واکنش ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری به نابسامانی‌های اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم
کارد به استخوان مردم رسیده است/خط انقلاب، نجات بخش کشور از گردنه های خطرناک
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵
ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشکلات اقتصادی و سخت شدن وضعیت معیشت مردم اظهار کردند: نباید اجازه داد کارد به استخوان مردم برسد و برای حل این مشکل باید تلاش شود.
کارد به استخوان مردم رسیده است/خط انقلاب، نجات بخش کشور از گردنه های خطرناک
حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ با اشاره به مشکلات اقتصادی و سخت شدن وضعیت معیشت مردم اظهار کرد: نباید اجازه داد کارد به استخوان مردم برسد و برای حل این مشکل باید تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه لازم است گلایه‌های مردم توسط رسانه‌ها بیان شود تاکید کرد: مسئولان نیز نباید از طرح مشکلات مردم ناراحت شوند بلکه باید در رفع آن‌ها کوشش کنند.

نکونام با بیان اینکه مردم این استان مردمانی نجیب هستند ادامه داد: این مردم در عین نجابت مطالبه دارند و برای آنکه دشمن سوءاستفاده نکند مشکلات را تحمل می‌کنند.

وی ادامه داد: در مسائل کشوری مردم به شدت مطالبه دارند، اما اگر گاهی برخی از مسائل را بروز نمی‌دهند فقط به خاطر این است که احیانا بهانه‌ای دست دشمن نیفتد و انتظار دارند که مشکلات به خوبی حل شود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان داشت: این مردم به مسئولین رأی دادند و انتظار دارند که در خدمتشان باشند، انتظار دارند برای رفع مشکلاتشان فداکاری کنند حق این نیست مردمی که مسئولان را در مصادر امور قرار دادند حالا خدایی نخواسته مورد بی‌مهری قرار بگیرند.

امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: باید مسئولینمان کار انقلابی انجام دهند، امروز کار انقلابی و روحیه انقلابی از ضرورت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه در استان همه مسئولین اجرایی در رفع مشکلات مردم خیلی جدی باشند و با روحیه انقلابی مشکلاتشان را رفع و از کارشان گره‌گشایی کنند افزود: نباید کار امروز به فردا انداخت کاری که امروز می‌شود گره‌اش را باز کرد نگذارند برای بعد.

اعتماد به توانمندی‌های داخلی، مطالبه اصلی مردم است/ مسئولان به قشر ضعیف جامعه توجه کنند

حجت‌الاسلام محسن ملک پور امام‌جمعه شهر فارسان در گفت‌وگو با خبرنگار جهانبین نیوز اظهار کرد: با یقین، بخشی از مشکلات موجود در جامعه معلول ظهور و بروز فساد در برخی دستگاه‌ها، ناکارآمدی برخی مسئولان، انفعال، پشت‌میزنشینی، عدم خلاقیت و جسارت تعدادی از مدیران است که این نقایص و چالش‌های جدی باید هر چه سریع‌تر رفع شود.

ملک پور بیان داشت: امروز مطالبه مردم از دولت و دیگر دستگاه‌های نظام اسلامی آن است که اگر وزیر و مدیری در سال‌های اخیر نتوانسته کارنامه خوب و مورد قبولی از خود ارائه نماید، بدون کمترین درنگ و اغماضی، نیرویی باانگیزه، جسور، انقلابی و متخصص را جایگزین وی نماید و فرصت‌ها را مغتنم بشمارد.

وی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که دولتمردان ما باید به آن توجه داشته باشند، بستن گلوگاه‌های فساد در دولت اعم از بانک‌ها، گمرکات، بندرها، مناطق آزاد، مراکز ثبت سفارش، تخصیص ارز و... است.

امام جمعه شهر فارسان ادامه داد: رسیدگی به مشکلات و توجه به قشر ضعیف جامعه آن طوری که باید موردتوجه مسئولان قرار می‌گرفت موردتوجه قرار نگرفت.

وی عنوان کرد: امروز باید به وضع معیشتی مردم توجه شود باید حرف‌های آن‌ها را بشنویم فریادهای آن‌ها را درک کنیم و به داد آن‌ها برسیم.

امام‌جمعه فارسان در پایان گفت: از دیگر مطالبات مردم، ایجاد هماهنگی در تیم اقتصادی دولت است و باور داشتن به ظرفیت‌های داخلی و استفاده از سرمایه‌های بی‌بدیل ایران عزیز می‌تواند نُسخه شفابخش دردها و آلام کنونی جامعه باشد؛ که این انتظار را به جد از دولت محترم داریم.

تنها راه نجات کشور بازگشت مسئولین به خط انقلاب و امام (ره) است

حجت الاسلام مهرداد بهرامی امام جمعه شهر اردل در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز در خصوص اوضاع نابسمان اقتصادی کشور ضمن گلایه از برخی مسئولین که نسبت به این موضوع غافل شدند افزود:سوء مدیریت مدیران اقتصادی دولت باعث افزایش قیمت ها و کم شدن قدرت خرید مردم و درنتیجه گلایه و نارضیاتی مردم از عملکرد دولت در این خصوص شده است.

بهرامی افزود:مردم ناراضی هستند چرا که اوضاع اقتصادی خوب نیست لذا تنها راه نجات کشور بازگشت مسئولین به خط انقلاب و امام (ره) است

وی یادآور شد: تهاجمی که اینک در عرصه فرهنگی و با استفاده از شبکه‌های مجازی اتفاق افتاده، ترفندی است که دشمنان با یک طراحی جدید به دنبال فاصله‌‌انداختن بین مردم و مسئولان طراحی شده که باید به خوبی مواظب این توطئه دشمن باشیم.

امام جمعه شهر اردل عنوان کرد: پیشرفت کشورمان در عرصه‌های مختلف و به خصوص در حوزه اقتصاد، نیازمند توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در ذیل برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است که ضروری است هر سه قوه مقننه، قضائیه و مجریه نسبت به این مهم توجه داشته باشند.

بهرامی با بیان اینکه مدیریت غیرانقلابی وغیرمردمی مجلس باید کناربرود و مدیران انقلابی و کارآمد در راس امور قرار بگیرند بیان کرد: برای رفع مشکلات مردم نیازمند یک تفکر انقلابی با مدیریت جهادی و بدون تشریفات هستیم تا برخی مشکلات که ناشی از سوء‌مدیریت است برطرف شود.

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 39985