کلار گزارش مي دهد
دغدغه مردم بروجن براي انتصاب امام جمعه جديد/50 روز گذشت!
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
در حالي که 50 روز از انتصاب حجت الاسلام سعادت فر به عنوان امام جمعه شهرستان جيرفت مي گذرد اما هنوز امام جمعه جديد شهر بروجن معرفي نشده است.
دغدغه مردم بروجن براي انتصاب امام جمعه جديد/50 روز گذشت!
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از کلار، پس از رفتن حجت الاسلام دکتر رضا سعادت فر امام جمعه سابق شهر بروجن به شهرستان جيرفت ۵۰ روز است کرسي امامت جمعه اين شهر خالي مانده و تاخير در انتخاب امام جمعه جديد موجب ايجاد نگراني هايي در بين مردم شده است.

از آنجايي که امام جمعه به عنوان شخصي از جانب ولي فقيه منصوب مي شود و محور وحدت و همدلي بين مردم و مسئولان است نبود وي موجب ايجاد مشکلات و شکاف هاي عميقي مي شود.

فعالان مذهبي که تاخير در انتخاب امام جمعه جديد بروجن را به صلاح نمي دانند تاکيد دارند هرچه سريع تر اين انتخاب انجام شود زيرا که اين تعلل بسياري از مسائل را به تاخير انداخته است.

مسئول ستاد نماز جمعه شهر بروجن در گفتگو با کلار ضمن اشاره به سابقه حجت الاسلام سعادت فر امام جمعه سابق شهر بروجن که مدت دو سال عهده دار امامت جمعه اين شهر بود، گفت: وي طي اين مدت به خوبي توانست تحولات بسياري را در زمينه هاي مختلف ايجاد کند که باعث رونق حرکت هاي بزرگ عمراني، فرهنگي، سياسي و اجتماعي در شهرستان بروجن شد.

حجت الاسلام سيد محمد علي عدناني گفت: رفتن حجت الاسلام دکتر سعادت فر که حدود ۵۰ روز از آن مي گذرد مشکلات و معضلات عديده اي براي شهر بروجن و جايگاه نماز جمعه به وجود آمده است.

عدناني ضمن بيان اين که افزايش حضور نمازگزاران در نماز جمعه بروجن زمان تصدي حجت الاسلام سعادت فر بيانگر خير و برکت براي اين شهرستان بود، گفت: رفتن ناگهاني وي منجر به سرخوردگي فعالين مذهبي و فرهنگي که زمينه کار براي آنها فراهم شده بود در سطح شهر شد.

تسريع در انتخاب امام جمعه جديد/احتمال رکود يا تعطيلي پروژه ها

مسئول ستاد نماز جمعه شهر بروجن ادامه داد: در زمان حضور حجت الاسلام سعادت فر امام جمعه سابق بروجن طرح ها و زيربناهاي فرهنگي و پروژه هاي مختلفي برپا شده و ادامه پيدا مي کند که از آن جمله مي توان به آغاز کار دبستان امام صادق (ع)، مسائل عمراني مصلي نماز جمعه، آغاز به کار ساختمان زائر سراي محمديه در مشهد، تکميل مهديه بزرگ بروجن، ساختمان حوزه علميه برادران و... اشاره کرد.

حجت الاسلام عدناني اضافه کرد: با رفتن ناگهاني حجت الاسلام سعادت فر طرح هاي فرهنگي و پروژه هاي عمراني ممکن است دچار رکود شده و يا تعطيل شوند که لازم است با تسريع در انتخاب امام جديد از ايجاد وقفه بيش از اندازه طرح ها جلوگيري کرد.

بروجن نيازمند امام جمعه انقلابي است

وي ادامه داد: با توجه به حساسيت هاي مختلف که در منطقه و شهرستان بروجن وجود دارد و بالا بودن ظرفيت فرهنگي و اجتماعي در سطح شهرستان و دارا بودن شش امام جمعه که در بخش ها و نواحي اين شهرستان مشغول به خدمت هستند لازم است در انتخاب امام جمعه جديد شيخوخيت، اشراف علمي، سابقه موفق و ممتد حضور در منسب امامت جمعه مدنظر قرار گيرد.

وي ضمن تاکيد بر اين که در بحث انتخاب امام جمعه جديد بروجن نگاه شهرستاني بايد مدنظر باشد، افزود: با توجه به بافت قومي و نژادي مختلف و محوريت شهر بروجن براي اين شهرستان لازم است امام جمعه جديد از هر نظر کامل و محل وحدت براي همه مردم و نيروها باشد.

مسئول ستاد نماز جمعه شهر بروجن تاکيد کرد: شهرستان بروجن نيازمند يک امام جمعه انقلابي، ولايتمدار و با بصيرت است که بتواند پيگير مطالبات انقلاب و مردم جامعه باشد.

انتهاي پيام1026ج/۵۴۰ک

کد مطلب: 37040