به ياد شهيد محسن حججي انجام شد
صعود کوهنورد بروجني با دوچرخه به قله کوه سياسرد/ورزش بايد در خدمت ارزش باشد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
سهراب کريمي يکي از کوهنوردان بروجني براي گراميداشت ياد شهيد محسن حججي با به دوش گرفتن دوچرخه به قله 2861 متري کوه سياسرد صعود کرد.
صعود کوهنورد بروجني با دوچرخه به قله کوه سياسرد/ورزش بايد در خدمت ارزش باشد
به گزارش  جهانبین نیوز به نقل از کلار، يکي از کوهنوردان بروجني به ياد شهيد محسن حججي با به دوش گرفتن دوچرخه چيني ۲۸ در زمان دو ساعت به قله ۲۸۶۱ متري کوه سياسرد صعود کرد.

سهراب کريمي بروجني در گفتگو با کلار، اظهار داشت: در جهت پاسداشت خون شهيد مدافع حريم اهل بيت محسن حججي از مسير سخت گذر کوه سياسرد دوچرخه معمولي چيني ۲۸ را با کوله پشتي نصبي به وزن ۳۱ کيلوگرم به قله اين کوه با ارتفاع ۲۸۶۱ متر از سطح درياهاي آزاد رساندم.

کريمي هدف خود را از اين کار تعظيم شعائر دين و احترام به مقام شهيد حججي دانست و گفت: صعود به قله کوه سياسرد در دماي ۳۵ درجه با موفقيت با انجام رسيد.

وي ادامه داد: شهيد مدافع حرم محسن حججي جوان مومن و انقلابي در راستاي دفاع از اسلام، ولايت و انقلاب با حماسه خود محبوب دل‌ها شد.

ورزش بايد در خدمت ارزش باشد

کريمي با بيان اينکه شهيدحججي عزت و اقتدار ايران را ارتقاء داد، خاطرنشان کرد: شهيد حججي با حماسه خود روحيه انقلابي و ايثار و شهادت در جامعه را تقويت کرد و ترويج داد.

وي با اشاره به اين که خلوص شهيد حججي و شهداي مدافع حرم رمز ماندگاري اين افراد وارسته است، ادامه داد: شهيد حججي با شهادت ماندگار خودش باعث شد تا حجت هاي بسياري بر اهل ترديد تمام شود و در زمانه اي که برخي ها نسبت به بعضي از مسايل دچار شک و ترديد شده بودند خون اين شهيد باعث روشنگري و برطرف شدن ترديدها شد.

کريمي ضمن بيان اين که شهيد حججي با نشان دادن چهره استوار و مصمم خود هنگام اسارت و شهادت ماندگار شد، تصريح کرد: اسارت و شهادت محسن حججي به شدت لرزه بر اندام جهانيان انداخت و اين از آثار و برکات شهادت و اسارت است.

وي با بيان اين که ورزش بايد در خدمت ارزش باشد، اضافه کرد: شهيد حججي با شهادتش غوغايي در جهان به پا کرد و ما بايد در معرفي اين شخصيت به عنوان الگو به نسل جوان تلاش کنيم.

گفتني است اين رکورد و حرکت ارزشي نمادين نخستين بار در کشور به دست اين کوهنورد بروجني انجام گرفته است.

انتهاي پيام1026ج /۵۴۰ ک

کد مطلب: 35961