مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد
لزوم تناسب فعالیت‌های کانون، با نیازهای روز کودکان
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری گفت: فعالیت‌های کانون باید متناسب با نیازهای روز کودکان شود.
لزوم تناسب فعالیت‌های کانون، با نیازهای روز کودکان
به گزارش جهانبین نیوز؛ فرزاد رحیمی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری همزمان با برگزاری نشست هم‌اندیشی مسئولان مراکز فرهنگی هنری استان در هفته بزرگداشت مقام شامخ معلم ضمن عرض تبریک به مربیان کانون از آنان به‌عنوان چراغ افروزان راه دانایی و پویایی یاد کرد و مربیان کانون را سکان داران پرورش و خلاقیت دانست.

رحیمی با بیان اینکه ۳۰ درصد جمعیت کودکان کشور تحت پوشش فعالیت‌های مراکز فرهنگی هنری استان هستند افزود: امید است در آینده ۱۰۰ درصد کودکان کشور تحت پوشش این فعالیت‌ها قرار گیرند و کانون بتواند عدالت فرهنگی را در تقسیم این فعالیت‌ها در میان قشر مخاطب خود برقرار نماید.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به تغییرات عصر حاضر افزود: پذیرفتن تغییرات جامعه و متناسب سازی فعالیت‌های کانون با توجه به نیازهای روز کودکان و نوجوانان باید در اولویت‌های فرهنگی کانون قرار گیرد.

وی فضاسازی جذاب و با نشاط در مراکز کانون را ازجمله فعالیت‌های مهم مربیان مراکز دانست و افزود: تاکنون حرکت‌های خوبی در جهت فضاسازی‌های متناسب برای مراکز اتفاق افتاده است و در گام‌های بعدی کانون باید بتواند فضاهای جذاب تری را برای کودکان و نوجوانان ایجاد کند.

رحیمی آرشیو فعالیت‌های مراکز را جزء اولویت‌های کاری مربیان کانون دانست و بایگانی تجربیات مراکز در کار با کودکان و نوجوانان را از برنامه‌های مهم در کانون دانست.

رحیمی در پاره‌ای از صحبت‌های خود با عنوان اینکه امداد فرهنگی به عنوان یک ضرورت در کانون محسوب می‌شود افزود: حضور موثر کانون در بخش‌های امدادی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی نیز از دیگر خدمات ارزشمند کانون در جامعه است.

وی در این باره اضافه کرد برپایی دوره‌های آموزشی در خصوص مداخلات روانشناسی و اجرای فعالیت‌هایی با شعار امسال تمرین زندگی در مراکز کانون برای کودکان و نوجوانان ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این خصوص به شمار می‌آید.

مدیرکل کانون استان شادی را از شاخص‌های کانون در مباحث فرهنگی نام برد و افزود: در سال جاری مراکز استان باید بتوانند به طور فعال‌تری در این زمینه حرکت کنند و قدم موثری در ارتقاء نشاط اجتماعی بردارند.

گفتنی است در این جلسه برنامه‌های پیش بینی شده از ستاد کشور و استان برای مسئولان مراکز کانون تبیین شد و از مراکز فرهنگی هنری برتر در سال ۹۶ تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 39191