امام جمعه شهر فارسان:
مطالبات مردم از برجام برآورده نشده است/ مسئولان بايد به اشتباه خود اعتراف کنند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳
امام جمعه شهر فارسان گفت: عزيزان مسئولان مربوطه که فشار آوردند براي اجراي برجام بايد اعتراف کنند به اين اشتباه خود، آقاي عراقچي ديروز مصاحبه کرده گفته مطالبات مردم از برجام برآورده نشده است. کدام مطالبات مردم ، اين شما بوديد که دائماً برجام را فتح الفتوح مي‌خوانديد و حلال مشکلات ، اين شما بوديد به مردم وعده مي‌داديد.
مطالبات مردم از برجام برآورده نشده است/ مسئولان بايد به اشتباه خود اعتراف کنند
به گزارش جهانین نیوز به نقل ازپيرغار، حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر فارسان گفت: همه شما و خودم را به پارسايي و پرهيزکاري و کسب تقوا در همه شئون و احوال زندگي سفارش و دعوت مي‌کنم. مولا اميرالمؤمنين در باب تقوا در خطبه 190 چنين مي‌فرمايند: همواره تقوا بر امت‌ها و نسل‌هاي گذشته عرضه‌شده است. بشر در همه تاريخ و در همه نسل‌ها نيازمند به تقوا و روح پرهيزکاري بوده است.
 
وي تصريح کرد: هيچ‌گاه پيام تقوا در تاريخ منقطع نشده است. لِحَاجَتِهِمْ إِلَيْهَا غَداً چرا همه انبيا و اوليا در طول نسل‌ها و عصرها مردم را به تقوا فراخوانده‌اند؟ چراکه اين مردم به تقوا نيازمند هستند. روزي که قيامت برپا شود و همه انسان‌ها به آن روز برگردند و در آن محشور شوند همگان حس خواهند کرد که به تقوا نياز داشته‌اند. پارسايي مهم‌ترين توشه‌اي است که در آن روز بزرگ فريادرس همگان خواهد بود بعدازاينکه حضرت تأکيد مي‌کردند در بياناتشان بر ابعاد تقوا، دامنه آن، اثر تقوا و بر نياز هميشگي انسان‌ها يک حسرتي را هم بيان مي‌کنند: «فَمَا أَقَلَّ مَنْ قَبِلَهَا وَ حَمَلَهَا حَقَّ حَمْلِهَا» اين تقوا که مهم‌ترين نياز بشر در همه تاريخ است.
 
امام‌جمعه فارسان به بيانات بسيار مهم رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار مردم آذربايجان شرقى در هفته‏اى كه گذشت، پرداخت و گفت بياناتى پر مضمون و نيازمند تحليل و دقت نظر است. نكته مهم ديگر در باب حفظ انقلاب اين است كه براى حفظ انقلاب بايد كشور را از افتادن در دام وابستگى به خارج بازداشت، چه به لحاظ اقتصادى و چه به لحاظ‌هاي ديگر، كشور بايد استقلال خود را حفظ كند. رهبر معظم انقلاب فرمودند كه در برجام نيز اتكاى به خارج براى كشور سودى نداشت.

وي تصريح کرد: عزيزان مسئولان مربوطه که فشار آوردند براي اجراي برجام بايد اعتراف کنند به اين اشتباه خود، آقاي عراقچي ديروز مصاحبه کرده گفته مطالبات مردم از برجام برآورده نشده است. کدام مطالبات مردم ، اين شما بوديد که دائماً برجام را فتح الفتوح مي‌خوانديد و حلال مشکلات ، اين شما بوديد به مردم وعده مي‌داديد ، حالا که سودي نداشته انداخته‌اند گردن مردم و اين هم جزء عجايب اين دوره است اگر انقلاب به آفاتى، چون «اشرافي گري، دل سپردن به طبقات مُرفه و زياده‏خواه به‌جاي توجه به طبقه ضعيف، تكيه و اميد بستن به خارجى‏ها به‌جاي تكيه به مردم» مبتلا شود، به «حركت در سمت ارتجاع» دچار شده است.

 حجت‌الاسلام ملک پور افزود: همه تحولات اجتماعى به‏مقتضاى عمق و وسعت حركت خود و با توجه به موانع داخلى و خارجى، ممكن است با آسيب‏ها و آفت‏هايى مواجه شوند كه مسير دستيابى به اهداف از پيش تعيين‏شده و يا استمرار آن‏ها را با خلل و دشوارى روبه‏رو سازد.

وي اظهار داشت: انقلاب، جامعه و نظام اسلامى نيز از اين قاعده مستثنا نيستند و چنانچه اين آسيب‏ها و آفت‏ها رفع نشوند، به تعبير بليغ مقام معظم رهبرى، انقلاب دچار «ارتجاع» خواهد شد كه اين امر ابتدا سرعت سير به‏سوى آرمان‏ها را کم مي‌کند، بعد دچار توقف مي‌شويم و درنهايت از طريق عقب‏گرد به شرايط پيش از انقلاب به وقوع مي‏پيوندد.

 وي بيان داشت: در چنين فضايى، ظاهر قضيه اين است كه انقلابيون در مصادر امور قرار دارند ولى سمت‏وسوى برخى از آن‏ها، برخلاف خط و خطوط انقلاب بوده و محصول تفكر حال حاضر اين عده، بازگشت به ضد ارزش‌هايي است كه مردم به خاطر همان‏ها قيام كردند.

 امام‌جمعه فارسان گفت: عزيزان شناخت ضعف‏ها و آسيب‏هاى قطعى يا احتمالى، مى‏تواند مقدمه‏اى براى چاره‏انديشى و علاج باشد و آسيب‏ شناسى انقلاب از اين حيث، نه‏تنها امرى منفى و مضر نيست بلكه مفيد و ضرورى به شمار مى‏آيد

انتهاي پيام/590پ

کد مطلب: 38643