رئيس اداره تبليغات اسلامي بروجن خبر داد
برگزاري نخستين جشنواره "قرآني کودک و نوجوان" در بروجن/نفرات برتر تجليل مي شوند
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸
رئيس اداره تبليغات اسلامي بروجن از برگزاري اولين جشنواره "قرآني کودک و نوجوان" به مناسبت ايام‌ دهه‌ي فجر امسال خبر داد و گفت: نفرات برتر اول تا سوم هر رشته به‌صورت جداگانه تجليل مي‌شوند.
برگزاري نخستين جشنواره "قرآني کودک و نوجوان" در بروجن/نفرات برتر تجليل مي شوند
به گزارش جهانبین نیوز، حجت الاسلام سيد ابوالفضل صالحي در گفتگو با کلار، اظهار داشت: اداره تبليغات اسلامي شهرستان بروجن به‌منظور شناسايي، هدايت، رشد و شکوفايي استعدادهاي قرآني آحاد مختلف مردم به‌ ويژه در سنين کودکان و نوجوانان و ايجاد شور و اشتياق قرآني در جامعه، «طرح جشنواره قرآني کودک و نوجوان» را به مناسبت ايام‌الله دهه‌ي فجر برگزار مي‌کند.

حجت‌الاسلام صالحي با بيان اين که اين جشنواره ويژه کودکان و نوجوانان سنين ۵ تا ۱۸ سال است، گفت: کودکان و نوجوانانِ هر مقطع تحصيلي در قالب يک گروه جداگانه در رشته‌هاي قرائت، حفظ، مفاهيم قرآن کريم، اذان، همخواني قرآن و تواشيح مقاله‌نويسي با مضامين قرآني خوشنويسي سوره قدر و نقاشي با مضامين قرآني باهم به رقابت مي‌پردازند.

وي با اشاره به اين که اين جشنواره با همکاري آموزش‌وپرورش شهرستان بروجن به مناسبت دهه‌ي فجر برگزار مي‌شود، گفت: از نفرات برتر اول تا سوم هر رشته به‌صورت جداگانه در ايام‌ دهه‌ي فجر تجليل مي‌شوند.

صالحي ضمن بيان اين که زمان ارسال نفرات برگزيده و آثار تا پايان سي‌ام دي ماه۹۶ و به‌صورت آموزشگاهي است، گفت: زمان برگزاري آزمون و داوري آثار از ۱ بهمن تا ۱۹ بهمن و اختتاميه جشنواره و اهداي جوايز به برگزيدگان متعاقباً اعلام خواهد شد.

رئيس اداره تبليغات اسلامي بروجن همچنين از برگزاري آزمون ورودي دوره‌ي تخصصي تربيت‌معلم حفظ قرآن کريم ويژه خواهران در اداره تبليغات اسلامي بروجن خبر داد و گفت: اين آزمون با حضور ۶۰ نفر از حافظان پنج جزء به بالا قرآن کريم ۲۱ دي ۹۶ در سالن اجتماعات اين اداره برگزار مي شود.

وي گفت: شناسايي نيروهاي مستعد و تربيت آنان جهت تدريس در دوره‌هاي آموزش عمومي حفظ قرآن کريم، ايجـاد زمينـه و انگيـزه، جهـت استمـرار و تداوم دانش‌اندوزي در مهارت‌هاي تدريس حفظ قرآن در سطوح علمي و تخصصي و تعميم روش‌هاي بديع و انتقال مهارت‌هاي تدريس يکپارچه و نظام‌مند حفظ قرآن کريم در سطح کشور است.

حجت‌الاسلام صالحي اضافه کرد: مدرسان اين دوره تخصصي از اساتيد برجسته بوده و گواهينامه‌ي رسمي در پايان دوره به قبول‌شدگان از سوي معاونت آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن ‌الکريم اعطاء مي‌شود.

انتهاي پيام1022ج /۵۴۰ ک

کد مطلب: 37996