اتمام حجت امام جمعه بروجن با مسئولين؛
تعطيلي پروژه انتقال آب بن-بروجن ضايعه اي اسفبار است/مسئولين تا اربعين حسيني اقدامي عملي و عاجل کنند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۲
امام جمعه بروجن گفت: تا روز اربعين از مسئولين محترم شهرستان از فرماندار محترم و زحمتکش گرفته تا نماينده محترم مردم که در طي اين مدت نامه هاي متعددي در خصوص مشکلات آب نوشتند و استاندار محترم، به جد مي خواهيم تا اربعين حسيني اقدامي عملي و عاجل در خصوص احياي پروژه بن -بروجن و سبزه کوه انجام دهند.
تعطيلي پروژه انتقال آب بن-بروجن ضايعه اي اسفبار است/مسئولين تا اربعين حسيني اقدامي عملي و عاجل کنند
به گزارش جهانبین به نقل از کلار، امام جمعه شهر بروجن امروز در بين نماز ظهر و عصر عاشورا، با بيان اين که يکي از مشکلات اصلي شهرستان بروجن مشکل آب است، اظهار داشت: خيلي از مردم اين شهرستان در زندگي و خانه خود مشکل کم آبي را لمس مي کنند.

حجت الاسلام رضا سعادت فر گفت: عليرغم اين که در فصل سرما قرار داريم با قطعي آب مواجهه هستيم و احتمال قطعي جيره بندي آب دور از واقعيت نخواهد بود.

وي براي حل معضل کم آبي بروجن با مطرح کردن دو پيشنهاد به مردم و مسئولين، گفت: گناه مانع از نزول برکت الهي است؛ ترک امر به معروف و نهي از منکر مانع از نزول برکات الهي مي شود.

امام جمعه بروجن با تاکيد بر اين که تصميم بگيريم در ماه محرم گناه را ترک کنيم و آمر به معروف و ناهي از منکر باشيم، افزود: از فردا تا روز اربعين سيد الشهدا چهل روز زيارت عاشورا را قرائت کنيم که يقينا حلال مشکلات همه ما خواهد بود.

وي در ادامه با بيان اين که ما براي حل مشکل آب اين شهرستان ناگزير از پروژه هاي انتقال آب هستيم، گفت: اولين پروژه، انتقال آب سبزه کوه براي حل مشکل صنعت و کشاورزي اين شهرستان است.

سعادت فر با بيان اين که اهميت صنعت کمتر از آب شرب نيست، تصريح کرد: اگر صنعت و کشاورزي در اين شهرستان نباشد يعني اقتصاد تعطيل و در صورت تعطيلي اقتصاد، حيات معنايي ندارد.

حجت الاسلام سعادت فر با اشاره به پروژه آب رساني بن-بروجن، گفت: نقطه آغاز اين پروژه شهرستان بن را و در نقطه پايان بروجن و در مجموع ۴۵۰ هزار نفر از مردم اين استان را سيراب مي کند.

وي با بيان اين که براي پروژه سبزه کوه ۱۳۰ ميليارد تومان هزينه شده است، گفت: متاسفانه به دليل عدم پيگيري هاي جدي مسئولين استان اين پروژه تعطيل شد.

سعادت فر گفت: در پيگيري هايي که به عمل آمد معاون وزير نيرو نامه اي را جواب داد و در آن نامه به صراحت اين مطب را نوشت "حل مشکل آب سبزه کوه در گرو عزم و اراده جدي مسئولان استان خواهد بود".

وي با اشاره به دومين مشکلي که براي آب اين شهرستان پيش آمد، گفت: در سفر رياست محترم جمهور خوشحال شديم که رئيس محترم دولت تدبير و اميد وعده دادند که در اين دولت آب بن-بروجن به پايان خواهد رسيد.

حجت الاسلام سعادت فر گفت: استاندار محترم هم در سفري که هفته دولت به بروجن آمد وعده دولت در اين خصوص را تکرار کرد.

وي افزود: متاسفانه شاهد بوديم که در چند روز گذشته نامه اي از طرف وزير نيرو صادر شد مبني بر اين که تخصيص هاي آب بن-بروجن بايد کاهش پيدا کند و اين در يک کلمه خلاصه به معناي تعطيلي پروژه بن-بروجن است.

سعادت فر در ادامه تعطيلي اين پروژه را ضايعه اي اسف بار براي اين شهرستان دانست و گفت: نامه وزير نيرو به اين معناست که به صراحت به ما بگويند بروجن را ترک کنيد و براي زندگي به شهر ديگري برويد.

امام جمعه بروجن افزود: هر مسئولي وظيفه اي دارد؛ بنده به عنوان خطيب جمعه موظف هستم حق را با شما و مسئولين محترم بيان کنم و از اين وظيفه خود کوتاه نخواهم آمد.

وي با بيان اين که مسئول اجرايي وظيفه اش سخنراني نيست، ادامه داد: نماينده مردم در مجلس بايستي از ابزار قانوني که در اختيار دارد از ابزار سوال از وزير تا استيضاح استفاده کند و از وزير بخواهد شما به چه دليل در مقابل موضع رياست محترم جمهور که وعده آب رساني مي دهد نامه براي تعطيلي اين پروژه مي نويسيد.

سعادت فر بيان کرد: تا روز اربعين از مسئولين محترم شهرستان از فرماندار محترم و زحمتکش گرفته تا نماينده محترم مردم که در طي اين مدت نامه هاي متعددي در خصوص مشکلات آب نوشتند و استاندار محترم، به جد مي خواهيم تا اربعين حسيني اقدامي عملي و عاجل در خصوص احياي پروژه بن -بروجن و سبزه کوه انجام دهند.

وي تاکيد کرد: ما از استاندار محترم و ولايت مدار استان توقع سخنراني در تلويزيون و رسانه ها و حمايت يا عدم حمايت از اين پروژه ها را نداريم؛ ما توقع کار اجرايي داريم.

امام جمعه بروجن گفت: به صراحت مي گوييم اگر تا اربعين حسيني اقدام عملي صورت گرفت و مردم مشاهده کردند که وزير نيرو نامه اش را پس بگيرد و کار اجرايي انجام شود که خوب؛ اگر اقدام عملي صورت نگرفت مردم تصميم مي گيرند، مي فهمند و ميدانند که اين کار در توان مسئولين نيست؛ لذا خود مردم براي حل مشکل آب اقدامي را که صلاح بدانند عمل مي کنند پس در آن موقع جاي گلايه نباشد.

وي با اشاره به اين که مردم مشاهده مي کنند چاه هاي آب کشاورزي نيز براي حل مشکل آب کاهش پيدا کرده است، گفت: مشکل کم آبي مردم بروجن بايد امروز به گوش مسئولين در تهران برسد.

سعادت فر در پايان افزود: مردم بروجن در عرصه هاي مختلف از دوران انقلاب گرفته تا دفاع مقدس نقش آفرين بوده و همواره در خط مقدم هستند.

انتهاي پيام1026ج /۵۴۰ ک

کد مطلب: 31118