ملت و مسئولين خباثت و خيانت آمريکا را فراموش نمي‌کنند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
امام جمعه موقت شهرکرد گفت: ملت و مسئولين ما هيچ گاه نبايد خباثت‌ها و خيانت هاي آمريکا در حق اين کشور را فراموش کنند، و ما هيچ گاه نبايد فراموش کنيم که آمريکا بود که آمد با همکاري با دولت انگليس دولت ملي مصدق را ساقط کرد.
ملت و مسئولين خباثت و خيانت آمريکا را فراموش نمي‌کنند
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از  بام ايران خبر ؛ امام جمعه موقت شهرکرد حجت الاسلام سيد ابوالحسن فاطمي در خطبه هاي نماز عيد قربان به پيام روز گذشته رهبر معظم انقلاب به حجاج بيت‌الله الحرام که سراسر دغدغه‌هاي عالم اسلام به رؤساي کشورهاي اسلامي و همه‌ي نخبگان جهان اسلام در راستاي را ايجاد وحدت، آگاه‌سازي ملت‌ها و متوقف کردن فوري فجايع تلخ در کشورهاي اسلامي و نفوذ ابرقدرت هاي در رگ و پي جامعه اسلامي بود اشاره کرد و گفت: غرض از اين پيام سراسر دغدغه رهبر معظم انقلاب بيدار کردن امت اسلامي از ظلم و ستمي‌هايي که در حق آن‌ها روا داشته مي‌شود، بود چرا که در سالي که سپري شد سردمدار اصلي ظلم و ستم آمريکا با جنايت ها و خباثت هايي که کرد، ماهيت خودش را بيش از پيش آشکار کرد.

وي خاطرنشان کرد: اگر در گذشته سياست‌مداران پخته ، جهان ديده و حساب‌گر در راس حکومت بودن امروز کساني سردمدار حکومت آمريکا شده‌اند که هيچ اصولي را رعايت نمي‌کنند و خوشبختانه ماهيت واقعي خود را بيش از گذشته آشکار مي‌کنند.

حجت الاسلام فاطمي با يادآوري کودتاي ۲۸ مرداد به عنوان يکي از عبرت‌هاي مهم تاريخ ايران و جهان گفت: دکتر مصدق يکي از سياست مداران بزرگ در تاريخ ايران بود اما براي اين که کشور و نفت کشور را از چنگ انگليس ها نجات دهد دست دوستي با دولت آمريکا داد ولي در روز روشن آمريکا به او خيانت کرد.

وي خطاب به نمازگران گفت: باور کنيد که مرحوم دکتر مصدق حتي يک بار به آمريکا توهين نکرده بود و حتي فکر چنين کاري هم به ذهن او خطور نکرده بود و در فرهنگ او چنين کاري نبود اما از آن جايي که آمريکاي جهان‌خوار تنها به فکر تامين منافع خودش است در ماجراي کودتاي ۲۸ مرداد نيز منفعت خود را در حمايت از انگليس ديد بر همين اساس مصدق را که دست دوستي و استمداد به سمت آن دراز کرده بود به راحتي از ميان برداشت.

امام جمعه موقت شهرکرد در ادامه به بيان يک نصيحت خيرخوانه ديگر پرداخت و گفت: نجات و سعادت جامعه در گرو اجراي دين است؛ اگر خانواده‌اي مي‌خواهد راه سعادت را طي کند بايد دين را رعايت کند؛ اگر روستا و شهري مي‌خواهد حيا و عفت و امنيت در آن وجود داشته باشد بايد مسائل ديني را رعايت کند.

حجت الاسلام فاطمي تاکيدکرد: به خدا قسم اگر مملکتي بخواهد روي سعادت ببيند، يعني فرزندان و خانواده سالم و فرهنگ درست باشد و حقوق در آن رعايت شود بايد به دين خدا عمل کند.

وي خاطرنشان کرد: اگر فرد فرد جامعه ما مي خواهد روي سعادت را ببيند احکام دين را بايد در همه جنبه ها رعايت کند.

امام جمعه موقت شهرکرد با تاکيد بر اين که کشور داري و مکلکت داري هم تنها با عمل به احکام الهي به موفقيت و سعادت مي رسد تصريح کرد: تنها راه نجات راه دين داري و ترغيب مردم به سمت دين داري قرار دادن مردم در مسير حيا و پاک دامني و صلاح و سداد و درستي و نجابت است تا يک جامعه سالم و امن و درست و جامعه‌اي که در آن حقوق رعايت مي شود و سنگ روي سنگ بند مي شود را شاهد باشيم.

انتهاي پيام/۵۳۰ب

کد مطلب: 36032