پوستر بيست نهمين جشنواره تئاتر چهارمحال و بختياري رونمايي شد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰
پوستر بيست نهمين جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختياري صبح امروز در دفتر معاون سياسي امنيتي استاندار با حضور مسئولين و هنرمندان رونمايي شد.
پوستر بيست نهمين جشنواره تئاتر چهارمحال و بختياري رونمايي شد
به گزارش  جهانبین نیوز به نقل از بام ايران خبر؛ جعفر مرداني معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار چهارمحال و بختياري گفت: هنر تئاتر يک بستر بسيار مناسب براي ارائه و نقد ناهنجاري هاي اجتماعي است و مي توان با استفاده از هنرمندان تئاتر در فرهنگ سازي هر چه بيشتر استان قدم هاي بزرگي برداشت.

وي ضمن خسته نباشيد به دست اندرکاران جشنواره تئاتر استاني و هنرمندان تئاتر افزود: برگزاري جشنواره تئاتر مي تواند در فرهنگ سازي جامعه بسيار اثر گذار باشد و تلاش خواهيم کرد مديران و کارکنان ادارات استان را براي ديدن آثار فاخر هنرمندان در اين جشنواره ترغيب کنيم.

مرداني اظهار داشت: هنر اثر گذار ترين مقوله براي سامان دهي ورفع آسيب هاي اجتماعي است. پس بايد بين هنرمندان و مسئولين ارتباط بيشتري باشد تا با توليد آثار هنري در فرهنگ سازي و کاهش آسيب هاي اجتماعي کمک رسان ديگر دستگاه هاي استان باشند.

جواد کارگران دهکردي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در اين رونمايي گفت: در پي واگذار کردن برنامه هاي فرهنگي به هنرمندان و بخش خصوصي بر آن شديم که امسال جشنواره تئاتر استاني را انجمن هنرهاي نمايشي برگزار نمايد براي اولين سال است که اين جشنواره مستقيما توسط انجمن نمايش استان برگزار مي شود و تاکنون امور به خوبي انجام شده اند.

وی افزود: يکي از سالن هاي نمايشي استان به پيشنهاد انجمن هنرهاي نمايشي و ستاد جشنواره به يک سالن تخصصي براي تئاتر تبديل شد و امسال جشنواره تئاتر در اين سالن برگزار خواهد شد.

کارگران اظهار داشت: هنرمندان تئاتر استان درکشور از جايگاه والايي برخوردارند و در بيشتر جشنواره هاي فرهنگي هنري جوايز نخست را از آن خود کرده اند.

رئيس حوزه هنري چهارمحال و بختياري نيز گفت: جشنواره تئاتر استاني باعث پويايي و جنب وجوش بيشتر هنرمندان تئاتر استان خواهد شد و بايد به صورت جدي از اين جشنواره ها حمايت کرد.

حجت الله شيرواني افزود: برگزاري آيين رونمايي از پوستر جشنواره اتفاق بسيار خوبي است که با مديريت هنرمندان انجمن نمايش شکل گرفته و اين نوع اتفاقات مي تواند نويد بخش يک پيشرفت در هنر تئاتر باشد چرا که سپردن برگزاري اين جشنواره به هنرمندان تئاتر و انجمن نمايش نويد بخش اين است که هنرمندان مي توانند خود به بهترين شکل برنامه هاي فرهنگي را مديريت کنند.

شيرواني اظهار داشت: اميد مي رود با حمايت مسئولين ارشد استاني در آينده نزديک شاهد ساخت پلاتوها و سالن هاي حرفه اي نمايش در استان باشيم تا هنر تئاتر هرچه بهتر به مردم استان معرفي شده و هنرمندان اين رشته بتوانند آثار خود را به خوبي ارائه دهند.

دبير بيست نهمين جشنواره تئاتر استاني نيز در اين آيين گفت: ۱۱ اثر براي شرکت در جشنواره بازبيني شد که از بين اين آثار ۶ اثر موفق به حضور در جشنواره بيست و نهم شد.

قاسم اسماعيلي افزود: اين جشنواره از ۲۵ الي ۲۸ شهريور در مجتمع فرهنگي هنري مهر و فرهنگ سراي شهرکرد برگزار خواهد شد.

به گفته وي پوستر اين جشنواره توسط هنرمند استان اميد بسيم طراحي شده و اين پوستر در جشنواره پوستر هاي نمايشي تئاتر کشور نيز شرکت خواهد کرد.

دبير جشنواره تئاتر استاني افزود: طراح اين پوستر در سال هاي قبل نيز مقام نخست پوستر جشنواره تئاتر منطقه اي و فجر را از آن خود کرده است.

انتهاي پيام1026ج /۵۳۰ب

کد مطلب: 36168