قبله مسلمانان را در خود جاي داده است و بخش لاينفک و جدا نشدني فلسطين است و يکي از مهمترين اماکن سه گانه مقدس اسلامي به شمار مي آيد که از اهميت و جايگاه ويژه اي نزد مسلمانان جهان دارد به همين دليل مسئوليت مهم جامعه بين المللي به ويزه سازمان ملل متحد در پايان دادن به اشغال فلسطين و قدس شريف و کمک به مردم اين سرزمين جهت دستيابي به حقوق مسلم اساسي شان هم اکنون بيش از پيش احساس مي شود و قطعا مسلمانان در اين باره ساکت نخواهند نشست و آمريکا و رژيم صهيونيستي دوباره ضربه خواهند خورد.

وي گفت: امروز براي همه آزادي خواهان و علما و انديشمندان دنيا و ديگر اديان حتي خاخام هاي يهودي محرز است و معترفند که اين دعوا و جنگ ميان اديان يعني دين اسلام و دين يهود نيست بلکه اين جنگ و دعوايي ميان مجوديتي خبيث به نام صهيونيسم عليه اراده الهي و عليه يهودان و مسلمان است . از اين روز تشکيل کشور اسرائيل نامشروع است و اعلام شهر مقدس و مبارک قدس به عنوان پايتخت اين رژيم نامشروع يعني اسرائيل با هدف مشروعيت بخشيدن به رژِم نامشروع است اين مسئله غيرقابل قبول است.

وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در ديدار مهمانان کنفرانس بين المللي وحدت اسلامي گفت: معظم له در اين کنفرانس فرمودند: ادعاي دشمنان اسلام درباره اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي را ناشي از ناتواني و عجز آنها دانستند .

کريم پور تصريح کرد: امروز رئيس‌جمهور آمريکا، دونالد ترامپ در داخل ايالات متحده با مشکلات عديده‌اي مانند کاهش محبوبيت، محاکمه اطرافيان و... روبرو است و امکان دارد که با اين اقدام به دنبال جذب حمايت لابي صهيونيستي در آمريکا باشد تا از سقوط خود جلوگيري کند. بدين ترتيب طرح موضوع انتقال پايتخت به قدس مي‌تواند تأثير فراواني بر رسيدن ترامپ به هدفش داشته باشد.

حجت الاسلام کريم پور در ادامه گفت: بيش از ۵۰ سال است که آنها به دنبال قدس و تصرف آن مي باشند اما مقاومت و از خودگذشتگي ملت فلسطين اجازه اين کار را به انها نداده است و جلوي زياده خواهي آنها را گرفته اند.

وي به هفته خاک که از ۱۲ تا ۱۸ آذر مي باشد اشاره و افزود: مراقب زمين و زيبايي هاي آن باشيم زيرا ميراثي است که از گذشتگان به ما رسيده و ما بايد آن را به آيندگان تحويل دهيم.
در پايان راهپيمايي جهت محکوم کردن سخنان بيهوده رئيس جمهور ملعون آمريکا مبني بر پايتخت قرار دادن قدس در لردگان برپا گرديد.

امام جمعه شهر فارسان:

پيروزي از آن امت اسلامي است و فلسطين آزاد خواهد شد

حجت الاسلام محسن ملک پور در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر فارسان گفت: قرآن مي فرمايد: «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ کُونُوا مَعَ الصَّادِقينَ» (توبه ۱۱۹) مومنين تقوا پيشه کنيد و با صادقين باشيد، يکي از آثار و برکات تقوا اين است که انسان متقي هيچ گاه راه و رهبر خود را گم و فراموش نمي کند، پس در تحصيل تقوا و تقويت آن بکوشيم تا از امام زمان خود مهدي آل محمد (عج) و در غياب ان حضرت از ولي فقيه زمان مان جدا نشويم.

وي به توطئه جديد آمريکا در مورد اعلام قدس اشغالي به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي پرداخت و گفت: بارها شاهد طرح لفظي به رسميت شناختن انتقال پايتخت رژيم صهيونيستي به قدس از سوي مقامات ارشد امريکايي در دوره ها و دولت هاي مختلف آن بوده ايم که گاهي هم به انتقال سفارت امريکا از واشنگتن به قدس ترجمه مي شد، در دوره اوباما هم يک بار اين موضوع مطرح شد اما در عين حال پيش از ترامپ اين اتفاق نيفتاده است.

حجت السلام ملکپور بیان داشت: سوال اين است که چرا همواره اين موضوع مطرح شده است، فشار لابي صهيونيستي به دولت امريکا با هدف ملغي کردن طرح تشکيل دو کشور در يک سرزمين چراکه در يکسال گذشته تعداد زيادي از کشورهاي اروپايي، طرح تشکيل کشور و دولت فلسطيني در زمين هاي ۱۹۶۷ را در پارلمان هاي خود به تصويب رسانده اند.

وي تصريح کرد: وقتی دولت هاي عرب وابسته به آمريکا گرفتار مخمصه جدي مي شدند و صحنه منطقه اي را باختند و اين باخت را تا حد زيادي ناشي از تعلل آمريکا در حمايت جدي از خود مي دانستند و کم و بيش در بينشان زمزمه اي بلند مي شد که بايد به جاي ديگري دخيل ببندند.

وي اظهار داشت: امريکا با کليد کردن روي مسئله فلسطين که بغرنج ترين مسئله عربي است، آنان را سراسيمه کرده و راهي واشنگتن مي نمود در اين بين امريکا حمايت جدي تر از آنان را موکول به برقراري روابط فعال تر با اسرائيل مي کرد و در واقع ميخ ديگري بر تخته وابستگي اعراب به آمريکا مي کوبيد.

وي بيان داشت: البته چيزي که تا کنون روساي جمهور امريکا فقط از آن حرف مي زدند و کاملا" مغاير با قطعنامه هاي ۳۳۸ و ۲۴۲ شوراي امنيت سازمان ملل است.

امام جمعه فارسان به دو نکته مهم در باره فرمان ترامپ براي انتقال سفارت آمريکا به بيت المقدس اشاره داشت و گفت: نکته اول يکي از علل اصلي صدور فرمان ترامپ براي انتقال سفارت، بهره برداري از توان لابي هاي صهيونيستي در کنگره آمريکا براي فراهم کردن شرايط رد استيضاح وي بوده، وکنگره بعد از صدور فرمان ترامپ براي انتقال سفارت، به استيضاح وي راي منفي داد!!!!

وي تصريح کرد: نکته دوم رئيس جمهور آمريکا به علت واهمه از واکنش هاي گسترده جهان اسلام , بلا فاصله بعد از رد استيضاح , فرمان ديگري را (به بهانه آماده شدن براي انتقال سفارت ) مبني بر عدم انتقال سفارت تا ۶ ماه ديگر امضا کرد.

امام جمعه فارسان بيان داشت اما به هر حال همونطوري که مقام معظم رهبري فرموند، اینکه اينها که مي‌خواهند قدس را پايتخت فلسطين اشغالي اعلام کنند از عجر و ناتواني آنهاست در مسئله فلسطين دست آنها بسته است و نمي توانند اهداف شان را پيش ببرند پيروزي از آن امت اسلامي است و فلسطين آزاد خواهد شد و ملت فلسطين به پيروزي خواهد رسيد.

امام جمعه شهر اردل:

آمريکا با اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي به دنبال جبران شکست هاي خود در منطقه است

حجت الاسلام مهرداد بهرامي امام جمعه شهر اردل در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر اردل ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقواي الهي گفت: يکي از نشانه هايي که انسان را در مسير راست حمايت مي کند و به او قوت قلب مي دهد تا هميشه شکر گذار خداوند متعال باشد توجه به سمت آخرت است.

بهرامي افزود: وقتي توجه انسان به سمت آخرت رفت آن وقت از دنيا آرام آرام کناره مي گيرد، گرفتار مکر و فريب و ظواهر دنيا و لذتهاي دنيا نمي شود و خودش را کنار مي کشد.

وي افزود: کسي که زرق و برق دنيا قلبش را تسخير کند به دام مي افتد و کم کم از خدا فاصله مي گيرد که اين از صفات شيطاني است براي به دام افتادن انسان ها.

آمريکا با اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي به دنبال جبران شکست هاي خود در منطقه است

امام جمعه شهر اردل در بخش ديگر خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر اردل ضمن محکوم کردن اقدام آمريکا در به رسميت شناختن قدس شريف به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي، گفت: به‌طور قطع موضع اسلامي ايران در قبال اين اقدام اخير ترامپ براي به رسميت شناختن بيت‌المقدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي مشخص است و ما آن را محکوم مي‌کنيم.

حجت الاسلام بهرامي افزود: هر چقدر اينها دچار شکست ها و ناکامي هاي بيشتري مي شوند فهم از حقايق، قدرت تشخيص و توان تصميم درستشان کمتر مي شود يکي از اين تصميم ها همين اقدام اخير آمريکا است.

وي گفت: کشورهاي استکباري به ويژه آمريکا که در سوريه و عراق شکست خورده اند هم اينک با مطرح کردن قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي به دنبال جبران شکست هاي خود در منطقه هستند.

حجت الاسلام بهرامي افزود: آمريکا و اسرائيل جنايتکار سال هاست که با تمام توانشان عراق و سوريه را اشغال کردند و امروز مي بينيم يکي از محورهاي مقاومت در منطقه عراق و سوريه است که اين جمع انقلابيون براي اين دشمنان خطرساز شده و اکنون با طرح جديد خود انتقال مرکزيت اسرائيل به قدس شريف در صدد نقش هاي شوم ديگر براي نا امن کردن منطقه هستند.

وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در جمع ميهمانان اجلاس کنفرانس وحدت اسلامي گفت: بيانات حکيمانه مقام معظم رهبري پرده از دسيسه هاي شيطاني آمريکا برداشته است.

خطيب جمعه اردل با بيان اينکه آمريکا مي خواهد در منطقه جنگ به راه اندازد تا امنيت رژيم صهيونيستي حفظ شود، اظهارکرد: آمريکا ، پس از شکست داعش هدفش تضعيف جريان مقاومت و تقويت اسرائيل است.

امام جمعه کوهرنگ:

ترامپ، تجسم ناداني!/ اسرائيل به موزه عبرت تاريخ نزديک شد!

امام جمعه کوهرنگ در خطبه هاي نماز جمعه ۱۷ آذر چلگرد با سفارش همگان به پرهيزگاري و تقدير از حضور مردم در نماز جمعه با توجه به يخبندان بودن جاده ها و با اشاره به اقدام اخير رئيس جمهور امريکا گفت: اقدام نابخردانه و عجولانه دولت امريکا در معرفی بيت المقدس بعنوان پايتخت اسرائيل يک اقدام اهانت آميز و تحريک کننده است که همه جهانيان حتي حاميان امريکا و اسرائيل اين اقدام را محکوم کردند.

حجت الاسلام سعيد حسين پور با بيان اينکه اين اقدام بدون اينکه قطعنامه اي از سوي سازمان ملل در اين مورد صادر شده است صورت پذيرفت، بيان داشت: در حالي که نه از قبل زمينه اي مهيا نشده است و نه شرايط گفتگو مهياست بصورت يک جانبه اين تصميم غلط اتخاذ شده است که جا دارد کشورهاي مسلمان واکنش سختي عليه آن انجام دهند.

خطيب نماز جمعه کوهرنگ اتخاذ چنين تصميمي از سوي امريکا را نشانه عجز و ناتواني در برهم زدن منطقه دانست و افزود: امريکا و همپيمانانش بعد از تشکيل گروهک هاي تروريستي از جمله القاعده و داعش و نا امني در منطقه به شکل خفت باري شکست خورد و با اين اقدام در پي منحرف کردن افکار عمومي است.

وي بيان کرد: آنها فکر مي کردند با انتقال پايتخت به بيت المقدس شاهد تبريک و شادباش رفقاي خود خواهند بود اما فکر نمي کردند در کنار اعتراض مردم جهان حتي سران کشورهاي رفيق خودشان هم مخالفت کنند و آنها در انزوا قرار گيرند.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي کوهرنگ تصريح کرد: حرکت اشتباه رئيس جمهور عجول، نادان، ناپخته آمريکا موجب شد تا نابودي اسرائيل تسريع شود و در اين ميان وحدت مسلمانان نيز تقويت شده و روز به روز بيشتر خواهد شد.

حسين پور اظهارداشت: به رئيس جمهور آمريکا توصيه مي کنيم تاريخ را مطالعه کند و جغرافيا را بشناسد و ببيند در گذشته در عراق، سوريه، لبنان، يمن، افغانستان دنبال چه چيزي بودند و به کجا رسيدند و امروز هم در اسرائيل همان نتيجه گذشته را خواهند گرفت.

وي گفت: حمايت آمريکا از داعش و گروهک هاي تروريستي باعث نابودي زودتر اين جنايتکاران شد و آتش اين توطئه نيز دامن خود آمريکا را فراخواهد گرفت. امام جمعه کوهرنگ در خطبه هاي نماز جمعه ۱۷ آذر چلگرد با سفارش همگان به پرهيزگاري و تقدير از حضور مردم در نماز جمعه با توجه به يخبندان بودن جاده ها و با اشاره به اقدام اخير رئيس جمهور امريکا گفت: اقدام نابخردانه و عجولانه دولت امريکا در معرفی بيت المقدس بعنوان پايتخت اسرائيل يک اقدام اهانت آميز و تحريک کننده است که همه جهانيان حتي حاميان امريکا و اسرائيل اين اقدام را محکوم کردند.

حجت الاسلام سعيد حسين پور با بيان اينکه اين اقدام بدون اينکه قطعنامه اي از سوي سازمان ملل در اين مورد صادر شده است صورت پذيرفت، بيان داشت: در حالي که نه از قبل زمينه اي مهيا نشده است و نه شرايط گفتگو مهياست بصورت يک جانبه اين تصميم غلط اتخاذ شده است که جا دارد کشورهاي مسلمان واکنش سختي عليه آن انجام دهند.

خطيب نماز جمعه کوهرنگ اتخاذ چنين تصميمي از سوي امريکا را نشانه عجز و ناتواني در برهم زدن منطقه دانست و افزود: امريکا و همپيمانانش بعد از تشکيل گروهک هاي تروريستي از جمله القاعده و داعش و نا امني در منطقه به شکل خفت باري شکست خورد و با اين اقدام در پي منحرف کردن افکار عمومي است.

وي بيان کرد: آنها فکر مي کردند با انتقال پايتخت به بيت المقدس شاهد تبريک و شادباش رفقاي خود خواهند بود اما فکر نمي کردند در کنار اعتراض مردم جهان حتي سران کشورهاي رفيق خودشان هم مخالفت کنند و آنها در انزوا قرار گيرند.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي کوهرنگ تصريح کرد: حرکت اشتباه رئيس جمهور عجول، نادان، ناپخته آمريکا موجب شد تا نابودي اسرائيل تسريع شود و در اين ميان وحدت مسلمانان نيز تقويت شده و روز به روز بيشتر خواهد شد.

حسين پور اظهارداشت: به رئيس جمهور آمريکا توصيه مي کنيم تاريخ را مطالعه کند و جغرافيا را بشناسد و ببيند در گذشته در عراق، سوريه، لبنان، يمن، افغانستان دنبال چه چيزي بودند و به کجا رسيدند و امروز هم در اسرائيل همان نتيجه گذشته را خواهند گرفت.

وي گفت: حمايت آمريکا از داعش و گروهک هاي تروريستي باعث نابودي زودتر اين جنايتکاران شد و آتش اين توطئه نيز دامن خود آمريکا را فراخواهد گرفت.

امام جمعه شلمزار:

قدس پاتحت رژيم صهيونيستي بشود نابودي اسرائيل قطعي است

حجت الاسلام زماني امام جمعه شلمزار گفت: نماز جمعه فريضه و هديه الهي است و سبقت گيرندگان ورود به بهشت کساني هستند که در شرکت در نماز جمعه سبقت مي گيرند.

وي در ادامه با دعوت مسلمانان به اتحاد افزود: اتحاد رمز موفقيت هر قوم و گروهي است، مساله اي است که متاسفانه بعضي حاکمان کشورهاي اسلامي فراموش کرده اند يا عمدا مانع از اتحاد مسلمانان مي شوند.

امام جمعه شلمزار رمز پيروزي اسلام بر کفر و دشمنان را اتحاد عنوان کرد و گفت: تا زماني که دنياي اسلام عليه دشمنان و کفار يکپارچه نشود نمي تواند بر آنان فائق آيد.

حجت الاسلام زماني در خطبه ذوم نماز جمعه شلمزار گفت: ۱۹ آذر سالروز تصويب حقوق بشر است اما متاسفيم که که خود تصويب کنندگان اين قوانين به اصطلاح حقوق بشري به هيچکدام از آنان پايبند نيستند.

وي به اقدام سخيف رئيس جمهور آمريکا اشاره کرد و افزود: اعلام قدس به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي ديوانگي محض رئيس‌جمهور آمريکا است و بي شک آغاز انتفاضه سوم شکست قطعي و نابودي کامل اسرائيل را در پي خواهد داشت.

امام جمعه شلمزار در پايان با تاکيد بر توجه به شعار سال از مسئولان شهرستان کيار خواست به دنبال بازگشايي کارخانه آب معدني شلمزار باشند چراکه يکي از نشانه هاي تحقق اقتصاد مقاومتي ايجاد اشتغال است.

پس از اقامه نماز جمعه شلمزار راهپيمايي عليه اقدام رئيس جمهور آمريکا در مرکز شهرستان کيار برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بن:

قدس، امروز نماد اتحاد، بيداري و هوشياري اسلامي است

حجت السلام سيد حسن مير افضلي در خطبه هاي نماز عبادي سياسي جمعه اين هفته ضمن دعوت به تقواي الهي گفت: مومنان هميشه و در همه حال در حال انفاق بوده و از بهترين وسايل که دارند به نحو احسن انفاق کرده و سختي را به جان خود مي خرند تا دست همنوع خود را بگيرند.

وي افزود: در بعضي از آيات قرآن کريم آمده است انسان بسیار حريص و بخيل و و عجول مي باشد اگر انسان نتواند اين اخلاقيات را در خود کنترل کند باعث مي شود عاقبت به خير نشود.

ميرافضلي بيان داشت: البته حرص مانند حرص در علم آموزي و کمک به فقرا و انجام عمل صالح در بعضي موارد که امر به نيک و خوبي هست بسيارخوب است و انسان بايد از تمام اخلاقيات و خلقيات که خداوند در او قرار داده است به نحو احسن استفاده کند.

وي مطرح کرد: ياد قيامت بودن هم آثار اجتماعي دارد و هم آثار فردي؛ اگر انسان نيک انديش باشد مي بيند که بعد از عمري زندگي کردن و لذت حلال بردن از زندگي در آخر با مرگ رو به رو شده و اگر باور به قيامت نداشته باشند به پوچي و نيستي مي رسد و مي بينند که در آخر چيزي ندارند ولي اگر ياد قيامت در دلشان باشد با اميد به قيامت زندگي مي کند و مي داند که در آخرت هم زندگي وجود دارد و مي داند که پاداش و جزاي عمل خود را در آنجا خواهد ديد از خيلي از انحرافات جلوگيري مي کنيد و مي گويد که در قيامت بايد پاسخ گويي عمال خودم باشم.

وي ضمن اشاره به ديدار سران سه قوه و جمعي از مسئولان سفرا و نمايندگان کشورهاي اسلامي با مقام معظم رهبري گفت: ايشان در اين ديدار نکات بسيار ارزشمند و مهمي را تاکيد کردند که ان شالله براي ما چراغ هدايت و روشني خواهد بود.

خطيب نماز جمعه بن گفت: خداوند در بعثت پيامبران خود ايستادگي و مقاومت را به همه تاکيد کرده است و اگر اين دو مورد در جامعه انقلابي ما اتفاق بيافتد و الگو بشود تمامي جوامع اسلامي ما سربلند و سرافراز خواهد شد.

وي با بيان اينکه خيلي از مشکلات کشورهاي اسلامي که الان در گمراهي و ضلالت به سر مي برند اين است که دستوارت الهي را فراموش کرده و همين عامل باعث خواهد شد که اينها نابود شودند گفت : جاهليت مدرن همين است که انسان خداوند را فراموش کند و جاي خداوند بت پرستي و شرک را جايگزين کند.

وي افزود: دواي درد جامعه اسلامي وحدت است که دشمنان از آن بيزارند و اگر وحدت در سراسر جهان و جامعه اسلامي شکل بگيريد و دستوارت دين به طور صحيح انجام شود آنگاه مدينه فاضله شکل خواهد گرفت و اينها با اصل اسلام ناب محمدي مشکل دارند.

خطيب نماز جمعه بن گفت: آنهايي که فکر مي کنند پيروزي در همراهي با افراد ظالم و گمراهان است بدانند همراهي با ظلم نتيجه اي جز بدبختي و نابودي ندارد و کساني که اميدشان در عصر هاي گذشته اميدشان به امريکا و اسرائيل بود مانند صدام؛قذافي و… عاقبتشان چه شد، اينهايي که دست به سينه آمريکا بودند در نهايت به بدبختي و رذالت کشيده شدند.

وي بيان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر امروز اينها مسئله فلسطين و پايتخت شدن قدس را اينگونه مطرح مي کنند اين به خاطر ناتواني و عجز آمريکا و همپيمانان شان است و شکست هاي که در جاهاي ديگه خورده اند اينجا بايد با هياهو و سر و صدا جبران شود.

ميرافضلي گفت: چند وقت پيش موضوع استيضاح ترامپ مطرح شد و شدت گرفت که از کارها و افراطي گري هاي اين شخص جلو گيري شود ولي ترامپ براي اينکه در کنگره استيضاح نشود موضوع انتقال پايتخت به قدس را مطرح کرده تا بتواند از لابي صهيونيستي خود استفاده کند تا بتواند جايگاه خود را محکم کند و موفق هم شد.

وي گفت: متاسفانه فساد بعضي از کشورهاي اسلامي که در پشت رژيم صهيونيستي قرار گرفته اند زياد شده است و خودشان مي دانند که واکنش جهان اسلام به اين امر بسيار سخت خواهد بود و هزينه هاي زيادي را در بر خواهد داشت به همين علت و عقب افتادن استيضاح ترامپ اعلام کردن که انتقال پايتخت به قدس بيش از شش ماه طول خواهد کشيد و با اين کارها براي خود زمان مي خرند.

وي بيان داشت: مقام معظم رهبري فرموند امروز مسئله فلسطين مسئله مسلمانان است و فلسطين و قدس امروز به عنوان اولين قبله مسلمان بايد نماد اتحاد و نماد بيداري و هوشياري اسلامي بشود.

امام جمعه سامان:

داعش و اسرائيل هردو جعلي و تفکرات آنها با يکديگر يکي است

امام جمعه شهرستان سامان در ابتداي خطبه اول پس از سفارش خود و همه نمازگزاران به تقواي الهي، به حديثي از امير المومنين علي عليه السلام اشاره کرد و به توضيح تقواي الهي پرداخت اظهار داشت: تقوا به نظر بعضي ها چيزي دست نيافتني است، و کاري بسيار سخت، در حالي که تقوي به زبان ساده يعني آدم خوب بودن هم چنان که در حديث آقا امير المومنين علي عليه السلام هم به آن اشاره شده است.

حجت الاسلام و المسلمين علي اصغر عقيلي با بيان اينکه تقوي به اين معنا نيست که حتما براي متقي بودن حتما شخص اهل علم باشد، اذعان داشت: طبق تعريف آقا علي عليه السلام از تقوي ممکن است يک فرد روستايي کم سواد يا حتي بيسواد اهل تقوي باشد،ممکن است يک استاد دانشگاه، يک بازاري و هر شخص ديگر اهل تقوي باشد و حتي در علما و مجتهدين هم ممکن است شخصي باشد که اهل تقوي نباشد.

عقيلي به حديثي در مورد اهميت نماز جمعه اشاره کرد و افزود: در حديث آمده است که هر شخصي که بدون علت و عذر خاصي سه هفته در نماز جمعه شرکت نکند، اين شخص را جزء افراد خوب به حساب نمي آورند.

وي با بيان اينکه ممکن است شخصي دچار مريضي شده باشد يا مهمان داشته باشد يا اينکه به هر دليل ديگري نتواند در نماز جمعه شرکت کند، اين ها اشکالي ندارد چراکه در خود حديث قيد آورده شده است که بدون علت اگر در نماز جمعه شرکت نکند او را جزء محسنين به حساب نمي آوردند، اذعان داشت: همچنان که اگر شخصي در ماه رمضان به دستور پزشک متخصص و متدين نبايد روزه بگيرد زماني متقي است که روزه نگيرد و تقوي اين شخص به روزه نگرفتن او است.

امام جمعه شهرستان سامان در ابتداي خطبه ي دوم به صحبت هاي بي شرمانه ي ترامپ اشاراه کرد و بيان داشت: که گفته است بيت المقدس بايد پايگاه رژيم صهيونيستي اسرائيل قرار داده شود.

عقيلي افزود: ما اصلا اسرائيل رو قبول نداريم چه برسد به آن که بخواهد پايگاه قبلي خود را تغيير دهد، اسرائيل از اول يک رژيم جعلي بوده و براي ما بدون هويت است، اگر بعضي ها از اسرائيل نام مي برند از روي ناچاري است و گرنه اسرائيلي براي ما وجود ندارد.

خطيب جمعه سامان تصريح کرد: داعش و اسرائيل تفاوتي با همديگر ندارند چرا که هر دو جعلي هستند و تفکرات آن ها با همديگر يکي است.جناياتي که رژيم صهيونيستي در کشورهاي عربي مرتکب شدند و جنايات داعش در منطقه يکي است.

وی افزود: همچنان که به گفته ي يکي از مقامات اسرائيل جناياتي که وهابيت و عربستان مرتکب شده است پنجاه سال ديگر هم از دست ما بر نمي آمد، خود اين مقام مي گويد اهداف ما با اهداف عربستان يکي است و تنها اختلاف ما در زبان ما است که يکي عبري سخن مي گويد و ديگري عربي.

عقيلي در ادامه به فرمايشات مقام معظم رهبري در روز ۱۷ ربيع الاول اشاره کرد و تصريح کرد: کشورهاي اسلامي به خاک و خون کشيده شدند تا براي صيونيست ها در حاشيه امني ايجاد شود.

وي عنوان کرد: تلفاتي که در کشورهاي اسلامي ايجاد شده است از نظر زماني و اقتصادي بسيار هزينه بر است تا جبران شوند، چقدر هزينه نياز است براي ساختن مجدد کشورهاي اسلامي در حالي که اسرائيل شکست خورده است و تا ۲۵ سال آينده هيچ اثري از رژيم منحوس صهيونيستي نخواهد بود.

عقيلي به ۱۶ آذر، روز دانشجو اشاره تاکيد کرد: در سال ۱۳۳۲ سه دانشجو به سفر نيسکون از مقامات آمريکا به ايران اعتراض کردند و به همين دليل آن ها را در دانشگاه به رگبار بستند و به همين دليل اين روز به روز دانشجو نام گذاري شده است.

امام جمعه شهرستان سامان در ادامه به روز خاک اشاره و بيان داشت: خاک يکي از حياتي ترين ماده هاي زندگي بشر است همچناني که در قرآن کريم هم اشاره شده است که انسان از خاک به وجود آمده است و به خاک بازگردانده مي شود و دوباره از همين خاک محشور مي شود.

حجت الاسلام و المسلمين علي اصغر عقيلي گفت: درنظر ما اگر خورشيد و يا هوا نباشند زندگي براي ما ممکن نخواهد بود، ولي شايد تا به حال به اين فکر نکرده باشيم که خاک نيز اگر نباشد زندگي براي ما ممکن نخواهد بود، همه ي آن چه در اطراف خود مي بينيم يا مستقيما از خاک گرفته شده اند يا با واسطه، شايسته است که قدر اين نعمت الهي را بيش از پيش بدانيم.


انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 37500